Gaming İstanbul için Geri Sayım Başladı

Gaming İstanbul için Geri Sayım Başladı.

Bu yıl dördüncü defa gerçekleşecek olan, Türkiye’nin en büyük uluslararası ölçekli Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı 31 Ocak’ta başlıyor.

Türkiye’nin en büyük uluslararası ölçekli Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı Gaming İstanbul’un dördüncüsü, Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde yapılacak. 31 Ocak 2019 Perşembe saat 10:00’da başlayacak olan fuar, 3 Şubat 2019 saat 18:00’e kadar sürecek.
Gaming İstanbul’da yeni oyunlar tanıtılırken, eğlenceli ve inovatif cihazlar görücüye çıkacak ve birbirinden renkli, ödüllü turnuvalarla heyecan doruğa çıkacak. Gaming İstanbul, oyun severlerin olduğu kadar oyun profesyonellerinin de buluşma noktası. Meşhur oyunların geliştiricileri seminerler verirken, oyun dünyasında kariyer fırsatları arayanlar bir araya gelecek ve fuar, yerli oyun ihracatına da köprü vazifesi görecek

Gaming İstanbul için Geri Sayım Başladı

Oyun dünyasının heyecanla beklediği Gaming İstanbul Fuarı, 31 Ocak 2019 – 3 Şubat 2019 tarihleri arasında Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Toplam 18 bin 470 metrekare açık ve kapalı alanda yapılacak fuar, dünya devi oyun şirketlerinin stantları, ödüllü oyun ve cosplay turnuvaları, çocuk parkı, alışveriş ve retro oyun alanının yanı sıra, oyun dünyasında kariyer yapmak isteyen ve hâlihazırda sektörde çalışan profesyonellere yönelik etkinliklere ev sahipliği yapacak.

 

Katılımda kadın rekoru
Önceki yıllarda yüzde 28’lik katılımcı oranıyla dünyadaki benzer fuarlardan ayrılan Gaming İstanbul hakkında Gaming İstanbul Direktörü Cevher Eryürek şöyle konuştu: “Türkiye’de oyunlar ülkemizde her kesim tarafından büyük ilgi görüyor ama kadın mobil oyuncu sayısı erkeklerden daha yüksek. 30 milyondan fazla oyuncunun bulunduğu Türkiye’de 13 milyon kişi oyunlara para harcıyor. Önceki yıllarda yüzde 28’lik kadın katılımcı oranıyla dünyadaki benzer fuarlar arasından ayrıldık. Hatta bu dünyadaki hiçbir oyun fuarında olmayan bir istatistik.”

 

Oyun dünyasının profesyonelleri buluşuyor

Uluslararası yatırımcıların da ilgi gösterdiği fuardaki GIST Geliştirici Konferansları, oyun dünyasının profesyonellerini buluştururken, GAMING İSTANBUL’da eğlence ve iş aynı çatı altında bir araya gelecek. Konferanslara katılımı kesinleşen isimlerin listesi aşağıda yer alıyor:

 • Keren Berger (Yayıncılık İş Geliştirme Müdürü, TabTale)
 • Patrick Rau (CEO / Kreatif Direktör, Mad About Pandas)
 • Taras Terletskyy (Tasarımcı / Besteci, Sample Rate)
 • Ellis Bartholomeus (Etkileşim Tasarımı Danışmanı, Ellis in Wonderland)
 • Natalia Potekhina (Yapım Sorumlusu, Inlingo)
 • Yuval Yaar (Satış Müdürü, AppsFlyer)
 • Lukasz Juszczyk (Kıdemli Baş Sanatçı, 11bit Studios)
 • Çağlar Eger (Uygulama Mağzaası İlişkileri Direktörü, Good Game Studios)
 • Stephan Steininger (Genel Yayın Yönetmeni, Gamesmarkt)
 • İlker Aydın (CEO, Famobi)
 • Nicola Baletta (Genel Yayın Yönetmeni, Making Games)
 • Enric Pedro (CMO, Lab Cave)
 • Elizaveta Elizarova (Büyüme Yöneticisi, Google)

Profesyonel bilet sahipleri, GIST Networking Partisi’ne katılma hakkının yanında 2Meet uygulamasıyla toplantı programlarını önceden yapıp dünyanın dört bir yanından gelen profesyonellerle buluşma ve iş geliştirme imkânına sahip olacaklar. 2Meet ile web üzerinden toplantı planlamak, randevulaşmak, GAMING İSTANBUL öncesi ve sırasında kişiler ve şirketlerle bağlantı kurmak mümkün olacak.

 

Girişimcilere ücretsiz stant

Oyun dünyasının yeni gözdesi olan bağımsız oyunlar, ülkemizde de büyümeye devam ediyor.

Gaming İstanbul, bugüne dek hiç yatırım almamış, belli bir büyüklüğün altındaki bağımsız oyun şirketlerine özel destek vermeye bu yıl da devam ederken, GIST Bağımsız Geliştirici Ödülleri de bu yıl ilk kez düzenlenecek. Oyun dünyasının farklı disiplinlerden profesyonellerini her yıl düzenlenen geliştirici konferansı ile buluşturan Gaming İstanbul, iş ağlarını genişletmek isteyenler kadar yatırım bulmak isteyenler için de doğru adres olacak.

 

Geçtiğimiz yıl üçüncü defa düzenlenen ve içinde oyun olan oyun fuarı Gaming İstanbul, 1-4 Şubat’ta İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşmişti.

 

Gaming İstanbul Başladı

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir