Zoom Video Yazılım Geliştirme Kitini yayınladı

Zoom, görüntülü iletişim, katılım ve iş birliği için sonsuz olanaklar yaratan yeni Video Yazılım Geliştirme Kitini (SDK) yayınladı.

Zoom tarafından yayınlanan yeni Video SDK, uygulama geliştiricilerin video tabanlı uygulamalar ve yerel kullanıcı arabirimleriyle masaüstü deneyimleri yaratırken Zoom’un öncü HD video, ses ve etkileşim özelliklerinden yararlanmasını sağlıyor.

Zoom Video Yazılım Geliştirme Kitini yayınladı

İkinci ve üçüncü taraf geliştiriciler, Video SDK’den yararlanarak Zoom’un video öncelikli birleşik iletişim platformunun güvenilirliğini ve ölçeklenebilir performansını ürünlerine ve uygulamalarına ekleme şansına kavuştu. Geliştiriciler bu sayede, Zoom Meetings arayüzüne bağlı kalmadan müşteri katılımını artıracak ve yeni gelir fırsatları yaratabilecek heyecan verici deneyimler inşa edebilecekler.

Müşteri etkileşiminin geleceği

Video tabanlı müşteri deneyimleri, müşteri etkileşiminde giderek daha önemli bir rol oynayacak. Sektör analisti Zeus Kerravala’ya göre, “Video kullanımı tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Video tabanlı deneyimlerin bir sonraki dalgası, videonun iş akışlarını sorunsuz bir şekilde iyileştiren ve sosyal etkileşimi artıran iş ve tüketici uygulamalarına doğrudan yerleştirilmesiyle sağlanacak. Zoom’un Video SDK’larıyla çalışmak kolay ve tamamen özelleştirilebilir video tabanlı uygulamaların çevik bir şekilde geliştirilmesini sağlar.”

Geliştiriciler Video SDK aracılığıyla birçok farklı türden deneyimler yaratabilirler. Zoom’un sayısız özelliği sayesinde geliştiricilerin yaratabilecekleri deneyimlerin bir sınırı yok.

  • Sosyal: Geliştiriciler, hareket halindeyken etkileşimli sohbetli canlı yayınlar gibi istikrarlı ve ilgi çekici iletişim deneyimleri oluşturmak için Zoom özelliklerini sosyal medya uygulamalarına entegre edebilir.
  • Oyun: Geliştiriciler, Zoom’un HD video, ses ve etkileşimli özelliklerini kullanarak, kitle etkileşimi için yeni fırsatlar sunan masaüstü oyun uygulamaları oluşturabilirler.
  • Perakende: Kuruluşlar, müşteriye özel benzersiz alışveriş deneyimleri oluşturmak ve gelir elde etmek için Zoom’un etkileşim özelliklerinden faydalanabilir.

Geliştiriciler, Video SDK’i kullanarak müşterilerinin deneyimini iyileştirebilir, kullanıcı deneyimindeki aksaklıkları azaltan uygulamalar ve işlevler oluşturabilir, kitle etkileşimi için yeni fırsatlar sağlayabilir ve erişilebilirliği artırabilir.

Video SDK ile nelerin mümkün olduğuna bir örnek olarak, bulut tabanlı bir yapay zekâ çeviri yazılımı sağlayıcısı olan Lingmo, toplantılar için gerçek zamanlı çevrilmiş altyazılar sağlayan Lingmo Captions’ı oluşturmak için Video SDK’den faydalandı. Bu uygulama, yalnızca farklı dilleri konuşan kişiler arasında iletişimi sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda etkileşim için ek fırsatlar sunarak kullanıcı deneyimini geliştiriyor.

Lingmo International Kurucu CEO’su Danny May, “Zoom’un tamamen özelleştirilebilir Video SDK’i bizim için çok uygundu çünkü teknolojimizle sorunsuz bir şekilde çalıştı ve kurumsal müşterilerimize yeni bir şekilde destek olmamızı mümkün kıldı. Zoom’un Video SDK’i, çözümümüzün geliştirilmesini hızlandırdı ve müşterilerimiz için sunduğumuz ürünleri daha da iyileştirme esnekliği sağladı.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir