Flu Tv’de Keyifli Bitcoin Sohbeti

Geçtiğimiz günlerde Flu TV’nin Youtube kanallarında yayınlanan programda, ünlü ekonomist Prof. Dr. Emre Alkin’in anlatımıyla Bitcoin ve kripto paralar hakkında temel bilgiler içeren bir video yayınlandı.

Bitcoin ve altcoinler başta olmak üzere, Elon Musk gibi yatırımcıların Bitcoin hakkındaki yaklaşımlar hakkında çok eğlenceli ve bilgilendirici bir sohbet gerçekleştirildi. Son zamanlardaki Google istatistiklerine bakıldığında en çok aranan kelimeler arasında bitcoin alkelimesi dikkat çekiyor. Bu durum da Bitcoin’e ilginin arttığının bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor. Eğer siz de bitcoin hakkında detaylı bilgi edinmek istiyorsan Prof. Dr. Emra Alkin’ın videosuna göz atabilir veya videodan derlediğimiz yazımızı okuyabilirsiniz.

Kripto para nedir?

Kripto paraların arkasında bir merkez ya da otorite olmayan, şifrelenmiş sayılardan oluşan bir yapı olduğundan ve bunun da bazı insanları şüpheye ittiğinden bahsedilen yayında özellikle Z kuşağının ise bunu önemsemediğini sadece paranın itibarını göz önünde bulundurduğu belirtiliyor. Emre hocanın bu görüşünden yola çıkarak, Z kuşağının ilgisinin, Bitcoin ve diğer kripto paraların geleceği hakkında az çok bilgi verdiği söylenebilir.

Bitcoin, Bankacılık sistemine bir tehdit oluşturuyor mu?

Yakın gelecekte Bitcoin’in hayatımızda daha çok yer alacağından bahsedilen videoda, komisyon ücretlerinden kazanç sağlayan bankaların ise kripto paralar karşısında nasıl şekil alacakları soruldu. Emre hoca ise, bankaların fon alımı ve fon satımı yapan insanların buluşma noktası olduğu ve onların bu durumdan etkilenmeyeceğini, esas merkez bankalarının geleceğinin sorgulanması gerektiğinin altını çizdi.

Nasıl Bitcoin alınır?

Bitcoin ve altcoinler için en sağlıklı alışverişin kripto para borsaları aracılığıyla yapılması gerektiğinden bahseden Prof. Dr. Emre Alkin, borsanın güvenilirliğinin önemli olduğundan bahsederek, Coinzo isimli %100 yerli ve milli kripto para borsasında işlem yapılabileceğini ekledi.  Herhangi bir sorunla karşılaşıldığında 7 gün 24 saat donanımlı destek ekibiyle hizmet veren Coinzo, aynı zamanda kayıt olurken E-devlet onayı istemesi ve bununla birlikte piyasadaki en düşük komisyon oranlarından birine sahip olması ile de kullanıcılarına birçok avantaj sunuyor. Ayrıca piyasadaki çoğu borsanın, büyük yükseliş ve düşüşlerde yoğunluktan dolayı sistemsel sıkıntılar çektiğini ve insanların bu borsalardan uzak durması gerektiğinin altını çizerken Coinzo’nun bu açıdan da oldukça iyi bir altyapısı olduğunu dile getirdi.

Bu eğlenceli ve bilgilendirici videonun tamamına aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz;Siz de Coinzo’da, Bitcoin alım-satım işlemlerini zorlanmadan, beklemeden, düşük komisyonla, mobil uygulama üzerinden kolayca yapmak için Ios ya da Android cihazlarınıza hemen indirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir