FinTech alanında haftanın gündemi 42

FinTech alanında haftanın gündemi 42 belli oldu. Finansal Teknolojiler alanında haftanın öne çıkan haberlerini sizin için derledim. 

FinTech alanında haftanın gündemi 42

1- 7 Mart 2021 tarihleri arasında Finansal Teknolojiler alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını sizin için derledim. 

PeP, Pegasus BolBol Kart’ı kullanıma sundu!

PeP (Paladyum Elektronik Para), Türkiye’de havacılık sektörünün öncü şirketlerinden olan Pegasus Hava Yolları ile iş birliği yaparak PeP Pegasus BolBol Kart’ı seyahat severlerin kullanımına sundu.  

https://www.fintechfit.com/2021/03/01/pep-ve-pegasustan-is-birligi-bolpuan-kazandiran-on-odemeli-kart/

Figopara, eLogo ile stratejik iş birliği yaptı!

Tedarikçi finansmanına aracılık eden FinTech girişimi Figopara ve şirketlerin dijital çözüm ortağı eLogo, e-fatura kullanıcılarının hızlı ve kolay finansmana ulaşması için güçlerini birleştirdi.

Söz konusu iş birliğiyle 50 binden fazla tedarikçinin 750 milyon TL’den fazla finansman ihtiyacına aracılık edilmesi hedefleniyor.

Blockchain Startup Challenge Başvuruları için geri sayım başladı!

Türkiye’nin lider kripto para işlem platformu Paribu, Türkiye’nin blokzincir teknolojisinin üreticisi olması hedefiyle hayata geçirdiği Paribu Hub ile ekosisteme katkı sağlamaya devam ediyor. Paribu Hub ilk proje desteğini “Blockchain Startup Challenge”ta yarışarak dereceye giren start-up’lara verecek.

BtcTurk’ün CEO’su Özgür Güneri T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından kriptoparalar ile ilgili yapılan basın açıklamasına istinaden değerlendirmede bulundu!

Insha Ventures, Semosis’i kullanıma sundu!

FinTech girişim kurucusu olarak faaliyet gösteren Insha Ventures, inovatif ürünlerine bir yenisini daha ekledi. Senet ödemelerinde Türkiye’de bir ilk olan Semosis ile artık bu ödemeleri bankaya gitmeden, nakit taşımaya gerek olmadan, istenilen zamanda, hızlı ve güvenli bir şekilde yapmak mümkün.

Paynet’in tüm iletişim faaliyetleri PİAR İletişim’e emanet!

Link veya QR kod ile temassız ödeme alma, kart saklama, düzenli ödeme gibi yenilikçi ve güvenilir sanal pos çözümleri sunan Paynet, yeni dönemde iletişim çalışmalarını Piar İletişim ile gerçekleştirecek.

Açık bankacılık ile finansal okuryazarlık artacak!

Bireylere ve kurumlara yeni nesil finansal servis hizmetleri sunan Ozan Elektronik Para A.Ş.’nin İç Kontrol Risk ve Uyum’dan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Özcan, katıldığı özel bir etkinlikte açık bankacılığın kişiler için hayati bir ihtiyaç haline geldiğini söyledi. Sektör oyuncularının da bu alana ciddi şekilde yatırım yaptıklarını belirten Özcan, “Bankaların iş birlikleri süreçlerinde eski alışkanlıklarını ve bildiklerini unutmaları gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Visa “Kadın Teknoloji Girişimcileri Araştırma” Sonuçlarını Paylaştı!

Visa, Kadın Teknoloji Girişimcileri Araştırma sonuçlarını açıkladı. Visa için Ipsos tarafından gerçekleştirilen araştırma, teknoloji girişimcisi kadınlar, erkekler ve bu alana yatırım yapan yatırımcıların görüşlerine dayanarak kadın teknoloji girişimcilerinin profilini, önlerindeki fırsat ve engelleri ortaya koyuyor. Araştırma, kadın teknoloji girişimlerinde STEM eğitimi, mentörlük ve rol modellerin önemine işaret ederken, yatırımlara erişimde yaşanan güçlüklere ilişkin veriler de sağlıyor.

Paribu, “Blokzincir Ekosisteminde Kadın Olmak” araştırmasının sonuçlarını paylaştı.

Paribu, Istanbul Blockchain Women iş birliğiyle gerçekleştirdiği ve Akademetre’nin hazırladığı “Blokzincir Ekosisteminde Kadın Olmak” araştırmasının sonuçlarını paylaştı.

Yeni girişimci ve küçük esnafa 2,2 milyon TL’lik can suyu ParamKredi ve Ödeal’dan geldi.

Türkiye’nin ilk dijital kredisi ParamKredi’yi sunan TURK Finansman AŞ ile Türkiye’nin önde gelen ödeme hizmetleri sağlayıcısı Ödeal’ın gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında dört ayda 500’e yakın yeni girişimci ve küçük esnafa ulaşıldı. Yazarkasa POS cihazlarını sıfır peşinat, sıfır faizin yanı sıra vade farksız, masrafsız ve 36 ay taksit imkânı ile alabilme fırsatı sunan kampanya kapsamında 550 kredi onaylanırken, 2,2 milyon TL’lik kredi kullandırımı gerçekleştirildi.

Architecht’in Teknolojik Altyapı Çözümleri Finans Sektörünün Büyümesine Katkı Sağlıyor!

Yakın zamanda Deloitte tarafından açıklanan Teknoloji Fast 50 listesinde Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 5. Teknoloji şirketi seçilen Architecht, bu büyümesini yeni finansal ürün ve çözümlere yatırım yaparak sürdürmek istiyor.

Türkiye ve yurtdışında birçok bankanın ve finans kuruluşunun bankacılık ve finansman altyapısını sağlayan şirket, yeni dönemde tüketici finansmanı, tedarikçi finansmanı ve yatırım bankacılığı çözümleriyle faaliyetlerini genişletiyor.

Platin Bilişim Genel Müdür Yardımcısı Pınar Bamyacı Röportajı

Platin Bilişim Genel Müdür Yardımcısı Pınar Bamyacı ile özel bir video röportaj yaptım.

Veri Güvenliği” ve “Veri Koruma” konularında faaliyet gösteren, uçtan uca çözümler geliştiren Platin Bilişim, klasik BT Güvenliği, Siber Güvenlik ve SOC alanlarında uzman bir teknoloji firması. Pınar Hanım ile pandemi sürecinde şirketlerin beklenti ve talep değişimini, Platin Bilişim’in öne çıkan çözümlerini ve gelecek dönem hedeflerini konuştuk.
Sektörde kadın gücü gereklilikleri, kariyer fırsatları ve kariyerinde yükselmek isteyen kadınlara öneriler sohbetimizin başlıkları arasındaydı…

FinTech alanında haftanın gündemi 41

Finansal teknolojiler alanında haftanın gündemi belli oldu. 22 – 28 Şubat 2021  2021 tarihleri arasında #FinTech alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını sizin için derledim. 

  1 Yorum

  1. Pingback: FinTech alanında haftanın gündemi 43 - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir