Gelin Sizi Mumbara ile Tanıştırayım

Mumbara uygulaması ile yakınlaşmaya ne dersiniz?

Gelin sizi, Denizli’de yaşayan öğrencilere yönelik bir proje olan, anlaşmalı markalardan indirim ve hediye fırsatları sunan Mumbara uygulaması ile tanıştırayım.
Mobil Kumbaranın kısaltması olan Mumbara uygulaması hakkında merak edilenler yazımda sizi bekliyor.


Hatırlayacağınız üzere girişimlerin kendilerini ücretsiz tanıtma olanağı buldukları Çay Kahve İnsan platformundan daha önce de sizlere bahsetmiştim. YouTube üzerinden yayınlanan videolar ile insanlara değer üreten ve faydalı içerikler oluşturan Çay Kahve İnsan’ın İş ortakları arasına katıldım. Bu yazı dizisini hazırlarken amacım hem girişimleri size tanıtmak hem de bulundukları alanla ilgili detaylı bilgi verebilmek.

 

Kullanıcıların Fırsat ve Fayda Beklentisi Yükselen Değer.

Müşterilerine kısa süre içinde indirim, fırsat ve kampanya sunan web sitesi ve mobil uygulamalar 2017 yılında büyümesi beklenen trendlerin başında geliyor. Hedef kitlesi doğru tespit edilmiş, eldeki ürüne veya kampanyaya göre stratejisi belirlenmiş çalışmaların satış hacimlerinin büyümesi daha kolay sağlanıyor. Bu çalışmalar bütünü yerel bazda değerlendirildiğinde kontrolü ve hızlı sonuç alınması daha da kolaylaşıyor.

PWC tarafından yapılan Küresel Toplam perakende araştırmasına göre, müşterilerin % 31’i mağazaların konumunu mobil cihazlar ile buluyor ve bu kullanıcıların % 25’i indirim kuponlarından faydalanıyor. İndirim kuponlarının satışa dönüşü ise % 90. Kullanıcılar için mobilde edindikleri avantaj, kupon ve hediyeler hala geçer akçe ve çok değerli.

Tüm bunlar bir araya geldiğinde Mumbara’nın vermeye çalıştığı hizmet yükselen bir değer olarak kabul edilebilir.

Şimdi gelin Mobil kumbara “Mumbara” ile sizi yakınlaştırayım…

 

 

Mumbara Nedir?

Mumbara, Denizli merkezli ve Pamukkale Üniversitesi öğrencilerine yönelik bir mobil uygulama. Nisan 2016’dan beri kullanıda olan Mumbara’nın kurucusu ise Kubilay Güler.
Kullanıcılar, Mumbara üzerinden yaptıkları alışverişlerden zaman kısıtlaması olmaksızın alışveriş tutarı üzerinden puan kazanıyor ve kazandıkları puanları herhangi bir alışverişlerinde para yerine harcayabiliyor.

Mumbara üyesi yerel ve ulusal markaların fırsat ve kampanyaları, çekilişleri yine uygulama üzerinden kullanıma sunuluyor.

Mumbara Nasıl Çalışıyor?

Mumbara ücretsiz indirebileceğiniz bir uygulama. Hesabınız onaylandıktan sonra gelen SMS yönlendirmesi ile birlikte uygulamayı kullanabililiyorsunuz.

Android cihazlar için Mumbara Uygulaması
iOS cihazlar için Mumbara Uygulaması

Uygulama alışveriş kategorisinde bulunuyor ve 27 MB. lık bir dosya büyüklüğü var. Ana ekran üzerinde “Puan Kazan” “ Puan Harca” ve “Fırsatlar” menüsü ile yapmak istediğiniz işlemi basit bir şekilde belirleyebiliyorsunuz. Basit ve kullanışlı bir arayüzü var.

 

 

Mumbara Kart Nasıl Çalışır?

Mumbara avantajlarından faydalanabilmek için Mumbara Kart sahibi olmanız gerekiyor. Denizli’de yaşayan öğrenciler bu karta sahip olmak için satış noktalarını ziyaret edebilir, 0850 346 7046 numaralı telefondan yetkililere ulaşabilir veya www.mumbara.com üzerinden kart talebinde bulunabilirler.
Puan kazanmak için üye iş yerlerinden alışveriş yaparken kartınızı gösterip, uygulama üzerinden ödeme onayı vermeniz yeterli. Mumbara’da 1 puan 1 TL’ye karşılık geliyor.

Mumbara’nın Hedefleri?

Mumbara’nın hedefi üniversite öğrencilerinin günlük rutin harcamalarından kazanç elde etmelerini sağlamak. Uygulamanın puan sistemi bu amaca hizmet ediyor. Mumbara, öğrencilerin temel ihtiyaçlarına yönelik çözümler de sunuyor ve hedef kitlesi bu yönde olan markalarla gençleri bir araya getiriyor. Hem öğrenciler hem de markalar adına sürdürülebilir bir iş modeli olmasıda cabası.
Mumbara şu anda yalnızca Pamukkale Üniversitesi’nde hizmet veriyor ve Beta aşamasında. Kullanıma sunulduğu İlk 6 haftada 1500 öğrenci üyesi olmuş ve 30’un üzerinde marka ile anlaşma gerçekleştirmişler. Hedefleri ise 2017 yılı Haziran ayında 15.000 Pamukkale Öğrencisine ulaşmak.
Mumbara’ya yakınlaşmak için sosyal hesaplarını takip edebilirsiniz.

 


Mumbara Facebook

Mumbara Twitter

 

Mumbara ekibine, hedefleri doğrultusunda yaratacakları değer için teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum.

Fayda görmeniz dileğiyle…

 

Aşağıda “Mumbara” kurucusu Kubilay Güler’in Ben Girişim ekibinin sorularına verdiği yanıtları bulabilirsiniz.

Girişiminizin Adı: Mumbara

Neden bu girişimi kurdunuz? Girişiminizi kurmayı ne zaman düşündünüz ve çalışmalara başladınız? Bir hikâyeniz varsa hikâyenizi yazabilirsiniz.

Mumbara girişimi Denizli’de hayata geçti ve halen Pamukkale Üniversitesi öğrencilerine yönelik faaliyettedir. Fikir aşamasından uygulamaların yayına geçmesi, yani hazırlık süreci 3 ay kadar sürdü ve 2016 yılı Nisan ayında PAÜ öğrencileri ilk olarak anlaşma yaptığımız 18 üye iş yerinde puan kazanmaya başladılar. Mumbara’nın çıkış noktası ise kendi arkadaş çevremizden doğdu. Üniversite öğrencilerine ulaşabilme ve yönlendirebilme olanaklarımızı sürdürülebilir bir iş modeline nasıl dönüştürebiliriz diye düşündük ve Mumbara doğdu.

Girişiminiz nedir? Kısaca bahseder misiniz?

Mumbara, üniversite öğrencilerinin Mumbara üyesi farklı markalardan yaptıkları alışverişlerden, zaman periyodu olmaksızın alışveriş tutarının ‘uyla ‘i arasında puan kazanabilmelerini ve kazandıkları puanları farklı herhangi bir alışverişlerinde para yerine harcayabilmelerini sağlayan, ayrıca yerel ve ulusal bir çok markadan çeşitli fırsat ve kampanyaları üyelerine sunan bir mobil uygulama projesidir.

Girişiminizin çalışma mantığı nedir? Kısaca bahseder misiniz?

Mumbara üyesi markalara kurduğumuz sistem ve üyelerin mobil uygulaması sayesinde karşılıklı onay ile puan işlemleri gerçekleşiyor. Fırsat ve kampanyalardan ise uygulama içerisinde işlem yapılarak faydalanılabilinmekte.

Neyi istiyorsunuz veya hedefliyorsunuz?

Öncelikle üniversite öğrencilerinin günlük rutin harcamalarından finansal kazanımlar elde etmelerini hedefliyoruz, zira Mumbara’nın temel fonksiyonu olan puan sistemi de buna hizmet etmekte. Öğrencilik döneminin maddi açıdan zor olduğunu hepimiz biliriz, bu noktada markaların öğrencilerin ihtiyaçları adına ekonomik çözümler sunulabilmesine aracılık etmeye çalışıyor, aynı zamanda öğrencilere hizmet sunan markalarda kalite bilincinin oluşması ve herhangi bir haksızlıkta öğrencilere destek olabilecek bir güç olabilme hedefindeyiz. Ulusaldan ziyade yerel markalar ile çalıştığımız için bu gibi konularda ciddi eksiklikler mevcut. Hem öğrenci, hem marka adına iyi niyetli bakış açısıyla kurguladığımız faydalı modeli sürdürülebilir bir sisteme dönüştürmeye çalışmaktayız.

Girişiminiz ile ilgili ilginç veya komik bir bilgi verebilir misiniz?

1 Nisan tarihinde sosyal medyada paylaştığımız “Mumbara Lamborghini Veriyor” şeklinde bir görsel vardı. O gün içerisinde bize ulaşan bir kaç üyemiz çok şaşırdıklarını ve tebrik ettiklerini söylemiş, çekilişe nasıl katılabileceklerini sormuşlardı. Tabii paylaştığımız görselde küçük puntolarla yazdığımız “1 Nisan :)” ibaresini görünce kulaklarımızı çınlatmışlardır …

Girişiminiz ile ilgili sayı verebilir misiniz? Aylık cironuz, yıllık cironuz, kullanıcı sayınız vs.

Mumbara şu anda yalnızca Pamukkale Üniversitesi’nde hizmet vermekte olup Beta aşamasındadır. İlk 6 haftada 1500 öğrenci üyemiz oldu, 30’un üzerinde marka ile anlaşma gerçekleştirdik. Ciro bazlı rakamlar

vermek için henüz erken olduğunu düşünüyorum, zira şuanda sistemsel revizyonlar yapmaktayız ve Şubat ayında güncel yapı ile yenilenmiş olacağız. Hedefimiz 2017 yılı Haziran ayında 15.000 PAÜ’lü öğrenciye ulaşmış olmak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir