İstanbul’a Yakın Gezilecek Yerler

Her geçen gün nüfusuna yüzlerce insanı daha ekleyen ve böylece minyatür bir ülke imajı sergileyen İstanbul, modern insanın yoğun iş hayatından kaçıp da dinlenmesi için de birçok güzelliğe sahiptir.

Kıyıları, doğa harikaları, sakinliği ve dinginliği ile birçok saklı bölgesi olan İstanbul’da aracınızla gezi yapmak, şehrin tüm stresinden de sizi kurtarmaktadır. Bu şekliyle ufak kaçamaklar, her daim yapabileceğiniz mesafede yer almaktadır. Aracı olmayan kişilerinde İstanbul araç kiralama hizmeti ile kolaylıkla ulaşabilmektedirler.

 

 

Ağva

İstanbul şehir merkezine sadece 97 kilometrelik bir mesafede bulunan Ağva, şehrin Şile ilçesine bağlı bir semt olarak karşımıza çıkmaktadır. Ortalama ulaşım süresi ise 1 saat 40 dakika olarak hesap edilmektedir. Ağva’ya ulaşabilmek için öncelikle yolun önemli bir kısmını otobandan katetmeniz gerekmektedir. Şile’ye ulaştıktan sonra sahil şeridinden ulaşabileceğiniz Ağva’ya, Akçakese, Kurfallı, Kabakoz ve İmrenli gibi şirin semtleri geçerek erişebilirsiniz. İstanbul’dan Ağva’ya ulaşabileceğimiz süreç ise, yaklaşık bir buçuk saat olarak hesaplanabilmektedir. Tarihî bir semt de olan Ağva da denize girebilir ve harika bitki örtüsü ile doğayla iç içe mini bir tatil geçirebilirsiniz. Ağva için İstanbul araç kiralama firmalarını tercih ederek konforlu bir tatile sahip olabilirsiniz.

 

 

Şile

Otuz bin nüfusu bulunan İstanbul’un bu saklı ilçesi, İstanbul merkezine yaklaşık seksen kilometre mesafededir. Otobandan bir saatlik zamanda ulaşabileceğiniz Şile’de, hem kısa bir tatil yapabilir hem de mitolojik bir gezintiye çıkabilirsiniz. İlçede yer alan elli sekiz köy de, gezilmesi ve görülmesi gereken minyatür tatil cenneti olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

 

Kandıra

İstanbul’a komşu şehirlerden biri olan Kocaeli’ne bağlı Kandıra ilçesi, İstanbulluların hafta sonu kaçamakları için kullandığı önemli bir tatil beldesidir. İstanbul’dan 2 saat 20 dakikada ulaşabileceğiniz Kandıra’nın elli bine dayanan nüfusu ile son derece hareketli bir turizm bölgesi olduğunu da belirtmemiz gerekmektedir. İstanbul ile Kandıra arası ise yüz elli kilometre olarak hesap edilmektedir.

 

 

Kilyos

İstanbul’un Avrupa Yakası’ndaki güzide ilçelerinden biri olan Sarıyer’e bağlı Kilyos mahallesi, şehir içi araç ile ulaşabileceğiniz önemli dinlenme yerlerinden biridir. İstanbul merkezden yaklaşık kırk dakikada ulaşabileceğiniz ve Sarıyer ilçe merkezine on kilometre uzaklıkta olan Kilyos, hem sahil hem de sayfiye gezme yeri için son derece mühim bir fırsattır.

 

 

Riva

Çayağzı ismiyle de bilinen Riva, İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki en güzel ilçelerinden biri olan Beykoz’a bağlı bir mahalledir. Bu bölgeye, yaklaşık 40 dakikada ulaşabilirsiniz. Riva Deresi’nin ülkenin Karadeniz kıyılarına döküldüğü bölgede kurulmuş olan Riva, düşük nüfusu ile de tercih edilebilir bir deniz mekânıdır.

 

 

Kıyıköy

İstanbul ile olan uzaklığı 157 kilometre olan Kıyıköy, Kırklareli’nin Vize ilçesine bağlı bir sahil kasabasıdır. Yaklaşık 2 saat 40 dakikada ulaşabileceğiniz doğa güzellikleri ile ünlenen bu kasaba, iki bin kişilik bir nüfusa sahiptir. Bölgede hem zengin bitki örtüsü hem de tarihî nitelikte kalıntılar bulunmaktadır.

 

 

Polonezköy

İstanbul’un Beykoz ilçesine ait bir köy olan Polonezköy, şehre 15 – 20 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Yaklaşık yarım saatte ulaşılabilecek, Polonyalıların kurduğu bir köy olan Polonezköy, yemyeşil doğası ile muhakkak görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Köyde düzenlenen festivallere katılmak da, İstanbul’un tüm stresinden sizi uzaklaştırabilir.

 

 

İğneada

Kırklareli’ne bağlı olan İğneada, Karadeniz sahilinde her sene binlerce ziyaretçiyi ağırlayan bir tatil beldesidir. İstanbul’dan 3 saat 40 dakikada ulaşabileceğiniz iki binden fazla nüfusa sahip olan bu bölgede, inanılmaz güzellikteki İğneada ormanlarını gezebilir ve nadir canlı türlerini gözlemleyebilirsiniz.

***

Şehrin kalabalık ve debdebesinden sıkıldığınız zaman, onlarca farklı alternatiften birini seçerek ufak bir tatil kaçamağı yapmak hem beden hem de ruh için gerekli olmaktadır. Ancak söz konusu bölgelere muhakkak bir araç ile gidilmelidir. Kendi aracınız olmadığını varsayarak, İstanbul araç kiralama firmaları arasında kaybolmanızı istemeyiz. Bu durumda, ülkedeki en kaliteli araç kiralama şirketlerini bir araya toplayan bir platform olan Otoredi’yi kullanmanızı öneririz. Otoredi, en kaliteli ve güvenlikli araçları, en uygun fiyata sizin için kiralama hizmeti sunuyor. Bu şekilde hızlı bir araç kiralama işlemi yapabilir ve istediğiniz tatil yerine hemen gidebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir