Sinemada Bilim-Kurgu 2011

Geçtiğimiz yıl Sky Line ve Monsters gibi kötü örneklerine şahit olduğumuz ve aslında biraz da verimsiz geçen sezon sonrasında,  bu yıl için Bilim-Kurgu ve Fantastik filmler konusunda beklenti büyük. Peki bu yıl sinemaya gelir gelmez izleyeceğim filmler hangileri olacak, fragmanları ile  paylaşmak istedim.

Paul

Önce bir komedi filmiyle başlayayım, Paul dünyaya gelen en arsız uzaylı olsa gerek. Paul ve maceraları yakında perdede olacak. Fragmanı izleyip siz karar verin.

Source Code

Daha önce gönlümüzde ayrı yeri olan Moon’u yöneten Duncan Jones’un yönettiği Source Code bir banliyö treninde yaşanan patlamaya şahit olan birinin vücudunda uyanarak patlamaya sebep olan kişinin kimliğini tesbit etmeye çalışmasını konu alan ilginç bir bilim-kurgu.

Sucker Punch

Bu yılın görsel olarak en iddialı filmlerinden biri olacak Sucker Punch’ta kötü babası tarafından akıl hastanesine kapatılan bir kızın kaçmak için evrenler arası yaptığı yolculuklar ve savaşını anlatıyor.

Apollo 18

70’lerde son verilen ay görevlerine yeni bir bakış açısı getiren film merak uyandırıcı, evrende gerçekten yanlız değil miyiz sorusuna farklı bir bakış gönderen filmin yapımcısı Timur Bekmambetov.

Thor

Çocukluk yıllarımızın efsanevi çizgi-roman kahramanı bu kez dev ekrana taşınıyor. Film Natalie Portman, Anthony Hopkins, Samuel L. Jackson, Stan Lee gibi oldukça sağlam bir kadroya sahip.

11-11-11

Yine ardışık tarihler üzerine kurgulanmış bir fantastik korku filmi ile karşı karşıyayız. Film 11-11-11 tarihinde cennetin 11.ci kapısı açılarak dünyaya gelen doğaüstü varlıkları konu ediyor.

The Adjustment Bureau

Bir Philip K. Dick uyarlaması olan film son derece ilginç. Kişinin kaderi bilmediğimiz güçlerce mi yönetilmektedir?  Matt Damon,  Emily Blunt filmin ağır topları. Film Türkiye’de Kader Ajanları ismi ile vizyona girecek!

X-Men First Class

X-Men serisi farklı yollar takip ederek gündemde kalmaya devam ediyor. First Class’ta kahramanlarımızın gençlik yıllarına gidip, Küba krizindeki rollerine  kadar uzanan geçmişlerini inceleyeceğiz.

Super 8

Geldik yılın en önemli filmlerinden birine. Super 8’in yapımcılığını Steven Spielberg, yönetmenliğini ise JJ. Abrams yapıyor. Filmde 1979’fa 51.ci bölgeden trenle taşınan gizli bir kargonun serbest kalarak dünyaya yaşattıkları konu alınıyor. Son derece iddialı bir film olacağı kesin!

Battle: Los Angeles

Görsel efektleri ile öne çıkan filmin konusu dünyamızı sayısız kere ziyaret edip veri toplayan uzaylıların en sonunda gezegenimizi ele geçirmek üzere yaptıkları saldırıyı konu edinmiş. Bilim-Kurgu ile Black Hawk Down karması gibi görünen film, bir müfrezenin kötü uzaylılara karşı verdiği savaşı anlatıyor.

Yılın heyecanla beklediğim filmleri bunlar, ayrıca yine sezon içinde vizyonda olması beklenen Transformers: Dark Side of the Moon‘da Autobotlar ile Decepticonların savaşı devam ediyor olacak, yine bir çizgi roman uyarlaması Kaptan Amerika beyazperdeye taşınan bir başka uyarlama olurken, gezegenler arası kan davası temalı I am Number Four yine merakla beklenen filmler listemde yer alıyor.

  3Yorum

  1. Pingback: Geçen Yıl En Çok Bunları Okudunuz! | Fundalina

  2. Pingback: 2019 Yılının Bilim Kurgu Filmleri - Fundalina

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir