YouTube Go İçin Geri Sayım Başladı

YouTube Go, Türkiye ile birlikte 130’u aşkın ülkede kullanıma sunuluyor.

Çevrimdışı video izlemenize ve yakındakilerle paylaşmanıza izin veren uygulama hakkında merak edilenler yazımda sizi bekliyor.

YouTube Go

İlk önce Hindistan’da kullanıma sunulan YouTube Go, esasen çok düşük internet hızına sahip kişilere yönelik “next billion” projesinin bir parçası. Hindistan’dan sonra Endonezya, Nijerya ve Tayland’ın da bulunduğu 14 ülkede daha hayata geçirilen uygulamanın kullanımı yaygınlaşıyor.

 

YouTube Go Nedir?

YouTube Go, düşük sistemler ve yavaş bağlantılar için özel olarak optimize edilmiş ve çevrimdışı video izlemeye olanak veren YouTube’un resmi uygulamasıdır.

YouTube Go üzerinden videoları istediğiniz kalitede indirip kaydedebilir, internet bağlantısı olmadan izleyebilir, başka telefonlara gönderebilir ve alabilirsiniz.

Android cihazların kullanımına sunulan bu hizmet, henüz test aşamasında. iPhone cihazlar için iOS versiyonu ise bulunmuyor.

Android cihazlar için YouTube Go

 

YouTube Go’nun Öne Çıkan Özellikleri

Sizin için önemli videolar

Bölgenizde trend ve popüler olan videolar YouTube Go ana ekranında yer alır, böylelikle sizin çevrenizin ilgisini çekecek videoları keşfetme imkanı bulursunuz. Tüm deneyimi ana dilinizde ve ilgilinizi çeken videolarla yaşarsınız.

Deneyiminizi kontrol edin

YouTube Go’da bir video ile ilgili küçük resme tıklayarak ön izleme yapabilir, böylelikle ne hakkında olduğu konusunda daha fazla fikir edinip izleyip izlememe kararını önceden verebilirsiniz. Daha sonra ileride izlemek için cihazınıza indirebilir veya hemen izleyebilirsiniz. Ayrıca söz konusu videoyu izlerken ne kadar veri kullanacağınızı da seçmeniz mümkün.

Yakındakilerle video paylaşımı

YouTube Go kullanırken videolarınızı yakınınızda bulunan aile üyeleri ve arkadaşlarınızla hiç veri kullanmadan paylaşabilirsiniz.

YouTube Go’nun daha önce kullanıma sunulduğu ülkelerdeki kullanıcıların sevdiğini gördüğümüz bu özelliklerde birkaç tasarım değişikliğine giderek daha da kullanışlı hale getirdik:

Yüksek kalitede izleme

Kullanıcı geri bildirimlerinden yola çıkılarak yapılan değişikliklerle artık videoları indirmek, izlemek veya paylaşmak istediğinizde temel ve standart çözünürlüklerin yanı sıra Yüksek Kalite’yi de (HQ) tercih edebilirsiniz.

Sevdiğiniz güncel içeriği keşfedin

Kullanıcıların daha da güncel video önerileri talebi doğrultusunda yaptığımız yeniliklerle, artık ana ekranda daha kişiselleştirilmiş içeriklere ulaşabileceksiniz.

Daha kolay paylaşım

Yakındakilerle paylaş özelliğine artık ana ekrandan daha da kolay ulaşılabiliyor. Ayrıca çok istenen tek seferde birden çok video paylaşma seçeneği de eklendi.

 

Kullanıcıların YouTube’dan video indirip daha sonra internete bağlı değilken bile izlemesine ve yakındakilerle paylaşmasına izin veren YouTube Go’da reklam yok ve 9 mb’lık bir alan kaplıyor. Ancak siz yine de uygulamayı kullanacağınız zaman vereceğiniz izinler konusunda dikkatli olun. Size özel öneriler yapmaya odaklı uygulamanın bolca kişisel veri topladığı ve özellikle konum bazlı olarak bu önerileri ekranınıza getireceği bilinen bir gerçek.

 

Uygulama ile ilgili açıklama için YouTube’un Bloğunu ziyaret edebilirsiniz.

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir