Şubat 2018 Filmleri

Şubat 2018 Filmleri için hazır mısınız?

Gelin bu ay vizyona girecek filmlere birlikte bakalım, ajandamızı ayarlayalım.

İşte konuları, fragmanları ve gösterim tarihleri ile birlikte Şubat 2018 Filmleri.

Şubat 2018 Filmleri

Şubat ayı, 2018 Yılı Oscar Adayları‘nın vizyon bulacağı özel bir hafta. Aynı zamanda uzun zamandır merakla beklediğimiz Black Panther’de şubat ayı filmlerinden.

 

Şubat 2018 Filmleri birinci hafta;

Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri Filmi – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

7 dalda Oscar adayı olan film, Frances McDormand’a da eni iyi kadın oyuncu ve Sam Rockwell’a ise en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülü kazandırmıştı. Film aynı zamanda en senaryo ödülünü de alarak tüm dikkatleri üzerine çekmişti.

Martin McDonagh’ın yazıp yönettiği film, başlangıçta yürek yakmasına rağmen, içerisinde birçok komedi unsuru da barındırıyor.

Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri Filmi Konusu

Filmin hikayesi oldukça trajik, aynı zamanda bi umut arayışını da konu alıyor. Filmi basın gösterimi ile izleme şansı bulmuş ve bloğumda paylaşmıştım.

Filmin oyuncu kadrosunda Mildred rolüyle Frances McDormand’u, şerifi Willoughby rolüyle Woody Harrelson’ı, Dixon rolüyle ise Sam Rockwell’ı izliyoruz. Kendilerine Abbie Cornish, Lucas Hedges, Željki Ivanek, Caleb Landry Jones, Clarke Peters, Samara Weaving, John Hawkes ve Peter Dinklage eşlik ediyor.

En Karanlık Saat Filmi – Darkest Hour

Bu yıl Oscar ödüllerinde 5 dalda adaylığı bulunan film, tarihin önemli birkaç haftasını dramatize ediyor. Gary Oldman’ı adeta Churchill’e dönüştüren makyaj ve saç tasarımında Kazuhiro Tsuji’nin imzası var.

En Karanlık Saat Filmi, Winston Churchill’in görevindeki ilk haftalarda, İkinci Dünya Savaşı’nın ilk günlerinde yaşadığı gerçek olaylardan ilham alan gerilim dolu bir hikayeyi konu alıyor.

En Karanlık Saat Filmi Konusu 

Bu gerçek hikaye, 2. Dünya Savaşı’nın eşiğinde başlıyor. Winston Churchill (Oscar ödülü adayı Gary Oldman) Büyük Britanya’nın Başbakanı olmasından birkaç gün sonra en çalkantılı ve dönüm noktası olan davalardan biriyle karşı karşıya kalır. Nazi Almanyası ile müzakere edilmiş bir barış antlaşmasını inceleyecek veya bir ulusun idealleri, istiklali ve özgürlüğü için mücadele etmekten ödün vermeyecektir. Durdurulamaz Nazi güçleri Batı Avrupa’da dolaşırken ve istila tehdidi çok yakınken hazırlıksız bir halk ve şüpheci bir kral ile, üyesi olduğu parti kendi aleyhinde planlar yaparken Churchill’in, en karanlık saatine direnmesi, bir ulusu toplaması ve dünya tarihinin gidişatını değiştirmeye çalışması gerekmektedir.

Filmi basın gösterimi ile izleme şansı bulmuş ve bloğumda paylaşmıştım.

Filmde, Winston Churchill rolüyle Gary Oldman, Clemmie Churchill rolüyle Kristin Scott Thomas, Elizabeth Layton rolüyle Lily James’i izliyoruz. Kendilerine Viscount Halifax rolüyle Stephen Dillane, Neville Chamberlain rolüyle Ronald Pickup, King George VI rolüyle Ben Mendelsohn eşlik ediyor.

 

Paramparça Filmi – In the fade

Fatih Akın’ın yazıp yönettiği film, 75. Altın Küre Ödülleri’nde en iyi yabancı film ödülünü almıştı. Dram gerilim türündeki filmin oyuncu kadrosunda Diane Kruger, Numan Acar ve Ulrich Tukur yer alıyor.

Paramparça Filmi Konusu

Katja, eşi Nuri ve 6 yaşındaki oğlunu bir patlamada kaybeder. Katja’nın tek isteği, terör saldırısının kimler tarafından neden yapıldığını öğrenmektir ve bunun için mahkemeye başvurur. Saldırı ile ilgili ortaya çıkan deliller Neo-Nazi bağlantılarına işaret eder. Mahkeme delilleri yetersiz bulur ve zanlılara ceza vermez. Karar karşısında öfkeye kapılan Katja, kendi adaletini sağlamak için yollara düşer.

Yerli yapımlar “Cebimdeki Yabancı”, “Cin Çeşmesi” ve “Babasının Kızı” bu hafta vizyona giriyor.

Şubat 2018 Filmleri ikinci hafta;

Özgürlüğün Elli Tonu Filmi

Jamie Dornan ve Dakota Johnson, dünya çapında çok satan “Elli Ton” fenomeninin üçüncü bölümünden uyarlanan filmde Christian Grey ve Anastasia Steele rolleriyle geri dönüyor. Tüm dünyada 950 milyon doların üzerinde hasılat yapan 2015 ve 2017’nin gişe rekortmeni filmlerindeki olayların devamını konu alan yeni bölüm 9 Şubat 2018’de vizyona giriyor.

Özgürlüğün Elli Tonu, Karanlığın Elli Tonu’nun yönetmeni James Foley (Saplantı, House of Cards) tarafından yönetiliyor ve yapımcıları da bir kez daha Michael De Luca, Dana Brunetti ve Marcus Viscidi ile kültürler üstü, gişe rekortmeni serinin yaratıcısı E L James.

James’in romanından uyarlanan senaryonun yazarı Niall Leonard.

Bu hafta üç animasyon izleyeceğiz. Bunlar; “Puloi: Asla Yalnız Uçmayacaksın”, “Leo Da Vinci: Mission Mona Lisa” ve “Hao ji le”.

 

Yerli yapımlar “Güzel Adam Süreyya” ve “Kayhan” bu hafta vizyona giriyor. 

Şubat 2018 Filmleri üçüncü hafta;

Üçüncü hafta oscar adayı filmlerle devam ediyor.

 

Suyun Sesi Filmi – Shape of Water

Guillermo del Toro’nun yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Sally Hawkins, Michael Shannon, Richard Jenkins, Doug Jones, Michael Stuhlbarg, Octavia Spencer’ı izleyeceğiz.

Suyun Sesi Filmi Oscar’a damga vurmaya hazırlanıyor. Filmin 13 dalda; “En İyi Film, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Kurgu, En İyi Film Müziği, En İyi Yapım Tasarımı, En İyi Ses Miksajı, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Yönetmen, En İyi Film, En İyi Özgün Senaryo, En İyi Kıyafet Tasarımı” adaylığı bulunuyor.

Fantastik dram türündeki filmin konusuna gelince.

Suyun Sesi Filmi Konusu

Elisa, gizli ve yüksek güvenlikli bir devlet laboratuvarında temizlikçi olarak çalışmaktadır. Rutin temizlik işleri sırasında Elisa iş arkadaşı Zelda ile devletin yaptığı gizli bir deneyi keşfeder. Suda hapsedilen insansı bir yaratığın farkına varan Elisa, bu yaratığı acımasız deneyden kurtarmaya karar verir, olaylar gelişir.

Ben, Tonya – i, Tonya

En iyi film kurgusu, en iyi kadın oyuncu, en iyi yardımcı kadın oyuncu dallarında Oscar adaylığı bulunan film, biyografik dram türünde. Craig Gillespie’nin yönetmen koltuğunda bulunduğu filmin oyuncu kadrosunda Margot Robbie, Sebastian Stan, Allison Janney ve Julianne Nicholson bulunuyor. Film gerçek bir hikayeyi beyazperdeye taşıyor.

Ben, Tonya Filminin Konusu

Tonya buz patenine gönül vermiş ve hırslı bir sporcudur. İki defa Olimpiyat ve iki defa da Skate America Champion ödülünü kazanan Tonya, bu başarıyı tekrarlayamayacağı düşüncesi ile stres içine girer. Eski eşinin de yardımıyla ABD Şampiyonası öncesinde aynı dalda yarıştığı sporcu Nancy Kerrigan’ı sakatlaması için birini tutar. Ancak bu komplonun ortaya çıkması işleri değiştirir.

Black Panther Filmi

Marvel’dan “Black Panther” uzun zamandır heyecanla beklediğimiz yapımlardan biriydi. Aksiyon macera türündeki filmin yönetmeni Ryan Coogler.

“Black Panther” filminde Chadwick Boseman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong’o, Danai Gurira, Martin Freeman, Daniel Kaluuya, Letitia Wright, Winston Duke, Angela Bassett, with Forest Whitaker ve Andy Serkis rol alıyor.

Black Panther Filmi Konusu

Marvel’dan “Black Panther”, Wakanda Kralı babasının ölümünden sonra tahta geçmek ve kral olarak gerçek yerini almak üzere, ıssız ama teknolojik olarak geliştirilmiş Afrika’daki yuvasına dönen T’Challa’yı anlatıyor. Ancak, güçlü eski bir düşmanı yeniden ortaya çıkınca, hırslı bir kral ve Black Panther olan T’Challa, Wakanda ve bütün dünyanın geleceğini tehlikeye atan zorlu bir savaşa girmekle sınanacaktır. İhanet ve tehlikeyle karşı karşıya kalan genç kral, düşmanlarını yenmek ve halkının güvenliğini ve yaşam biçimlerini emniyete almak için müttefiklerini bir araya getirmeli ve Black Panther’in bütün gücünü açığa çıkarmalıdır.

Yerli yapımlar “Hadi Be Oğlum”, “Kapıdaki Sır” ve “Sofra Sırları” bu hafta vizyona giriyor. 

 

Şubat 2018 Filmleri dördüncü hafta;

Bu hafta da oscar adayı filmleri izlemeye devam ediyoruz.

 

Beni Adınla Çağır Filmi – Call me by your name

En iyi film, en iyi erkek oyuncu, en iyi uyarlama senaryo dallarında Oscar adaylığı bulunan yapım romantik dram türünde.

Luca Guadagnino’nun senaristlerinden biri olduğu ve yönettiği filmin oyuncu kadrosunda ise Armie Hammer, Elena Bucci, Vanda Capriolo, Amira Casar, Timothée Chalamet, Victoire Du Bois ve Esther Garrel’ı izleyeceğiz.

Beni Adınla Çağır Filmi Konusu

1983 yılı yazı sırasında 17 yaşındaki Amerikalı-İtalyan Elio Perlman günlerini ailesinin İtalya’nın kuzeyindeki 17. yüzyıldan kalma villasında klasik müzik yaparak, okuyarak ve arkadaşı Marzia ile flört ederek geçirmektedir. Elio, seçkin bir profesör olan babası ve onu şımartan, çevirmen olan annesi Annella ile bir arada olmaktan memnundur. Elio her ne kadar tam bir yetişkin gibi görünse de, özellikle kalben çok masumdur. Bir gün, doktorasını sürdüren bir Amerikalı bilim adamı olan Oliver Elio’nun babasına yardım etmek göreviyle yıllık yaz stajyeri olarak villaya gelir. Elio ve Oliver hayatlarını sonsuza dek değiştirecek bir yaz mevsimi yaşamaya başlar.

The Florida Project Filmi

William Defoe’nun en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülü için Oscar’da yarışacağı yapım dram türünde. Sean Baker’ın yazıp yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Brooklynn Prince, Bria Vinaite ve Willem Dafoe’yu izleyeceğiz. Dafoe aynı zamanda SAG, Altın Küre ve Bafta’da da aday gösterilmişti.

The Florida Project Filmi Konusu

6 yaşındaki Moone ve ekibi, yetişkinlerin zorlu dünyasından tamamen uzak kendilerine ait bir dünya yaratmışlardır. Okulların tatil olmasıyla birlikte bu afacan grubun tek dertleri, istedikleri gibi koşup oynayabilmek, kimseyi umursamadan eğlenebilmek ve istedikleri zaman sınırsız dondurma yiyebilmektedir. Oysa yetişkinler için durum çok farklıdır. Artık çocuk olma lüksleri kalmamış yetişkinler için Florida yazı, zorluk, acı ve gözyaşı demektir.

All the Money in the World Filmi

Ridley Scott’un yönettiği biyografik dram türündeki yapımın Michelle Williams, Christopher Plummer ve Mark Wahlberg’u izleyeceğiz.

All the Money in the World Filmi Konusu

Amerika’nın sayılı zenginlerinden olan John Paul Getty’nin 16 yaşındaki torunu kaçırılır. Fidye olarak 17 milyon dolar istenmektedir. John Paul Getty Jr.’ın annesi Gail, fidye için John Paul Getty’ gider ancak o cimriliğiyle ünlenmiş biridir ve fidyeyi fazla yüksek bulur. Oğlunun hayatını kurtarmak isteyen Gail, parasına düşkün fdede John Paul Getty ve fidye isteyen suçlular arasında ortak noktayı bulmaya çalışır. Bu süreçte John Paul Getty Jr.’ın hayati tehlikesi her geçen saniye artar.

Vahşiler Filmi – Hostiles

Scott Cooper’ın yazıp yönettiği western türündeki filmde  Scott Shepherd, Rosamund Pike, Ava Cooper ve Christian Bale’i izleyecğiz.

Vahşiler Filmi Konusu

ABD süvari subayı Blocker’a, bir Cheyenne savaş şefi ve ailesinin Montana’daki kabile topraklarına geri dönüş yolculuğunda eşlik etme görevi verilir. Blocker hayatı boyunca içinde yaşadığı şiddet dolu hayattan yorgun düşmüş olsa da bu görev onun için oldukça zordur. Eşlik ettiği şef yıllar boyunca en büyük düşmanlarından biridir ve birçok arkadaşının hayatını ellerinden almıştır. Tehlikeli topraklardan yola çıkarak, çoğunlukla düşman kabileler, küçük asker grupları ve Cheyenne kabilesinin yaşadığı vahşi ancak etkileyici batıya doğru ilerleyen kafile, bu yolda birçok zorlukla karşılaşacaktır.

Yerli yapımlar “Alem-i Cin”, “Görevimiz Tatil” ve “Kırlangıçlar Susamışsa” bu hafta vizyona giriyor.

 

Şimdiden hepimize iyi seyirler dilerim 🎬

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir