FinTech alanında haftanın gündemi 34

Fintech alanında haftanın gündemi 34 belli oldu. Finansal teknolojiler alanında haftanın öne çıkan haberlerini sizin için derledim.

FinTech alanında haftanın gündemi 34

30 Aralık 2020 – 11 Ocak 2021 tarihleri arasında #FinTech alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını sizin için derledim. İşte FinTech alanında haftanın gündemi 34.

Yılın son günü Figopara’ya 4.6 milyon dolarlık yatırım geldi

Tedarik finansmanına aracılık eden FinTech girişimi Figopara, 2020 yılının son gününde aralarında Finberg, Eczacıbaşı Momentum, Lima Ventures’in yer aldığı pek çok yatırımcıdan 16 milyon doların üzerinde değerleme ile 4.6 milyon dolar yatırım aldı.

Sipay “Yılın Startup’ı” Seçildi

Sipay, PSM Awards’ta “Yılın Startup’ı” ödülünün sahibi oldu.

Papara ile CarrefourSA İş Birliği Duyuruldu

Finansal işlemlerini ayrıcalıklı olarak zaman ve efor sarfetmeden gerçekleştiren kullanıcılar, Papara Lite Card’ını CarrefourSA’lardan alabilecek ve Papara hesabına para yatırabilecek. 

Golden Global, ApiGo ile açık bankacılığa en hızlı uyum sağlayan banka oldu

Türkiye’nin ilk faizsiz yatırım bankası Golden Global Bank da API’lerini ApiGo ile FinTech’ler ile buluşturarak iş birlikleri yapmaya başladı.

iPara, 2020 yılının e-ticaret verilerini açıkladı

iPara’nın verilerine göre; koronavirüs salgının da etkisiyle, 2020’de online alışveriş harcamaları geçen yıla göre yüzde 218 büyüdü.

Papara ‘Yılın Fintech Şirketi’ seçildi

Papara, bu yıl 1 milyona yakın oy kullanılan Webrazzi Ödülleri 2020’de ‘Yılın Fintech Şirketi’ seçilerek zirvedeki konumunu perçinledi.

Papara ‘Yılın Girişimi’ kategorisinde ikinci sırada yer alırken, Papara Kurucusu ve CEO’su Ahmed Faruk Karslı da ‘Yılın Girişimcisi’ listesine adını yazdırdı.

BtcTurk 2021’de ezber bozmaya hazırlanıyor

2020 yılında da Türkiye’de sektör liderliğini sürdüren BtcTurk, 2021’de yatırımlarını artırarak yenilikçi uygulamalar hayata geçirmeyi planlıyor. 

PayCore CEO’su Turgut Güney ile yaptığım röportajı Fintechfit’te yayınlandı

Otuz beş ülkeye ödeme sistemleri alanında teknoloji ihracatı yaparak ülkemizi gururlandıran ve 2021 yılında daha da çok konuşacağımız PayCore’un CEO’su Turgut Güney ile bir araya gelerek sorularımı ilettim.

istegelsin ve Mastercard’dan sesli alışveriş özelliği

Yeni nesil online süpermarketi istegelsin, market alışverişi deneyimini değiştiren yenilikçi bir uygulamayı hayata geçirdi.

Bankacılığın tarihi dönüşümüne hazır mısınız?

Özgür Bayraktar, üçüncü kitabı Next Generation Banking ile geleneksel bankacılığın yaşadığı tarihi dönüşümü kaleme aldı.

BtcTurk | PRO, Bitcoin’in Başlangıç Bloğu’nun 12. yılını yarışmalarla kutladı.

Bitcoin ve kriptoparaların kolayca ve güvenle alım satımının yapılabildiği Türkiye’nin ilk, dünyanın dördüncü Bitcoin ve kriptopara alım satım platformu BtcTurk | PRO, Bitcoin’in Başlangıç Bloğu’nun (Genesis Block) 12. yılını yarışmalarla kutladı.

2020 yılı online alışveriş istatistikleri açıklandı

iyzico’nun verilerine göre ortaya çıkan 2020 tablosu; en çok alışveriş yapılan kategoriyi, en çok tercih edilen alışveriş kanalını, bölgelere ve sektörlere göre harcama yüzdelerini ortaya çıkardı.Rakamlar, COVID-19 salgının da etkisiyle e-ticaret dünyasında yaşanan yükselişi bir kez daha ortaya koydu.

Bankalar Artık Bir Teknoloji Şirketine Dönüşmek Zorunda

Özgür Bayraktar’ın üçüncü kitabı “Next Generation Banking” okurları ile buluştu. Kitabında, 18 farklı başlık altında geçmişten bugüne, bugünden ise geleceğe finans endüstrisinin yaşadığı keskin dönüşümü irdeleyen Özgür Bey ile bir araya gelerek sorularımı ilettim.

FinTech alanında haftanın gündemi 33 

Finansal Teknolojiler alanında haftanın gündemi belli oldu📣

15-29 Aralık 2020 tarihleri arasında #FinTech alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını hatırlamak isterseniz aşağıdaki derlememi de okuyabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir