Vodafone Kıpkırmızı Pasaport

Bir süre önce Turkcell hattımı Vodafone’a taşımıştım. Faturam ciddi anlamda düştü, zaman zaman çekim gücü ile ilgili sıkıntı yaşamama rağmen internet bağlantım çok rahat. Malum Pazar günü tatil amacıyla yurtdışına çıkıyorum ya hattımı kontrol ettirmek istedim.

Reklamlarda kırmızı giymiş kahramanımız “Vodafone, yurtdışında Türkiye fiyatlarıyla konuşmanızı sağlıyor” diyor. Aradım, bilgi aldım. Vodafone abonelerinin yurtdışında da Türkiye fiyatlarıyla konuşmasını ve avantajlı fiyatlara internete girmesini sağlayan Vodafone Kırmızı Pasaport uygulaması varmış. Pasaport Seçeneği için aylık sabit ücreti : 3,99 TL olup, biz iptal edene kadar faturamıza yansıtılıyormuş. Tarifemizdeki dakikaların 50%sini bu uygulamaya ayırabiliyormuşuz. Yani 250 dakikalık bir paketimiz var ise 125 dakikasını yurtdışı aramalar için kullanabiliyormuşuz.


Hepsi iyi – güzel ne harika deyip, geçmişte ödediğim bol sıfırlı faturaları düşünüp mutlu oldum ancak bu hizmetten faydalanabileceğim ülke sayısı 11…Vodafone yurtdışını 11 Ülkeyle sınırlandırıp üstüne çakma bir kahramanla ve komik bir reklamla süsleyip hepimize pazarladığını düşünüyor ama reklamdan etkilenip faydalanmak isteyince sinirden gülüyorsunuz.

Şimdiden kızarmaya başladım, al birini vur ötekine fark yok! Çok yazık…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir