Ölüm Odası Filmi

Ölüm Odası Filmi – The Vault yarın vizyonda.

Basın gösterimi ile izleme fırsatı bulduğum gerilim, korku türündeki filmle ilgili merak edilenleri ve yorumumu yazımda bulabilirsiniz.

Ölüm Odası Filmi

Fragmanı izledikten sonra The Purge serisini aklıma düşüren yapım, klasik başlayan bir banka soygunun gizem dolu hikayesini anlatıyor. Orta karar oyunculuklar üzerinden 90 dakika süreli izlediğimiz yapımın hikaye döngüsünün biraz zayıf kaldığını belirtmeliyim. Şimdi gelelim Ölüm Odası Filminin konusuna.

 

 

Ölüm Odası Filmi Konusu

Filmimiz bir soygun ihbarı ile başlıyor. Soygun esnasında yaşanan kaos, ölü ve yaralıların anlık görüntüleri ekranı  kaplıyor.

 

Ardından günümüze dönüyoruz, bankada rutin bir gün yaşanıyor. İşlemler için insanlar sıraya girmiş, Vee (Taryn Manning) isimli kadın karşılıksız çıkan çeki sebebiyle oldukça öfkeli. Diğer tarafta Leah (Francesca Eastwood) isimli başka bir kadın veznedar olmak için banka müdürü ile görüşme halinde.

Derken bir itfaiye arabası geçiyor ve kısa süre sonra itfaiye görevlisi kılığındaki üç kişi bankaya girerek güvenlik görevlisini etkisiz hale getiriyorlar. İş başvurusu yapan kadın ve çeki sebebiyle ufak çapta kriz yaşatan kadının da ekibe dahil olmasıyla banka soygunu başlıyor. Ancak kasadan çıkan para 70 bin dolar bile değil. Bu durum soygun çetesinin işine gelmiyor ve sinirlendiriyor.

 

Bankanın müdür yardımcısı Ed (James Franco) ise kaosu dindirebilmek için yardımcı olmayı teklif ediyor. Oldukça eski bir binada bulunan bankanın ana kasasının bodrum katında olduğunu ve kasanın içinde 6 Milyon dolar bulunduğunu söylüyor. Ekibin bir kısmı alt kata inerek eski kasayı açmaya çalışıyor, diğerleri ise üst katta bulunan kameradan olan biteni izliyor.

Kasa açılmasına açılıyor ancak içerisindekiler hiç de umulduğu gibi çıkmıyor.

 

 

Ölüm Odası Filmi Oyuncuları

Dan Bush’un Conal Byrne ile birlikte yazdığı ve yönettiği gizemli filmin oyuncu kadrosunda Taryn Manning, Francesca Eastwood ve James Franco’yu izliyoruz.

Ortalamanın üzerine çıkamayan yapım, yer yer ürktüyor ve doğaüstü olaylar ile karılarak sunuluyor. Fikir olarak farklı ve heyecanlı olması gereken film, klasik klişelerden kurtulamıyor. Pek çok sahne filme sonradan eklenmiş gibi sırıtıyor. Bunun en büyük sebebi ise hikaye döngüsünün ve kurgunun zayıflığı ile ilgili. Anlamlandıramadığınız sahneler bol olunca, bunları birbirine bağlamanız zorlaşıyor ve izlerken bir parça sıkılıyorsunuz.

 

 

Taryn Manning ise diğer oyuncular arasından iyi oyunculuğu ile sıyrılan tek isim. James Franco’nun ise bu filmde neden rol aldığını anlamak güç. Şaşkın ve etkisiz oyunculuğunu yadırgadım. Ona ait sahneler tıpkı film içinde bir film gibi sahneleri sonradana eklenmiş görünüyordu.

Leah rolüyle Francesca Eastwood’u izliyoruz. Genç oyuncu Frances Fisher ve Clint Eastwood’un kızı. Ben oyunculuğunu pek matah bulmuyorum ama farklı ve hatırda kalır bir yüzü var.

Yazımın finalinde alacakaranlık konseptini seviyorsanız çok beklenti içine girmeden ölüm odası filmine de bir şans verebilirsiniz diyor, şimdiden hepinize iyi seyirler diliyorum.

 

Ölüm Odası Filmi Fragmanı

 

  1 Yorum

  1. Pingback: Ocak 2018 Filmleri - Fundalina

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir