Annabelle Filmi

Annabelle Filmi 24 Ekim Cuma günü vizyona giriyor

Warner Bros basın gösterimi ile izlediğim ve uzun zamandır beklediğim film, gerilim yönü ağırlıklı korku dolu dakikalar vaad ediyor.

Annabelle’e geçmeden önce, Korku Seansi & The Conjuringi hatırlatmamak olmaz. Yaşanmış bir olaydan esinlenerek çevrilen film, bu türü sevenlerin zihninde hem özel bir tat bırakmış, hem de filmin en etkileyici karakterlerinden biri olan Annabelle’i çokça merak etmemize yol açmıştı.

Annabelle Filmi

ANNABELLE

Annabelle Filmi Konusu

Annabelle, tam da bu noktadan hareketle The Conjuring’den öncesini anlatıyor.

Filmin konusuna gelince; Mia ve John Gordon ilk bebeklerini bekleyen tipik bir Amerikan ailesidir. Bebeği için hazırlıklar yapan Mia, eşi John’un hediye aldığı oyuncak bebeği büyük bir heyecanla bebek odasına yerleştirir. Uzun zamandır aradığı bu antika oyuncak bebek koleksiyonunun en önemli parçasıdır.

 

annabelle-6

 

Bir gece yan komşularından gelen çığlık sesine uyanan çiftimiz, yardım etmek üzere dışarı koşar. Doktor olan John, kanlar içerisinde komşu evinden çıkar ve Mia’ya ambulans çağırmasını söyler. Eve giren Mia, komşularını da katleden iki cani tarafından saldırıya uğrar ve bıçaklanır. Saldırganlardan biri polis tarafından öldürülürken, diğeri kucağında poselen bebek olduğu halde kendi boğazını keserek intihar eder. Hastaneye kaldırılan Mia ise, bu olaydan sonra hamileliğinin kalan kısmını yatarak geçirmek zorunda kalır.

 

annabelle-5

 

Zamanla Saldırıyı gerçekleştirenlerin sapkın bir tarikatın mensupları olduğu ortaya çıkar. Huzursuzluğu artan Mia, kocası John’dan kendisine o geceyi hatırlatan porselen bebeği evden uzaklaştırmasını ister ve Annabelle olarak anacağımız bebek çöpe atılır.

Bu olaylar sonrası evlerini değiştiren çiftimiz, çöpe atıldığı halde kolilerin birinden çıkan Annabelle’e yeni evlerinde yer verirler ve paranormal olaylar birbiri ardına yaşanmaya başlar.

 

ANNABELLE

Annabelle Filmi Oyuncuları 

Görüntü yönetmeni olarak tanıdığımız John R. Leonetti’nin yönettiği filmin oyuncu kadrosunda, Annabelle Wallis, Ward Horton ve Alfe Woodard bulunuyor.

 

Yaklaşık bir buçuk saatlik süresi boyunca gerilim dozu sağlam tutulan Annabelle, korkutmasa bile ürkütüyor.

İlk başta durağan gelen sahneler, anlatım ilerledikçe seyirciyi teslim alıyor. The Conjuring’i izleyenler Annabelle’i mutlaka merak etmiştir. Cam bir koruma kutusuna hapsedilmiş Annabelle, günümüzde hala New England Psişik Araştırma Derneği’nde koruma altında tutulmaktadır. Hal böyle olunca bu film ayrı bir önem kazanıyor.

 

APphoto_Film Review-Annabelle

 

Dolayısıyla belli bir kesim bu filmi (ben gibi) beklenti içerisinde izleyecektir ve kısmi de olsa hayal kırıklığına uğrayacaktır. İlk defa izleyecekler ise, Annabelle’i iyiye yakın bir korku – gerilim filmi olarak ve beklenti içerisine girmeden keyifle izleyebilir.

 

 

Annabelle’i izlemeden önce The Conjuring ile ilgili yazımı okumanızda fayda var.

1952 yılında New England Psişik Araştırma Derneği’ni kuran Ed Warren ve medyum eşi Lorraine, cin ve şeytan gibi parapsikoloji alanlarını içeren çalışmalar konusunda uzman ve saygın bir çift. Doğaüstü fenomenleri ve vakaları araştırıp – kanıt toplayarak, kiliseye ve devlete “konu ile ilgili” destekte bulunuyorlar. Annabelle’de yaşanan paranormal olaylar sonrası hala dernekte tutulan o objelerden biri. İşin içinde gerçeklik unsuru olunca konu daha bir ilgi çekiyor. Her ne kadar hikaye kurgu bile olsa hepimizde merak uyandırmayı, bu yüzden başarıyor. Annabelle, keşke daha sağlam bir hikaye ve etkileyici oyunculuklarla aktarılabilseydi. Böylece The Conjuring ile başlayan korku dalgası katlanarak artabilirdi.

Annabelle Filmi Fragmanı

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir