Kavitasyon mucize mi!

Bir süredir kavitasyonla yatıp, kavitasyonla kalkıyoruz. Cadde de adım başı kavitasyon uygulamaları ile ilgili bir afişe veya ışıklı panoya rastlamanız mümkün. Mucize, garanti, xx kadar incelme denince insanın gözü dönüyor ve denemek istiyor. Ben yiyip – içeyim, nasıl olsa kavitasyon var diyenlerin sayısı az değil.

Kavitasyon, bölgesel olarak ses dalgalarıyla yağlarınızın parçalanmasını ve vücuttan atılmasını sağlayan bir zayıflama yöntemi. Klasik olarak incelmenin kişiden kişiye değişeceği söyleniyor. Özellikle yağlanmanın fazla olduğu bölgelerde kullanılması öneriliyor. Sabit bir fiyatı yok, sekiz seans öneriliyor ve eğer paket program alacaksanız pazarlık payı her zaman oluyor.

Ödeme konusunu hallettikten sonra sizi ölçüm için bir odaya alıp uygulama bölgelerini tespit ediyorlar ve ilk seansa başlıyorsunuz. Önce vücudunuza radyo dalgalarının iletimini arttıracak bir jel sürüp, cırtlı bir pad yapıştırıyorlar. Yüzü koyun yatıp duvar kağıdına bakarken az sonra bir mucize olacağını, santim santim küçüleceğinizi, fermuarını kapatamadığınız için giyemediğiniz o en güzel elbiselerinizin içinde fırıl fırıl döneceğinizi hayal ediyorsunuz. Kavitasyon can yakan bir uygulama değil, 40 Dakika sürüyor, hafif bir kaşıntı ve yanma yapıyor. Sonrasında tek söylenen “yağlı yemeyin”.

Artık her tuvalete gittiğinizde zafer sarhoşu olup, yağlarınızın bedeninizden akıp gittiği düşüncesiyle mutlu olabilirsiniz 🙂

Peki ya öyle mi?

Kavitasyon geçici bir zayıflama çözümü…

Üstelik yanlış uygulandığında yaygın olarak;

  • Cilt yanıklarına,
  • Karaciğerde yağlanmaya,
  • Verilen ultrason enerjisi ciltte dokularda yaşlanmaya,
  • Hormon salgılayan bezlerinizde zararlı DNA değişikliklerine sebep olabiliyor.

Benim iki seans kavitasyon maceram oldu ve sağlığım bozuldu. Üstelik  benim durumumda olan başka arkadaşlarım da var… Kavitasyon yaptırmış olanlara; trioid, yumurtalık ve karaciğerlerine baktırmalarını – tam kan tahlili yaptırmalarını öneriyorum. Mutlaka uygulamadan memnun olanlar da olacaktır ama vücudun alt yapısındaki rahatsızlıkları tetikleyebileceğini lütfen unutmayın!

Son olarak, ne yazık ki zayıflama konusunda bir mucize yok. Sağlığımıza zarar veren her uygulamadan uzak durmalı, daha çok hareket edip dengeli yiyerek formda kalmalıyız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir