FinTech alanında haftanın gündemi 43

FinTech alanında haftanın gündemi 43 belli oldu. Finansal Teknolojiler alanında haftanın öne çıkan haberlerini sizin için derledim. 

FinTech alanında haftanın gündemi 43

7 – 14 Mart 2021 tarihleri arasında Finansal Teknolojiler alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını sizin için derledim. 

TMOB Kurucusu ve CEO’su Rudi Dökmecioğlu Röportajı

TMOB Kurucusu ve CEO’su Rudi Dökmecioğlu ile özel bir röportaj gerçekleştirdim. Son dönemde çok konuştuğumuz şirket hakkında merak edilenleri röportajda bulabilirsiniz.

Ozan Elektronik Para, Türk bankacılığının duayen isimlerinden Ahmet Türkay Varlı’yı Yönetim Kurulu Üyesi olarak atadı!

BtcTurk | PRO Uygulamasına Etkileşim Ödülü Geldi!

BtcTurk, profesyoneller için geliştirdiği BtcTurk | PRO ile ödüle layık görüldü. Insider tarafından düzenlenen ‘Lift Awards 2021 Ödülleri’nde mobil uygulamada elde ettiği en yüksek etkileşim oranı ile ödülün sahibi oldu.

Eçözüm Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Refik Sarıtepe Röportajı

Sektörde 20 yılı geride bırakan Eçözüm’ün Genel Müdürü Refik Sarıtepe ile özel bir röportaj gerçekleştirdim.

Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoloji Geliştirme bölgesinde bulunan ve kendi öz kaynakları ile teknolojiler geliştiren Eçözüm’ün Genel Müdürü Refik Sarıtepe’ye sorularımı ilettim.

Param, e-ticarette geliştirdiği ürün ve çözümlerle kadın emeğini desteklemeye devam ediyor!

Oluşturulan link sayesinde hiçbir sanal POS entegrasyonuna gerek olmadan ödeme alınabilmesini sağlayan ParamTIK ile kadınlar el emeğiyle ürettikleri ürünleri satışa sunduktan sonra ödemelerini hızlı ve kolay bir şekilde alıyor. ParamTIK kadın kullanıcı oranı da giderek yükseliyor. 2018 yılında ParamTIK kullanan kadın kullanıcı oranı yüzde 18 iken, 2020 yılında bu oran yüzde 37 seviyesine ulaştı.Türkiye’nin ilk dijital kredisi ParamKredi’de ise 8 Mart haftasında faiz oranları kadınlara özel yüzde 50 iniyor.

Bitpanda’nın İletişim ve Marka Global Başkanı Ivis Buric, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için yaptığı açıklamada “Kripto para sektörü bir erkekler kulübü değildir ve olmamalıdır” mesajını verdi.

Kripto para dolandırıcılığı son bir yılda 8,6 milyar dolara mal oldu!

Yerli kripto para borsası Narkasa’nın CEO’su Erdal Kaya, kripto para dolandırıcılığının son bir yılda 8,6 milyar dolara ulaştığını belirtirken, kullanıcıların nelere dikkat etmesi gerektiğini açıkladı.

Hukuk bürolarının yüzde 56’sı akıllı teknolojilerin peşinde!

Pandeminin beraberinde getirdiği uzaktan çalışma düzeni, avukatların ve hukuk bürolarının akıllı teknolojilere olan ihtiyacını artırdı.

Yerli hukuk otomasyonu sistemi T-HOS’un Genel Müdürü Ahmet Mert, “Salgın sürecinde Türkiye’deki hukuk büroları ve şirketlerin hukuk departmanları, hukuksal operasyonlarını uzaktan yönetebilmek için hukuk otomasyon sistemlerine yöneldi. Mevcut seyirde bu dönüşümün kalıcı olacağını ve çağa entegre olmanın ülkemiz avukatlarının ve yürüttükleri hukuksal süreçlerin verimliliğinde kilit rol oynadığını görüyoruz” dedi. 

Onlinedan en çok kurye, e-ticaret ve yazılım şirketi kuruluyor!

Evden çıkmadan, vergi dairesine, notere, ticaret odasına gitmeye ihtiyaç duymadan şirket kurulum hizmetini kullanıcılarına sunan Mükellef, 2020 yılında online olarak 5000’den fazla şirket kuruluşunu gerçekleştirdi.

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri finansta 30. Yılını kutluyor!

BtcTurk’un CEO’su Özgür Güneri, finans sektöründeki kariyerinin 30. yılına özel video yayınlayarak mesleki yolculuğunu ve iş hayatına bakışını paylaştı.

Bitcoin ve kriptoparaların kolayca ve güvenle alım satımının yapılabildiği, dünyada 2,5 milyonu aşkın kullanıcıya ulaşan BtcTurk’un CEO’su Özgür Güneri, finans sektöründe 30 yılını tamamladı.

Güneri, kariyer yolculuğunu ve finansal hizmetler alanında çalışmaya dair görüşlerini ‘30 soruda 30 yıl’ videosunda özetledi.

Visa tüm Avrupa’da da küçük işletmelerin ivme kazanması için çalışıyor!

Visa, küçük işletmelerin dijital dünyaya adapte olmaları ve faaliyetlerine devam etmelerine destek olmak amacıyla hayata geçirdiği programa, Avrupa çapında 100’den fazla iş ortağının dahil olduğunu duyurdu.

Programın 2020 yazında başlamasından bu yana, Avrupa genelinde iki milyondan fazla küçük işletmeye destek verildi. Ulaşılan bu rakam, işletmelerin hızla dijitalleşen ortama uyum sağlamaları, işlerini online ortama taşımaları ve geleceklerini güvence altına almalarını sağlamak üzere Visa’nın Avrupa’da sekiz milyon, dünyada ise 50 milyon KOBİ’ye destek olma taahhüdü kapsamında önemli bir kilometre taşı olarak görülüyor.

Bitpanda’dan Bitcoin güvenliği için 5 önemli ipucu!

Dolandırıcılar, kripto para birimi kullanıcılarının varlıklarını onların şüpheli görünen adreslerine göndermesini sağlamak için her türlü çabayı gösteriyor. Sektörün önde gelen firmalarından Bitpanda‘da kullanıcı hesaplarının ve varlıklarının güvenliğini sağlamak birinci öncelik olsa da dış tehditler ve dolandırıcılık önemli bir sorun haline geldikçe, kullanıcılara düşen sorumluluklar da ortaya çıkıyor.

Bu noktada kullanıcılara, tehditlerden korunmak için ne yapmaları gerektiğini hatırlatmak adına, Bitpanda bazı önemli detayları paylaştı.

Teleperformance Türkiye, BtcTurk ile yeni bir iş birliğine imza attı!

Kadın ve Erkek Milli Futbol Takımları Ana Sponsoru olan ve Türkiye’de 2 milyon kullanıcıyı aşan BtcTurk’e, Türkçe canlı destek (live chat) aracılığıyla 7 gün 24 saat hizmet verecek olan Teleperformance Türkiye, kullanılan 2 mobil uygulama ile ilgili soruları ve talepleri karşılayacak, uygulama kullanımında verilecek destek hizmetlerde çözüm ortağı gibi çalışacak.

Teleperformance Türkiye, BtcTurk kullanıcısına hesap işlemleri, Türk Lirası yatırma çekme, kriptopara alım satım, kriptopara yatırma çekme işlemlerini uygulama üzerinde yapabilmelerine yönelik destek verilecek. Yine BtcTurk kullanıcıları bu konularda gerçekleşen işlemlerine dair soruları hakkında destek alabilecekler.

FinTech alanında haftanın gündemi 42

Finansal teknolojiler alanında haftanın gündemi belli oldu. 1 – 7 Mart 2021  2021 tarihleri arasında #FinTech alanında öne çıkan haberlere ve gündem başlıklarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir