DSX Türk Lirası ile işleme Geçti

DSX Türk Lirası ile işleme Geçti, akıllı telefon uygulamasını da duyurdu.

DSX, Türkiye’de kullanıcıların kripto para teknolojilerine yoğun ilgi gösterdiğini açıkladı ve platformda Türk Lirası üzerinden işlemlerin başladığını duyurdu.  

DSX, Türkiye pazarındaki faaliyetlerini ve hedeflerini 3 Aralık’ta Conrad Istanbul Bosphorus’ta biz basın mensuplarıyla paylaştı.

DSX CEO’su Mike Rymanov’un ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, DSX’in yenilikleri ile birlikte Türkiye yatırımları ve Türk ekosistemine bakış açıları paylaşıldı.

Basın toplantısı ile ilgili merak edilenleri yazımda bulabilirsiniz.

 

DSX Türk Lirası ile işleme Geçti

Küresel kripto para borsası DSX Aralık ayı içinde Türkçe dil desteği vermeye başlıyor. 2019 yılı başında ise test etme şansı bulduğum akıllı telefon uygulamasıyla mobil platformlarda yerini almaya hazırlanıyor.

DSX, Ekim ayında ABD’den önce Türkiye’de faaliyetlerine başlamıştı. Finans dünyasının kripto para ekosistemiyle tanışmasını kolaylaştırmak için güçlü ve kolay entegre edilebilir bir platform tasarlayan DSX, Türkiye’de kuracağı iş birlikleriyle kendi platformunu profesyonel finans servislerine entegre edeceğini açıklamıştı.

 

 

DSX CEO’su Mike Rymanov’un ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda DSX’in yenilikleri ile birlikte Türkiye yatırımları ve Türk ekosistemine bakış açılarını öğrenme şansı bulduk.

 

 

Finans dünyasının tecrübeli isimleri tarafından kullanıcıların ve finans kuruluşlarının kripto paraya erişimini kolaylaştırma hedefiyle kurulan global kripto para borsası Türkiye pazarına girdiği günden bu yana kullanıcıların yoğun ilgisiyle karşılaştığını ifade eden DSX CEO’su Mike Rymanov, Türkiye’nin gerek kullanıcılar gerekse finans kuruluşları ölçeğinde global FinTech devrimine öncülük ettiğini vurguladı ve ekledi: “Türkiye’nin genç ve inovasyona açık nüfusu, yeni ve heyecan verici finansal fırsatları keşfetmeyi seviyor.”

 

 

DSX Tümüyle Türkçe bir Platform

Türkiye’den gördüğü yoğun ilgi karşısında DSX’in tümüyle Türkçe bir platform ile pazarda varlığını sürdüreceğini kaydeden Rymanov, kripto para alım satımında Türk Lirası ile işlem seçeneğinin aktif hale geldiğini duyurdu. Bu adımın DSX için önemli bir geliştirme yatırımı olduğuna dikkat çeken Rymanov, “Türkiye pazarına inandığımız için bu yatırımı yapıyoruz. Buradaki kullanıcıları ve finansal kuruluşları, kripto para ticareti yapmanın profesyonel yolu ile tanıştırmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Toplantıda DSX’in Türkiye pazarına ilişkin planlarından bahseden Rymanov, DSX’in Aralık ayı içinde Türkçe dil desteğiyle yerel hizmet sunmaya başlayacağını duyurdu ve ekledi: “2019 yılının ilk çeyreğinde ise kullanıcı dostu bir akıllı telefon uygulamasıyla kripto para alım satımını mobile taşıyacağız.”

 

DX Türk Lirası ile işleme Geçti, Mobil Uygulamasını Duyurdu.

 

Yasal mevzuata uyumlu kripto para platformu 

DSX’i diğer kripto para borsalarından ayıran en önemli özelliklerin başında, sadece son kullanıcılara değil, kripto teknolojileri keşfetmek isteyen finans kuruluşlarına da yasal uygunluğu bulunan hizmetler sunması geliyor. Finans kurumlarının bağlı bulunduğu tüm protokollere ve yönetmeliklere uygun olarak çalışan DSX, kara para aklamayla mücadele politikalarından, işlem takibi ve finansal esneklik gibi pek çok konuda mevzuatlar çerçevesinde işliyor.

 

 

DSX Hakkında

İngiltere merkezli kripto para borsası DSX (Digital Securities Exchange), profesyonel finans servisleri alanında uzun yıllar görev yapmış bir ekip tarafından, piyasaya güvenilir, profesyonel ve estetik tasarımlı bir platform sunma hedefiyle 2014 yılında kuruldu. Son kullanıcılar için kripto para alım satımını daha kolay hale getiren DSX, ayrıca yasal mevzuatlara tabi finansal organizasyonlara özel entegre çözümler geliştirerek, kripto para ekonomisini keşfetmek isteyen finans kuruluşlarına güvenli bir geçiş hizmeti sağlıyor.

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir