Turkcell Superonline Fiber’de 1.000.000 Aboneye Ulaştı.

Turkcell Superonline, 2008 yılında çıktığı Fiber İnternet yolculuğunda 1.000.000 aboneye ulaştı.

Turkcell Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen basın toplantısının detaylarını yazımda okuyabilirsiniz.

Bugüne dek 15 ilde 2.6 milyon haneye Fiber İnternet hizmeti sunan Turkcell Superonline, bir milyonuncu abonesine ulaşmasının sevincini yaşıyor.

 

Murat Erkan konuşmasına Turkcell’in Fiber yolculuğunu anlatarak başladı.

2008 yılında Türkiye’de fiber çağını başlattıklarını söyleyen Erkan, “İpek yolunu Fiber yoluna çevirme” azmiyle yola çıktıklarını ve bu yolculuklarında başarıya ulaşmanın haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.

 

turkcell-superonline-1

 

Turkcell’in Fiber İnternet Yolculuğu

2008 yılında Fiber Çağı başladı.

2009 yılında sabit ücret kaldırıldı.

2010 yılında Türkiye’yi İnternet üssü yapma yolunda ilk adımlar atıldı.

2011 yılında Türkiye’de evler 1000 Mbps ile tanıştı.

2012 yılında İstanbul’da fiber altyapı için 20 Km. Kazı izni verildi.

2013 yılında tüm zorluklara rağmen evlerde kullanımı yaygınlaştı.

2014 yılında fiber altyapısı üzerinden TV+ hizmeti verilmeye başlandı.

2015 yılında fiberde 14. İl Eskişehir oldu

2016 yılında sabit ve mobildeki hizmetler tek çatı altında birleşti.

 

turkcell-superonline-2

 

Gerçek Entegre Telekom Şirketi Turkcell

Müşterilerimizi dinledikçe daha başarılı oluyoruz.” diyen Erkan, tüm hizmetleri tek çatı altında sunarak tek fatura dönemini başlattıklarını ve kısa sürede 100 bin müşteriye ulaştıklarını açıkladı.

Turkcell, tek fatura müşterilerine özel içerisinde Turkcell TV+’ın da yer aldığı yeni “5’i 1 Yerde Kampanyası” kapsamında;

50 Mbps limitsiz fiber ev interneti,

4GB mobil İnternet,

500 Dk. konuşma,

1000 SMS,

50GB lifebox saklama alanı,

1GB BiP’in yanı sıra Turkcell TV+ aile paketi 99 TL’den satın alınabiliyor.

 

turkcell-superonline-6

 

Turkcell’in Fiber Yatırımları

Yatırımlarımızın geri dönüşü hızlanıyor” diyen Erkan, altyapı konusunda yaşanan tüm zorluklara rağmen en yüksek müşteri sayısına ulaştıklarını ve yeni fiber hizmeti alacak olan illerin Tekirdağ, Denizli ve Manisa olacağını sözlerine ekledi.

Turkcell’in Fiber Yatırımları

Toplam fiber uzunluk 36.300 km.

Toplam fiber yatırım 4.2 Milyar TL.

Ulaşılan hane sayısı 2,6 Milyon.

 

Türkiye’de 21 Milyon hane bulunduğu ve fiber olarak 4 Milyon haneye gittiklerini ve yapılan başvurulara rağmen ulaşılabilen sayının ne yazık ki bu olduğunu belirten Erkan, çözümü “Ortak Altyapı” da bulduklarını açıkladı ve rekabeti hizmette – yenilikte yapma kararı aldıklarını hatırlattı. Bu vizyon ve misyon ile hareket ederek ülke menfaatlerini önde tutup, kendi menfaatlerini geri plana alarak globaldeki başarıyı yakalayacaklarını ekledi.

 

turkcell-superonline-7

 

Globalde fiber internet hizmeti sunan 39 ülkenin operatörlerinin müşteri kazanma oranı  % 28” diyen Erkan, Turkcell’in fiber yatırımlarını müşteriye dönüştürme oranında Avrupa ülkelerini bile geçerek yüzde 40,2’yi yakaladığını söyledi ve bu oranın altına düştüğünüzde başarı gelmiyor dedi.

 

 

Evlere 4.5 G Hızında İnternet

Fiberi olmayan hanelere 4.5G hızında İnternet götürmek misyonlarımızdan biriydi. Bu amaçla test çalışmalarına başladık. Türkiye’de fiber götürülemeyen evlere ulaşmak için uğraşıyoruz. Bu amaçla hanelere 4.5G hızında İnternet sağlayacak WTTH (Wireless to the home) teknolojisi üzerine odaklandık. Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştirecek olmanın heyecanını yaşıyoruz.

 

turkcell-superonline-4

 

1 Milyon haneye gideceğiz, 400.000 müşterimiz olacak” hedefiyle yola çıktıklarını ve bunu başardıklarını söyleyen Erkan, 1 Milyonuncu Fiber müşterisi İzmir’li veteriner Onur Yalçın’ı sahneye davet etti ve içerisinde televizyon, T70 cep telefonu ve T Tablet’ten oluşan bir teknoloji paketi hediye etti.

 

turkcell-superonline-5

 

Turkcell Superonline’ın ilk müşterisi

Ardından konu ilk müşteriye geldi ve Erkan, Oğuz Filizfidanoğlu’nun aldığı karalama notunu perdeye yansıttı. Böylece İstanbul’dan Bülent Solakoğlu’nun Turkcell Superonline’ın ilk müşterisi olduğunu öğrenmiş olduk. Solakoğlu’da Erkan tarafından teknoloji paketi ile ödüllendirildi.

 

Erkan, Turkcell’in bu özel günde kullanıcılarını da unutmadığını ve Aralık ayı boyunca tüm kullanıcıların Fiber hızlarını hiç bir koşul olmaksızın100 Mbps’ye terfi ettireceklerinin müjdesini verdi.

Aralık ayı boyunca fiber altyapısı üzerinden televizyon hizmeti alan müşteriler, en üst TV+ paketinden yararlanarak tüm kanalları da izleyebilecek.

 

Toplantının sonunda Murat Erkan, Bülent Solakoğlu ve Onur Yalçın kutlama pastasını kesti. Çektiğim minik videoyu aşağıda görebilirsiniz.

 

 

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir