Twitter’dan Minnettarlık İfadesi ve Teşekkür İçin Yeni Emoji

Twitter, 15 Mart’tan bu yana kullanılan minnettar ve müteşekkir ifadelerini inceleyerek, insanların en minnettar oldukları konu başlıklarını derlemiş.

Twitter’da Dünya Çapında 15 Mart’tan Bugüne 265 Milyondan Fazla Teşekkür ve Minnettarlık Tweeti Atıldı.

Twitter’dan Minnettarlık İfadesi ve Teşekkür İçin Yeni Emoji

Bu eşi benzeri görülmemiş zamanlarda insanlar Twitter’ı her zamankinden daha fazla kullanıyor. Bazıları bilgi, bazıları en sevdikleri ünlüleri takip etmek, bazıları da minnettarlıklarını ve şükranlarını ifade etmek için.

15 Mart’tan bu yana kullanılan minnettar ve müteşekkir ifadelerini incelediğimizde, bir önceki aya kıyasla, bu ifadelerde %37 artış olduğunu görüyoruz.15 Mart’tan beri dünya çapında minnettar ve müteşekkir olmak ile ilgili 265 milyondan fazla Tweet atıldı.

Dua 🙏🏼ve alkış 👏🏻emojilerinin kullanımları sırasıyla %50 ve %10 arttı. Bu duruma karşılık vermek ve pozitif terimleri kullanan milyonlarca Tweet’e dikkat çekmek için Twitter, yeni bir emoji   piyasaya sürdü. Bu emoji, #minnettar #teşekkürler hashtaglerinin kullanımıyla aktive oluyor.

Twitter, kullanıcıların tweetlerinden yola çıkarak, insanların en minnettar oldukları konu başlıklarını aşağıdaki gibi derlemiş.

  • Sağlık çalışanları
  • Market çalışanları
  • Aileleri
  • Temizlik görevlileri
  • Arkadaşları

Emojilerin anlamlarını öğrenmeye ne dersiniz? Yazımda emojilerin anlamlarına ve kullanım alanlarına dair bilgiler var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir