Darağacı & The Gallows Filmi Hakkında Her Şey

Paranormal olaylarla bezeli korku filmi Darağacı & The Gallows yarın vizyona giriyor.

Warner Bros Türkiye basın gösterimi ile izlediğim film, bu türün meraklılarını bekliyor.

 

Darağacı & The Gallows Teaser

Darağacı & The Gallows filminin ilk teaser’ı internete konduğu andan itibaren büyük ilgi gördü ve vizyonu merakla bekleniyordu. Tek bir sahnede yakalanan bu başarı, saf bir korku filmi izleneceğinin sinyallerini veriyordu.

 

 

Darağacı & The Gallows filminin konusu;

1990’lı yıllarda küçük bir kasaba okuluna devam eden lise öğrencileri Charlie Grimille ve Beatrice High’ın sahnelediği “The Gallows/Darağacı” adlı piyes korkunç bir kazaya sahne olur ve izleyenlerin bakışları altında Charlie Grimille ölür.

 

daragaci_3

 

Bundan yirmi yıl sonra aynı piyes için tiyatro perdesi tekrar açılır ve çalışmalar başlar. Başrol oyuncuları Pfeifer (Pfeifer Brown) ve Reese (Reese Mishler) heyecanlıdır. Reese’in arkadaşı Ryan (Ryan Shoes) ise el kamerası ile hem günlük hayatlarını hem de bu vesile ile piyesin arka planında yaşanaları kaydetmeye devam eder.

Gösteri günü yaklaştığında Reese başarısızlık endişesine kapılır ve arkadaşları Ryan ve onun kız arkadaşı Cassidy ile piyesi bertaraf edecek bir plan yaparlar. Gece gizlice okula giren üçlü dekorlara zarar verirken yalnız olmadıklarını anlar ve olaylar gelişir.

 

daragaci_6

 

Darağacı & The Gallows filminin yapım aşamaları…

Travis Cluff ve Chris Lofing’in senaryosunu yazıp yönettiği film, klasik Paranormal Activity serisinde gördüğümüz el kamerası ile çekilmiş izlenimi veriyor. Bu tekniği ilk defa izlediğimizde hepimiz heyecanlanmıştık. Sebebi ise izlediklerimize kattığı gerçekçilik duygusuydu. Konu paranormal olduğunda sanki eline kamera alan herkesin böyle görünüler yakalayabileceği ve yaşayabileceği hissini veriyordu. Bu türün özel olmasının en büyük sebeplerinden biri buydu. Darağacı bu türün bir örneği ancak etkisi ve başarısı ne yazık ki vasatın üzerinde çıkamıyor.

 

daragaci_9

 

Aslında filmin etkili olması için çok çabalanmış.

Yapımcılar, gerçeklik hissini korumak için başrol oyuncularının isimlerini karakterlerin isimleri haline getirmiş. Senaryo esnek tutulmuş ve doğaçlama için oyunculara özgürlük tanınmış. Filmin çekildiği mekan ise perili olduğu söylenen Fresno-California bölgesinde çekilmiş.

 

daragaci_4

 

Filmi kamerası üzerinden bakış açısından izlediğimiz Ryan karakteri ise izleyici ile bağ kurabilmek için enerjik, esprili ve birazda dalgacı bir tip olarak sunuluyor. Tüm bunlara rağmen, hem konusu ve kurgusu hem de yönetim ve oyunculukları ile orta karar, şaşırtmayan bir yapım izliyoruz.

 

Darağacı & The Gallows filminin oyuncu kadrosu…

Darağacı & The Gallows filminin oyuncu kadrosunda Pfeifer Brown, Reese Mishler, Ryan Shoes ve Cassidy Gifford’un bulunduğu film, bu türün meraklıları için bir alternatif. Beklenti içerisine girmeden izlemenizi öneririm.

 

Şimdiden hepinize iyi seyirler 🙂

 

Aşağıdan Darağacı & The Gallows filminin orijinal fragmanını izleyebilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir