Kinguin & Friends

Kinguin & Friends İstanbul 2018’in Ardından

Kinguin & Friends etkinliklerinin İstanbul ayağı, 21 Şubat’ta Ortaköy Feriye Palace’ta gerçekleşti. Etkinliğin kısa bir özetini yazımda bulabilirsiniz.

Kinguin, “Kinguin & Friends” etkinlikleri kapsamında Blockchain, E-spor ve Yatırım Çevrelerinin Değerli İsimlerini Bir Araya Getirdi.

İstanbul Feriye Sarayı’nda gerçekleşen Kinguin&Friends etkinliğinde alanlarında uzman şirket yöneticileri bir araya gelerek, tecrübelerini ve geleceğe ilişkin öngörülerini paylaştılar.

 

 

Türkiye hem oyunlar hem de fiyatlar konusunda talepkar milyonlarca oyuncunun bulunduğu, çok hızlı büyüyen bir pazar. Bu açıdan Kinguin & Friends etkinliği çok önemli.

Daha önce Varşova ile Dubai’de düzenlenen, e-spor, risk sermayesi ve blokchain alanlarında uzmanlaşmış sektör profesyonellerini bir araya getirmeyi amaçlayan Kinguin & Friends etkinliklerinin İstanbul ayağına ilgi oldukça yoğundu. Özellikle ekonomi, yatırım ve dijital oyun çevresi etkinliğe ilgi göstermişti.

Kinguin, dünyanın en popüler dijital oyun mağazalarından biri. Ağustos 2017’de Türkiye mağazasını resmi olarak açan mağaza, Türkiye’den yapılan alışverişler için 7/24 Türkçe destek veriyor.

 

Kinguin & Friends

Kinguin & Friends

Kinguin & Friends İstanbul 2018’in Ardından

Etkinlik, Kinguin’in kurucusu ve CEO’su Viktor Romaniuk Wanli’nin açılış konuşması ve Kinguin hakkındaki sunumuyla başladı.

 

Wanli, mobil oyun endüstrisinin 2015 yılında başlayan yolculuğunu, yıllar arası büyümeyi ve 2019 yılında ulaşılması beklenen rakamları paylaştı.

Kinguin & Friends

Kinguin & Friends

 

Stream platformlarına da değinen Wanli, kullanıcı sayısındaki artışa ve fiziksel – dijital satışta değişen dengelere dikkat çekti.

Kinguin & Friends

Kinguin & Friends

Singapur merkezli Unity Group ortaklarından Callum Laing’in farklı şirketlerin birleşmelerinin doğurduğu fırsatlar ve birleşme dinamiklerine dair bilgi verdiği panelle devam etti.

 

Türkiye’nin işlem hacmi en büyük kripto para borsası BTCTurk’ü kuran ve CEO’luğunu yapan Özgür Güneri’nin kripto paraların Türkiye’deki durumunu kapsamlı biçimde anlattı.

 

Kinguin & Friends - Alemşah Öztürk

Kinguin & Friends – Alemşah Öztürk

 

Kurucusu olduğu IcoSwat ile blockchain start-up’larına danışmanlık hizmeti sunan 4129Grey CEO’su Alemşah Öztürk, ICO’ların popülerliğinin sağlam temelleri olup olmadığını ve ICO’ların geleceğinin ne olacağı konularında görüşlerini dinleyicilerle paylaştı.

 

Kinguin & Friends - Fatih Güner

Kinguin & Friends – Fatih Güner

Devamında ise kriptopara.io kurucusu Fatih Güner, yatırımcıların doğru ICO’yu bulmak için karar vermeden önce sormaları gereken sorulara dikkat çekti ve başarılı bir ICO için güven faktörünün önemini vurguladı.

 

Kinguin & Friends, E-spor ve dijital oyunlar ile devam etti.

E-spor ve dijital oyunların ele alındığı kısımda ise setimedia Kurucu Ortağı Tuğbek Ölek ve Netmarble EMEA Genel Müdür Yardımcısı Aras Şenyüz, oyun sektöründeki yatırım fırsatlarına ve en son eğilimlere değindi. Bu bölümdeki ikinci panelde ise sahnede Aras Şenyüz’e katılan Royal Bandits E-Sports takımının kurucusu Can Gürsu, yeni kurulan takımlar ve e-spor liglerinin nasıl yönetilmesi gerektiğinden bahsetti.

Kinguin’in 30 Mart’ta başlayacak ICO’su hakkında Kim Rom’un yaptığı sunum oldukça ilginçti. Rom sunumunda salondaki yatırımcılara ve kripto paralarla ilgilenen herkese Kinguin kripto parası Krowns’un diğer kripto paralardan farklarını, sunduğu avantajları ve gelecek planlarını anlattı.

 

Günün sonunda ise Kinguin & Friends etkinliğinin sunucusu Maciej Sawicki, Kinguin’in Varşova’da tamamen e-spor takımlarına ve etkinliklerine yönelik olarak inşa ettiği, Nisan 2018’de kapılarını açması planlanan Kinguin E-spor ve Performans Merkezi’ni dinleyicilere tanıttı.

Etkinlik Kinguin’in CEO’su Viktor Romaniuk Wanli’nin teşekkür konuşmasıyla sona erdi. Kinguin & Friends’in bir sonraki ayağı Singapur’da gerçekleşecek.

 

 

Kinguin Türkiye Hakkında

Kinguin, dünyanın en popüler dijital oyun mağazalarından biri. Ağustos 2017’de Türkiye mağazasını resmi olarak açan mağaza, Türkiye’den yapılan alışverişler için 7/24 Türkçe destek veriyor.

Kinguin.net birçok farklı platforma yönelik ürünler sunan, dünyanın en popüler dijital oyun mağazalarından biridir. Sunduğu güvenli alışveriş imkânı, yüksek ürün çeşitliği, oyun içi eşyalar ve cazip fiyatlar Kinguin’i dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden biri yapmıştır. Bağımsız yapımlardan AAA oyunlara, CS:GO ve DOTA 2 skin’lerine kadar on binlerce ürünü kullanıcılarına sunan Kinguin, düzenlediği turnuvalarla e-spor dünyasında da iyi bilinen bir markadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir