Gelin Sizi Manibux İle Tanıştırayım!

Gelin sizi harçlık vermenin ve almanın en kolay, en teknolojik yolu Manibux ile tanıştırayım.

Aylık abonelik sistemi ile çalışan ve bir ay deneme amacıyla ücretsiz indirebileceğiniz uygulama ile ilgili merak edilenleri okumaya devam edin.

Manibux

Türkiye’de 8 ile 18 yaş arasında toplam 14 milyon genç ailelerinden harçlık alma yaşında. Bu rakam Avrupa Birliği ülkeleri arasında Türkiye’yi en üst sıraya yerleştirmekte ve ailelerin %95’i düzenli veya düzensiz olarak çocuklarına harçlık verdiklerini gösteriyor.

Ülkemizde kredi kartı ve banka kartı kullanımı yaygın, öte yandan bankacılık sistemi de oldukça gelişmiş olmasına rağmen harçlık alıp verme alışkanlıkları geleneksel yöntemlerle devam ediyor.

Manibux, bu geleneksel yöntemlerin dışına çıkarak hem aileler hem de gençler için teknolojik bir alternatif sunuyor.

 

Manibux Nedir?

Manibux, ailelerin ve gençlerin harçlıklarını yönetecekleri, harcamalarını yapabilecekleri, hesap hareketlerini takip edebilecekleri bir harçlık yönetim sistemi ve ön ödemeli bir kart.

8-18 yaş arası gençlere yönelik olarak geliştirilen kart, anne, baba, çocuk psikolojisinden anlayan ve  finans teknolojilerinde deneyimli bir ekip tarafından kurulmuş.
Nakit alınıp verilen harçlıklar gelişen teknoloji ve yaygınlaşan İnternet dünyasında yetersiz ve güvensiz kadığı günümüzde, anne ve babalar için çocuklarına verdikleri harçlığın takip edilmesi Manibux ile mümkün kılınmış. Ön ödemeki kart ile nakit paranın kaybolması, çalınması, istenmeyen şeylerin alınması ve internette kullanılamaması sorunu ortadan kaldırılıyor.

Manibux Nasıl Çalışıyor?

Harçlık kavramını değiştirme amacıyla 2016 yılında kurulan Manibux,  kullanımı kolay bir mobil uygulama üzerinden çalışıyor.

Mobil uygulamayı indirdikten sonra kullanıcı bilgilerinizi girerek ebeveyn hesabınızı oluşturuyorsunuz. Ardından çocuğunuza para göndermek için herhangi bir bankaya ait kredi kartınızı tanımlayarak ödeme yönteminizi belirliyorsunuz.

Bu aşamadan sonra yapmanız gereken tek şey uygulamaya çocuğunuzu tanımlamak. Uygulamada en fazla üç çocuk tanımlanabiliyor.

Tanımlamalar tamamlandıktan sonra, hesabınızdan çocuğunuzun kartına ister anında ister aylık veya haftalık tanımladığınız otomatik harçlığı gönderebilirsiniz.

 

 


Aileler Manibux üzerinden çocuklarının yaptıkları harcamaları ve nerede yaptıkları bilgisini eşzamanlı takip edebilirken, çocuklar da  harçlık bakiyelerini kendi telefonlarındaki uygulamadan görerek hemen kullanabiliyorlar.

.
Manibux’un bir avantajlı tarafı da, çocuklara tasarruflu olma ve birikimlerini kontrol etme konusunda bir deneyim alanı sunması. Çocuklar kart üzerinden kendilerine hedefler koyarak birikim yapıp, tasarruf etmeyi öğrenerek, kendi paralarını yönetme ve sorumluğunu alma becerisini kazanmaya başlayabilir.

.

Manibux bir kredi kartı değil. Siz çocuğunuz için ne kadar para yüklerseniz, o kadar harcama yapmasına olanak veren bir öd ödemeli kart. Dolayısıyla paranın kaybolması, çalınması, istenmeyen şeylerin alınması sorununu ortadan kaldırıyor.

.
Manibux uygulamasını aşağıdan ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Andorid cihazlar için Manibux Uygulamasını buradan indirebilirsiniz. 

iOS cihazlar için Manibux Uygulamasını buradan indirebilirsiniz. 

 

Türkiye’nin tek harçlık kartı Manibux, dünyanın her yerinde Mastercard’ın geçerli olduğu online ve offline kanalarda geçerli. Ön ödemeli kartı, D&R Mağazalarından temin edebilir veya web sitesi üzerinden sipariş verebilirsiniz.

 

Manibux ile paranın kaybolması veya çalınması, arkadaşları ile gezerken parasız kalma ve Internet’ten bir şey almak istediğinde anne veya babanın kredi kartını isteme derdine son vermenin zamanı! 

Aylık abonelik sistemi ile çalışan Manibux uygulaması ilk ay deneme amacıyla ücretsiz. İkinci aydan itibaren ise kullanmaya devam etmek isteyen anne ve babaların ayda sadece 5 TL ödemeleri yeterli. Üstelik çocuk sayınız birden fazla olsa bile tek bir üyelik bedeli ödeniyor. Bunun dışında  herhangi bir ücret kartlara yansıtılmıyor.

 


Manibux’a yakınlaşmak için sosyal hesaplarını takip edebilirsiniz.

.
Manibux Twitter
Manibux Facebook
Manibux Web

.
Fayda görmeniz dileğiyle…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir