Çok İşinize Yarayacak 10 Mac Programı

Mac bilgisayarlarınız ve MacBook’larınızda kaliteli ve iş gören programlar bulmak kimi zaman zordur.

Sizler için birbirinden faydalı 10 Mac programını yazdım. 

macid

1. MacID 

MacID ile iOS cihazlarınızdaki Touch ID özelliğini kullanarak, bilgisayarınızın kilidini açıp katabilirsiniz. Daha güvenli ekranlar için MacID birden fazla cihazı da destekliyor.

MacID için TIKLA

2. OneTask  

OneTask kendiniz için düzenlediğiniz ajandanızdaki görevleri ayrıştırarak sadece birine odaklanmanızı sağlayan bir program. Görevler arasında dolaşıp zaman kaybetmektense OneTask ile tek bir işe konsantre olabilirsiniz.

OneTask  için TIKLA

3. Laplock  

Laplock ilginç bir program, MacBook’unuzun güç kablosu yerinden ayrıldığından alarm veriyor ve dilerseniz size SMS ile haber veriyor. Güvenlik konusuna tutku ile bağlı olanlar için ideal!

Laplock  için TIKLA

4. Fetching   

Fetching yeni nesil bookmark organize eden programlardan biri. İnternette gezdiğiniz siteleri organize bir şekilde kategorilerine ayırarak hafızasında tutuyor. Daha sonra şu kedi resmini nerede görmüştüm, o ürüne hangi sitede bakmıştım diyerek zaman tünelinde kaybolmanıza engel olarak, internet üzerinde hiç bir şeyi kaybetmemenizi sağlıyor.

Fetching  için TIKLA

5. CopyClip 2   

CopyClip 2 clipboard’unuzu (kopyalama panosu) daha etkin kullanmanızı sağlayan bir organize edici. Özel seçenekleri ile kopyalama-yapıştırma işleriniz cidden çok kolaylaşacak.

CopyClip 2  için TIKLA

helyum

6. Helium    

Helium bir çeşit kayan browser. Siz normal işlerinizi yaparken bir kenarda izlemeniz görmeniz gereken şeyleri, çalışmalarınızı etkilemeden takip etmenizi sağlıyor. Helium Mac tarafında desteklenmeyen Silverlight gibi uygulama altyapılarına da destek veriyor.

Helium   için TIKLA

vinvin

7. Moom     

Moom Mac’lerinizde biraz karışık olan pencereleri kolay ve düzgün kullanmanızı sağlayan bir eklenti. Bir kaç ufak ayardan sonra Windows sistemlerden bile daha rahat pencere kullanımına kavuşabilirsiniz.

Moom  için TIKLA

8. Clean     

Clean desktop ekranı karışık olan ve her şeyi oraya kaydedenler için mükemmel bir çözüm. Uygun gördüğünüz zaman aralıklarında tüm desktop ekranınızdaki dosyaları toparlayıp, sizin için organize ederek saklıyor. Otomatik olarak çalışan program sayesinde her sabah tertemiz bir ekrana uyanabilirsiniz!

Clean  için TIKLA

9. Caffeine      

Caffeine adından da anlayacağınız üzere Mac’inizin uykuya dalmasını, kendini kapatarak internet bağlantısını kesmesini önleyen bir uygulama. Farklı özelliklerini ayarlayarak Mac bilgisayarınızın dilediğiniz şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Caffeine için TIKLA

clea

10. MacClean     

MacClean düzenli olarak bilgisayarınızda temizlik yaparak gereksiz dosyaları yok eden, organize ederek temizleyen bir uygulama. Daha hızlı bir Mac için ideal özellikler arıyorsanız MacClean sizin için iyi bir çözüm olabilir.

MacClean için TIKLA

boom

BONUS. Boom2     

Mac bilgisayarların klasik cihazlara göre ses kalitesi daha iyi olsa da sizi kontrol edilebilir bir ses seçeneği sunmazlar. Boom2 tam bu noktada devreye giriyor. Mac bilgisayarlarınızda başta ekolayzer olmak üzere ses ile ilgili her türlü sorununuza çözüm oluşturuyor. Denedikten sonra bırakmanız zor. Özellikle kulaklık ile çalışıyorsanız, elde edeceğiniz ses kalitesine siz de şaşıracaksınız.

Boom2 için TIKLA

 

Fayda görmeniz dileği ile…

  1 Yorum

  1. Okan M. ERDEM   •  

    Çok güzel bir yazı olmuş, çok sevdim, farklı kullanıcı deneyimlerini görmek çok güzel. Teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir