2020 İçin En İyi 10 Güneş Kremi

Güneş kremi, mevsim ister yaz ister kış olsun, mutlaka çantanızda bulunması gereken önemli bir koruyucu bakım ürünüdür.

Güneşin zararlı UV ışınları, mevsim gözetmeksizin, mutlaka korunmamız gereken bir dış faktördür. Çünkü güneş ışığına fazla maruz kaldığımızda, cilt ve dna hasarı meydana gelebilir. Yüksek rakımlarda bulunan veya yürüyüş, kayak gibi dış mekân aktiviteleri ile uğraşan insanlar için güneş kremi olmazsa olmaz bir bakım ürünüdür.

Çoğumuz, güneş ışığının cildimiz için bir risk oluşturduğunu biliyoruz. Bunun için şapka ve uzun kollu giysiler giymeye özen gösteriyoruz. UV ışınlarının en güçlü olduğu 11:00 ve 15:00 saatleri arasında, güneş ışığına maruz kalmamaya çalışıyoruz. Ancak bunun yanında, yeterli miktarda koruma sağlayabilecek, uygun bir güneş kremi de kullanmak önemlidir. Peki kendimize uygun güneş kremini nasıl seçmeliyiz?

Bunun için öncelikle SPF (Güneş Koruma Faktörü) değerinin ne olduğunu bilmeliyiz. Basit bir anlatımla SPF değeri, güneş kreminin, güneş yanığına karşı cildi koruma seviyesidir. SPF değeri, sadece UVB ışınlarına karşı korunma değerini gösterir. SPF değeri 2’den 50’ye ve hatta 90’a kadar çıkabilir. SPF 14’E kadar olan değer düşük koruma, SPF15 ve 29 arası orta seviye koruma, SPF 30 ve 50 yüksek koruma ve son olarak SPF 50 üzeri olan değerler de çok yüksek koruma anlamına gelmektedir. Uzmanlar tarafından minimum SPF 30 faktör güneş kremi kullanılması tavsiye edilmektedir.

Güneşi kremi seçerken cilt yapısı, güneşe maruz kalma süresi ve aktivite tipi çok önemlidir. Örneğin gün boyu plajda olmak ya da su sporları ile uğraşmak farklı aktivitelerdir. Yazımızın devamında, güneş kremi seçerken sizlere daha fazla yardımcı olmasıyla amacıyla, en iyi 10 güneş kremini sizler için derledik.

1. La Roche Posay Güneş Kremi

Zenginleştirilmiş formülü ve etkili bir güneş koruması sunan Anthelios serisiyle La Roche Posay güneş kremi, geniş bir spektruma sahip olma özelliği ile +++ön plana çıkıyor. Krem dokusu ve suya dayanıklılığı ile komedon barındırmayan La Roche Posay güneş kremi, Sun Intolerance (Güneşe karşı hassas ve duyarlı ciltler), Pigmentation (Cilt Tonu Eşitleyici), Ultra Tinted BB Cream (Göz çevresi koruması) ve AC (Akneye eğilimli ciltler) için geliştirdiği ürünleriyle, son derece geniş bir ürün yelpazesi sunarak, her cilt tipinin ihtiyacına cevap veriyor.

2. Garnier Ambre Solaire Dry Mist Sun Cream Spray Spf50+

Sprey krem formuyla Garnier Ambre Solaire Dry Mist, hem UVA hem de UVB ışınlarına karşı, yağlı ve yapışkan bir his bırakmadan etkili bir koruma sağlıyor. İnce tabakasıyla, cilt üzerinde koruyucu bir film oluşturarak, uzun süren bir güneş koruması sunuyor.

3. Boots Soltan Protect & Moisturise Spf30

Pahalı güneş kremlerine oranla biraz daha yağlı bir yapısı olan Boots Soltan Protect & Moisturise, yine de pahalı rakipleri kadar bir koruma sağlıyor. Uygun fiyatı ve kolay bulunabilirliği ile, son dönemin en popüler güneş kremi olmayı hak ediyor.

4. Sunsense Ki̇ds Roll On With Spf50

Minimum altı aylık bebeklerde ve aşırı hassas ciltlerde kullanılan SunSense Kids Roll On, UVA ve UVB ışınlarından koruma özelliğine sahip. 40 dakikalık su geçirmezlik özelliği ve kimyasal ağırlıklı olmayan formülü ile, kırılgan ciltler için son derece etkili bir koruma sağlıyor.

5. Hawaiian Tropic Duo Defence

Hem UVA hem de UVB ışınlarını filtreleme özelliğinin yanı sıra, yeşil çay özleriyle mükemmel bir antioksidan koruma sağlayan Hawaiian Tropic Duo Deffence, cilt üzerinde dış faktörlere karşı üstün bir koruma sunuyor.

6. Avene Very High Protection Cream

Hassas ciltler için çok yüksek bir koruma sunan Avene Very High Protection Cream, paraben içermiyor ve ince yapısıyla gözenekleri tıkamıyor. Aktif koruyucu bileşenleri ve düşük kimyasal içeren formülü ile, tamamlayıcı bir koruma sağlıyor. İçerdiği doğal termal su içeriği ile, yatıştırıcı bir güneş bakımı sunuyor.

7. Ultrasun Sports Gel

İnce jel krem yapısıyla ön plana çıkan Ultrasun Sports Gel, özellikle zaman alan spor aktivitelerinde uzun süreli bir koruma sağlıyor. Su geçirmezlik özelliği ile, sporcular için son derece kullanışlı bir güneş kremi olan Ultrasun Sports Gel, antioksidan özelliğe sahip. Yağsız, yapışmayan ince kıvamlı yapısıyla uygulaması son derece kolay.

8. Darphın Soleil Plaısır

Yüz için yaşlanma karşıtı bir bakım sunan Darphin Soleil Plaisir, güneşe maruz kalınması sonucunda ortaya çıkan koyu lekeleri önlemeye yardımcı oluyor. İnce yapısı ve hyaluronik asit içeriğiyle besleyici ve tamamlayıcı bir bakım sunuyor. Karanja yağı bileşeni, cildin yatışmasına yardımcı oluyor. Özellikle güneş ışığı hasarına karşı onarıcı bir bakım sağlıyor.

9. Lancaster Sun Sport Cooling Invısıble Mıst

Gün içinde su ile temas gerektiren aktivitelerle uğraşanlar için geliştirilmiş olan Lancaster Sun Sport Cooling Invisible Mist, suya ve terlemeye karşı ekstra dayanıklı yapısıyla ön plana çıkıyor. Beyaz iz bırakmıyor ve çabuk kuruma özelliğine sahip. Geniş spektrumlu yapısıyla UVB ve UVA ışınlarına karşı etkili bir bakım sunuyor.

10. Original Sprout Sun Cream

Aktif bir bileşen olan çinko oksit içeriğiyle, geniş spektrumlu bir koruma sağlayan Original Sprout Sun Cream, bitkisel formüle sahip. Biberiye ve Hindistan cevizi özleri ile hoş bir kokuya sahip olan krem, kıvamlı bir yapıya sahip olduğu için uygulaması biraz zaman alıyor. Petrol ve boya içermiyor. Ancak yağsız yapısıyla, cilt üzerinde ağırlık hissi yaratmıyor.

Cilt tiplerine göre tüm ürünleri https://www.narecza.com/ adresinden inceleyebilirsiniz. Ödeme avantajları ve güveneli alışveriş ile sipariş verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir