Platin Bilişim Genel Müdür Yardımcısı Pınar Bamyacı Röportajı

Platin Bilişim Genel Müdür Yardımcısı Pınar Bamyacı ile özel bir video röportaj yaptım.

Veri Güvenliği” ve “Veri Koruma” konularında faaliyet gösteren, uçtan uca çözümler geliştiren Platin Bilişim, klasik BT Güvenliği, Siber Güvenlik ve SOC alanlarında uzman bir teknoloji firması. Pınar Hanım ile pandemi sürecinde şirketlerin beklenti ve talep değişimini, Platin Bilişim’in öne çıkan çözümlerini ve gelecek dönem hedeflerini konuştuk.
Sektörde kadın gücü gereklilikleri, kariyer fırsatları ve kariyerinde yükselmek isteyen kadınlara öneriler sohbetimizin başlıkları arasındaydı…

Platin Bilişim Genel Müdür Yardımcısı Pınar Bamyacı Video Röportajı

Pınar Bamyacı ile gerçekleştirdiğim video röportajı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Pınar Bamyacı’ya aşağıdaki soruları sordum ve yanıtlamasını istedim.

2020 yılı siber güvenlik sektörü özelinde nasıl geçti? Uzaktan çalışma hangi güvenlik risklerini öne çıkardı?

Finans Sektörünün ihtiyaçlarında nasıl bir değişiklik oldu? Size hangi taleplerle geldiler? Bu alanda sunduğumuz farklı hizmetlerden bahsedebilir misiniz?

2021 Planlarınız ve büyüme hedefiniz konusunda neler söylemek istersiniz? 

8 Mart Dünya Emekçi Kadın Günü yaklaşıyor. Kadın yönetici ve çalışan sayılarınızı öğrenebilir miyim? 

Sektörde kadınlar nasıl konumlanıyor, ilgileri nasıl? Kadınları bilişim sektöründe nasıl bir kariyer bekliyor? Başarılı olmak için nelere ihtiyaç duyuyorlar? 

Pınar Hanım’a sorduğum son soruyu yanıtı ile birlikte aşağıda bulabilirsiniz…

8 Mart Kadınlar Günü Mesajınız eşliğinde, kariyerinin başındaki kadınlara ve kariyerinde yükselmek isteyen kadınlara neler önerirsiniz? 

Pınar Bamyacı: “Öncelikle tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Kariyerinin başında olan veya yükselmek isteyen tüm kadınların içindeki potansiyeli keşfederek, içlerinizde büyük bir hazine barındırdıklarına inanarak hedeflerine ulaşabileceklerini düşünüyorum. Kadınlar önce kendine inanmalı, sonra başarıları ile de herkesi kendine inandırabilir ve başkalarına da yol gösterici olabilirler.

Aynı anda hem bir anne, hem bir eş hem de iş kadını olmak mümkün. Kadınların bu çok yönlü ve pratik bakış açısının profesyonel hayata sağladığı katkılar büyük. Bunun yanı sıra eskiden bilgiye ulaşmak daha zordu. Şimdi bilgi artık her yerde. Benim alanım bu değil demeden farklı yönlerde de kendilerini geliştirmenin, iş hayatında başarıya götürecek bir özellik olduğunu düşünüyorum. Bu doğrultuda farklı presiplerin öğrenilebileceği alanlarda yüksek lisans yapmak, kurslara veya sertifika programlarına katılmak, kitaplar okumak çok önemli.  Ama hepsinden önemlisi başarı için;  kadınların kendilerine hedef koyarak, inanarak bu hedef için çalışması gerek.

Pınar Hanım’a verdiği değerli bilgiler için teşekkür ediyor, kendisinin nezdinde 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günümüzü kutluyorum.

  1 Yorum

  1. Pingback: FinTech alanında haftanın gündemi 42 - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir