Aralık 2017 Filmleri

Aralık 2017 Filmleri için hazır mısınız?

Gelin bu ay vizyona girecek filmlere birlikte bakalım, ajandamızı ayarlayalım.

İşte konuları, fragmanları ve gösterim tarihleri ile birlikte Aralık 2017 Filmleri.

Aralık 2017 Filmleri

Aralık ayı, ilk olarak 1990 yılında izlediğimiz ve bir kült haline gelen “Flatliners” yeniden ele alınan hikayesi “Çizgi Ötesi” filmi ile açılışını yapıyor. İkinci hafta uzun zamandır heyecanla beklediğimiz Star Wars: Son Jedi Filmini izleyeceğiz. Onun dışındaki filmler biraz izleme listesi tadında ilerliyor.

 

Aralık 2017 filmleri birinci hafta;

Çizgi Ötesi Filmi – Flatliners

Ölümün ve ölümden sonrasının bilinmezliği ve merak duygusu ile şekillen Çizgi Ötesi filmi bu haftanın en ilginç yapımlarından.

Ben Ripley tarafından Peter Filardi’nin orijinal senaryosundan uyarlanan yapımın yönetmen koltuğunda Niels Arden Oplev bulunuyor. Danimarka’lı yönetmeni Ejderha Dövmeli Kız filminden de hatırlıyoruz. 90 yılı yapımında da rol alan Kiefer Sutherland’i ise bu defa Dr. Barry Wolfson karakteriyle izliyoruz. Filmin oyuncu kadrosunda Ellen Page, Diego Luna, Nina Dobrev, James Norton ve Kiersey Clemons bulunuyor.

Çizgi Ötesi Filmi Konusu

Film, Courtney’nin (Ellen Page) sürücü koltuğunda oturduğu bir araba kazasıyla başlıyor. Bir anlık dikkatsizliği sonucu arabasının hakimiyetini kaybeden Courtney’nin kız kardeşi ile birlikte nehire savrulduğunu görüyoruz. Kazanın üzerinden 9 yıl geçiyor ve Courtney’nin bir doktor adayı olarak hastanede çalıştığına şahit oluyoruz. Courtney’nin son ilgilendiği hasta kalbi durduktan sonra tekrar hayata geri dönen biri ve ona yıllar önceki kaybını hatırlatıyor. Bir yandan da öteki dünya ile ilgili araştırmalarına İnternet siteleri üzerinden devam ediyor.

Çizgi Ötesi Filmi Fragmanı

Korkusuzlar Filmi – Only The Brave

Jeff Bridges, Josh Brolin, Miles Teller ve Jennifer Connelly’nin başrollerinde olduğu ve gerçek bir hikayeden uyarlanan Korkusuzlar bu hafta vizyona giriyor.

Korkusuzlar Filmi Fragmanı

Yerli yapımlar “Aile Arasında”, “Tamircikler: Gizli Görev”, “Aşka Geldik”, “Geçmişteki Sır”, “Körfez” ve “Zor Bir karar” bu hafta vizyona giriyor

 

Aralık 2017 filmleri ikinci hafta;

Star Wars: Son Jedi Filmi 

Finn, Poe ve Luke Skywalker ile destansı yolculuğunu merak ve heyecanla bekliyorduk. Filmde Daisy Ridley, John Boyega, Mark Hamill, Domhnall Gleeson, Carrie Fisher, Laura Dern, Oscar Isaac, Gwendoline Christie ve Lupita Nyong başta olmak üzere pek çok önemli ismi izleme fırsatı bulacağız. Filmin yönetmen koltuğunda ise Rian Johnson var.

Star Wars: Son Jedi Filmi Fragmanı

Suburbicon Filmi 

George Clooney’in yönetmen koltuğunda oturduğu polisiye yapımın oyuncu kadrosunda Matt DamonJulianne Moore ve Noah Jupe’u izleyeceğiz. Filmin senaristleri ise Ethan Coen ve Joel Coen kardeşler. Kadro müthiş, bakalım nasıl bir film izleyeceğiz.

Suburbicon Filmi Konusu

Sıradan insanların yaşadığı banliyö mahallesinin ailelerinden biri Lodge’lardır. Bölge aile kurmak için uygun bir yer gibi görünür, öte yandan rahatsızlık verici durumlar da yaşanmaya başlar. İyi bir eş ve baba olan Gardner Lodge, mahallenin ihanet, aldatma ve şiddet dolu gizemli bölgelerini keşfe çıkar.

Suburbicon  Fragmanı

 

İntikam Filmi – The Foreigner

Martin Campbell’in yönetmenliğini üstlendiği aksiyon gerilim türündeki filmin başrollerinde Jackie Chan ve Pierce Brosnan’ı izleyeceğiz.

İntikam Filmi Konusu

Restoran sahibi olan Quan’ın hayatı düzenlenen bir terör saldırısının ardından alt üst olur. Saldırıda kızı ölür ve bu ölüm Quan’ı derinden etkiler. Kendine kızının ölümünden sorumlu olanları öldürmeyi görev edinir. Quan, gerçeklere ulaşmaya çalışırken karşısında eski bir devlet görevlisi olan Liam Hennessy’i bulur, olaylar gelişir.

İntikam Filmi Fragmanı

 

Yerli yapımlar “Genç Pehlivanlar”, “Maide’nin Altın Günü”, “On Adım” ve “Öteki Taraf” bu hafta vizyona giriyor.

 

Aralık 2017 filmleri üçüncü hafta;

Godard ve Ben Filmi – Le Redoutable

Biyografik komedi türündeki film, “Le Mépris” ve “Pierrot le fou” ve “Souffle’nin Bir Şovu” gibi yapımlarda imzası bulunan Jean-Luc Godard Godard’ın hayat hikayesinden bir kesit sunuyor. Michel Hazanavicius’un yönettiği filmde Godard’ı ünlü aktör Louis Garrel canlandırıyor. Garrel’aı Stacy Martin, Bérénice Bejo ve Micha Lescot eşlik ediyor.

Godard ve Ben Filmi Konusu

Paris’te bir dönemin en çok konuşulan yönetmeni Jean-Luc Godard “Çinli Kız” filmini çekmektedir. Filmin başrolünde aynı zamanda sevdiği kadın olan ve kendinden 20 yaş küçük Anne yer almaktadır. Mutlu çift evlenir ama filmin gördüğü ilgi ve ardından gelen 1968 olayları, Jean-Luc’ün kendini sorgulamasına neden olur.

Godard ve Ben Filmi Fragmanı

 

Somali Korsanları Filmi – The Pirates of Somalia

New York Times’ın en çok satanlar listesindeki bir anıdan uyarlanan ve Somali korsan çetelerinin arkasındaki gerçek insanları ve siyaseti gün yüzüne çıkaran ilk ve tek batılı gazeteci olan 24 yaşındaki Jay Bahadur’un gerçek hikayesini anlatan biyografik yapımın yönetmen koltuğunda Bryan Buckley bulunuyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Al PacinoEvan Peters ve Melanie Griffith’i izleyeceğiz.

Somali Korsanları Filmi Konusu

Gazetecilikte kendini göstermek için bir tercih yapmak zorunda kalan Jay, kendi ailesinin yanında yaşadığı hayatını, dünyanın en tehlikeli suçluları arasında bir hayat için terk eder. Tüm olanaksızlıklara rağmen, saflığı sayesinde hayatını tehlikeye sokar ve tüm durumlardan kaçmayı başarır. Bu çabası dünyaya tüm gerçeklerini aktaran ilk gazeteci olmasına yol açar.

Somali Korsanları Filmi Fragmanı

 

Parti Filmi – The Party

Sally Potter’ın yazıp yönettiği komedi türündeki filmde  Cillian Murphy, Emily Mortimer, Kristin Scott Thomas, Timothy Spall, Patricia Clarkson, Cherry Jones ve Bruno Ganz’ı izleyeceğiz.

Parti Filmi Konusu

Janet, İngiltere’nin gölge kabinesinde bir bakan olarak atanarak politik kariyerinin zirvesine ulaşır. Kocası Bill’le birlikte yakın arkadaşlarını çağıracakları bir kutlama hazırlığı yapmaya başlarlar. Konuklar yavaş yavaş davete gelir, hiç kimse bu partinin az sonra Bill’in yapacağı şok açıklamalarla başka bir boyut kazanacağının farkında değildir.

Parti Filmi Fragmanı

 

Yerli yapımlar “Poyraz Karayel: Küresel Sermaye” ve “Papatya” bu hafta vizyona giriyor.

 

Aralık 2017 filmleri dördüncü hafta;

Dönme Dolap Filmi – Wonder Wheel 

SWoody Allen’in yazıp yönettiği dram türündeki filmde Kate Winslet, Juno Temple, Jim BelushiJuno Temple ve Justin Timberlake’i izleyeceğiz.

Dönme Dolap Filmi Konusu

Usta yönetmen Woody Allen imzalı film, 1950’lerde Coney Adası’ndaki lunaparkın kalabalığı içinde hayatları kesişen dört karakterin hikayesini anlatıyor:

Sürekli duygusal dalgalanmalar yaşayan, bir zamanların aktristi, şimdinin garsonu Ginny, onun atlı karınca operatörü, kaba saba kocası Humpty, babası Humpty ile uzun yıllar konuşmamış olsa da şimdi onun evinde gangsterlerden saklanan Carolina ve oyun yazarı olmanın hayaliyle yaşayan yakışıklı ve genç cankurtaran Mickey, Allen’ın ele aldığı karakterler.

Dönme Dolap Filmi Fragmanı

 

Eyvah Annem Dağıttı 2 Filmi – A Bad Moms Christmas

Jon Lucas ve Scott Moore’un yazıp yönettiği komedi filminde Mila KunisKristen Bell ve Kathryn Hahn’ı izleyeceğiz.

Eyvah Annem Dağıttı 2 Filmi Konusu

Mükemmel annelik olgusuna karşı çıkarak, onlardan beklenen sorumluluk ve istekleri karşılamayan üç annenin hikayesi devam ediyor.

Bu 3 anne kendi aileleri için güzel bir Noel düzenlemeye karar veririler. Bu kutlamada aynı zamanda kendi annelerini de ağırlamak zorundadırlar. Güzel bir Noel geçirmek için uğraşan bu üç kadın, anneleriyle de daha yakın olmaya çalışır.

Eyvah Annem Dağıttı 2 Filmi Fragmanı

Yerli yapımlar “Acı Tatlı Ekşi” ve “MArtıların Efendisi” ve “Sera” bu hafta vizyona giriyor.

 

Aralık 2017 filmleri beşinci hafta;

Jumanji: Vahşi Orman Filmi – Jumanji: Welcome to the Jungle 

1995 yapımı kült film Jumanji’nin devamı niteliğinde olan filmin yönetmeni Jake Kasdan. Oyuncu kadrosunda ise Dwayne Johnson, Jack Black, Kevin Hart ve Nick Jonas’ı izleyeceğiz. Filmin fragmanı oldukça etkileyici, izleme listenize almanızı öneririm.

Jumanji: Vahşi Orman Filmi Konusu

Dört zoraki arkadaş, her biri özel güçlere sahip avatarlara dönüşerek, Jumanji’nin riskli ve tehlikeli dünyasında mahsur kalırlar. Şimdi ya hayatlarının en tehlikeli macerasına atılacaklar, ya da sonsuza dek Jumanji’nin içinde kalacaklardır.

Jumanji: Vahşi Orman Filmi Fragmanı

 

Kalp Atışı Dakikada 120 Filmi – 120 Battements par Minute

Robin Campillo’nun yazıp yönettiği dram türündeki filmin oyuncu başollerinde Adèle Haenel, Yves Heck ve Nahuel Pérez Biscayart’ı izleyeceğiz.

Kalp Atışı Dakikada 120 Filmi Konusu

Filmde 1990’ların başlarına konuk oluyoruz. AIDS uzun yıllardır can almaktadır. Act Up-Paris’teki aktivistler genel ilgisizlikle mücadele çabalarını arttırır. Grubun yeni üyesi Nathan, tüm gücünü bu mücadeleye adayan Sean tarafından aşağılanır.

Kalp Atışı Dakikada 120 Filmi Fragmanı

Loving Vincent Filmi

Polonyalı ressam ve yönetmen Dorota Kobiela ve  Hugh Welchman’ın yönetmenliğini üstlendği animasyon filmi bu ayın en ilginç yapımlarından.

Loving Vincent Filmi Konusu

Film; Ayçiçekleri, Yıldızlı Gece, Teras Kafe gibi tablolarıyla bilinen ünlü ressam Vincent van Gogh’un yaşamı ve esrarengiz ölümünü konu alıyor. Film, Vincent van Gogh’un 120’den fazla en iyi tablosundan oluşuyor ve konu tablolardaki karakterlerle anlatılıyor. Olay örgüsü ise yazarın kendisi tarafından yazılan 800 mektup üzerinde kuruluyor.

Loving Vincent Filmi Fragmanı

Yerli yapımlar “Acı Tatlı Ekşi” ve “MArtıların Efendisi” ve “Sera” bu hafta vizyona giriyor.

 

Muhteşem Şovmen Filmi – The Greatest Showman

Gösteri dünyasının ünlü ismi, P.T. Barnum’un hayat hikayesinden uyarlanan filmin yönetmenliğini Michael Gracey üstleniyor. Filmin başrolünde Hugh Jackman bulunuyor. Jackman’a Michelle Williams ve Zac Efron eşlik ediyor. Müzikal sevenler bu filmi kaçırmasın.

Muhteşem Şovmen Filmi Konusu

Phineas Taylor Barnum’un hayat hikayesinden uyarlanan film, Barnum’un kurucusu olduğu Ringling Bros. ve Barnum & Bailey Circus sirklerinin turneleri ve gösteri dünyasını beyazperdeye taşıyor.

Muhteşem Şovmen Filmi Fragmanı

 

Şimdiden hepinize iyi seyirler dilerim 🎬

Seneye görüşmek üzere 🙋🏼

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir