e-ticaret Sektöründeki Satışlar %64 Büyüdü

Ideasoft tarafından paylaşılan verilere göre ilk çeyrekte toplam online alışveriş sayısı %21, cirolar ise %64 büyüdü. 

IdeaSoft, 2019 yılının ilk 3 ayında KOBİ’lerin e-ticaret hacmindeki değişimi inceledi.

Ideasoft kullanıcısı 7.000’den fazla sanal mağazanın verilerinden hareketle paylaşılan rapora göre; Ocak, Şubat ve Mart aylarında online dükkanların e-ticaret satışlarından elde ettikleri gelir 2018 yılına göre %64 büyüdü. 2019’un ilk çeyreğinde verilen 1 milyonun üzerinde siparişin analiz edildiği rapora göre; internetten verilen toplam sipariş sayısı bir önceki yılın aynı dönemine göre %21 arttı.

 

Online alışveriş yapanların oranı son 5 yılda %100 arttı.

Türkiye’de güçlü bir online alışveriş kültürünün oluştuğunun altını çizen Ideasoft CEO’su Seyhun Özkara, “Online alışveriş yapanların oranı 2013’te %24 iken bugün %45’i aştı. Son 5 yılda e-ticaret penetrasyonundaki artış neredeyse %100’ü buldu. Artan kullanıcı sayısıyla birlikte e-ticaret ve e-ihracat alanına yönelen kişi ve işletme sayısı da hızla artıyor. KOBİ’ler ülke ekonomimizin bel kemiği olduğu gibi e-ticaret sektörünü de büyütmeye devam ediyor” dedi.

 

E-ticarette kayıt dışını azaltmak için girişimcilere şirket kurulum desteği!

Ideasoft, e-ticaret sektöründe ek gelir yaratmak ve alternatif iş modellerini hayata geçirmek isteyen tüm girişimcileri desteklemek ve bu büyüme ivmesine katkı sağlamak için şirket kurulum maliyetlerini üstlendiği bir projeyi de hayata geçirdi. Nisan ayı itibarıyla başlayan projeye ilişkin detayları açıklayan Seyhun Özkara şunları aktardı: “E-ticaret sektöründe faaliyet gösteren ve hızla büyüyen birçok girişimci bulunuyor. Attığımız adımla birlikte Türkiye ekonomisine katma değer oluşturabilecek aktif şirket sayısının artmasını arzu ediyoruz. Küçük büyük ayırt etmeden IdeaSoft ile e-ticaret’e başlayacak girişimcilere, ücretsiz şahıs işletmesi kurulum desteği sunuyoruz. Burada hedefimiz vergi mükellefi olan aktif şirket sayısının artmasını sağlamak ve kayıt dışı ekonominin azalmasına katkı sağlamak.”

 

Gelin sizi KOBİ e-Ticaret Zirvesi 2018’e götüreyim.

IdeaSoft ve Google ana sponsorluğunda bu sene ikinci defa gerçekleşen zirve hakkında merak edilenleri yazımda bulabilirsiniz.

IdeaSoft ve Google ana sponsorluğunda bu sene ikincisi gerçekleşen, KOBİ’leri sektörün profesyonelleriyle buluşturan KOBİ E-Ticaret Zirvesi’nde; pazaryerinde satış, e-Ticarette lojistiğin önemi, sosyal medyadan satış ve e-Fatura kolaylıkları gibi konu başlıkları ele alındı. Zirve, Türkiye’de her geçen gün büyüyen e-Ticaret ekosisteminde ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla KOBİ’leri bir araya getirdi.

KOBİ e-Ticaret Zirvesi 2018’in Ardından

 

 

 

  1 Yorum

  1. Pingback: E-ticaretteki Son Trendler Açıklandı - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir