Patron Gibi Filmi

Patron Gibi Filmi – Like a boss bu cuma vizyonda. Kurdukları kozmetik şirketinin başına olmadık işler açan iki kadın girişimcinin hikayesini anlatan komedi türündeki film hakkında merak edilenleri ve yorumumu yazımda bulabilirsiniz. 

Patron Gibi Filmi 

Senaryosu Sam Pitman ve Adam Cole-Kelly tarafından yazılan, Miguel Arteta’nın yönettiği (yani bir nevi erkeklerin yazıp – yönettiği, kadınların ise oynadığı) komedi türündeki film, farklı karakterler sahip Mia ve Mel’in kozmetik sektöründeki hem çalkantılı hem de eğlenceli hikayesini anlatıyor. Tiffany Haddish ve Rose Byrne’nın canlandırdığı bu iki karaktere Claire Luna rolü ile Salma Hayek eşlik ediyor. Geneli vasatın üzerine çıkamayan ama yer yer gülümseten filmin konusuna gelince.

Patron Gibi Filmi – Like a boss bu cuma vizyonda

Patron Gibi Filmi Konusu

Filmimiz Mia (Tiffany Haddish) & Mel’in (Rose Byrne) telefon konuşması ile açılıyor. Ortaokulda tanışan, üniversitede aynı odayı paylaşan ve 22 yıldır birbirinden hiç ayrılmayan bu iki kadın aynı evde yaşamaya devam ediyor. Evin garajında kurdukları kozmetik şirketlerini şık bir dükkana taşıyan ikilinin markası Mia & Mel, internet üzerinden de satış yaparak dikkatleri üzerine çekiyor. Birbirlerini cinsellik dışı hayat arkadaşları olarak tanımlayan ikilinin evli, mutlu ve çocuklu bolca arkadaşı da var. Arkadaşları tarafından başarısız olarak görülen ve hala evlenip çoluk çocuğa karışmadıkları için eleştirilen ikilinin canı fena halde sıkılıyor. 

Şirketin yaratıcılığından sorumlu olan Mia, pek bunları dert etmiyor ve rahat davranıyor. Mel ise  açtıkları dükkan sebebiyle kabaran ve ödemekte zorlandıkları 400 küsür bin dolar tutarındaki borç sebebiyle oldukça bunalıyor. 

Mel’in yeni gelen makbuzlardan bunaldığı bir günde dükkanın kapısı çalıyor ve içeriye kozmetik endüstrisinin dev ismi Claire Luna’nın (Salma Hayek) yardımcısı Josh (Karan Seni) giriyor. Patronu Clare’in Instagram üzerinden çalışmalarını takip ettiğini ve internet satışlarından elde ettikleri başarıdan çok etkilendiğini söyleyen Josh, Claire Luna’nın markaları ile ilgilendiğini ve görüşmek istediğini söylüyor. 

Mia bu tekliften hiç hoşlanmıyor. Mel ise büyüyen borçlar sebebiyle bunu bir fırsat olarak görüyor. Claire Luna ile görüşmeye giden ikiliyi büyük bir satın alma teklifi bekliyor. Kozmetik dünyasının kötü şöhretli kadını Claire Luna ile tanışan ve aldıkları teklifi karşısında ikileme düşen Mia ve Mel’in dostlukları daha ilk günden sarsılırken, olaylar gelişiyor. 

Patron Gibi Filmi Oyuncuları

Yirmi iki yıldır birlikte yaşayan, hayat boyu birbirlerine destek olma sözü veren iki kadının ve ortaklaşa kurup çocukları gibi kurdukları girişimlerini korumak için verdikleri mücadeleyi eğlenceli bir dille anlatmaya çalışan film, genel olarak gülümsetmesine rağmen ne yazık ki vasatın üzerine çıkamıyor. Sam Pitman ve Adam Cole-Kelly ikilisi tarafından kaleme alınan senaryo oldukça cılız ve basit kalmış. İyi işlenebilecek bir konu iken, treni kaçıran Miguel Arteta’nın oyuncuları da iyi değerlendiremediğini söylemek mümkün. Kadın girişimci Mia ve Mel rolüyle izlediğimiz Tiffany Haddish ile Rose Byrne filmin hemen her sahnesinde eğlendiklerini hissettiriyor. Tiffany Haddish’in coşkulu oyunculuğu ile aram hiç bir zaman iyi olmadı ancak Mia rolünde çok doğal ve sevimliydi. Filmi çok sevdiğim Rose Byrne’nın hatırına izledim, pişmanda olmadım. Haddish ve Byrne iyi bir ikili olmuş. Diğer yandan Salma Hayek için ne söylemeli bilemiyorum. Filmin kötüsü Claire Luna rolüyle izlediğimiz Salma Hayek’i uzun zamandır bir filmde izlememiştim. Çok bir şey kaçırmamışım, eski oyunculuğunun yerinde yeller esiyor. Filmin en keyifli sahnelerinden birinde ise Barret rolü ile Billy Porter bulunuyor. Shay rolü ile kısa bile olsa Lisa Kudrow’u görmekte keyifliydi. 

Patron Gibi Filmi – Like a boss

En  nihayetinde Patron Gibi Filmi, kadınları odağına alan – kadınların hikayesini anlatan bir komedi filmi. Öte yandan kadınların hayatına dair derinliği olan bir senaryosu bulunmuyor, üstünkörü yönetilincede izlemesi zorlaşıyor. Anlatım çok basit, tahmin edilebilir ve bu başarılı oyuncuları parlatmaktan uzak kalıyor. 

Beklentisiz izlediğinizde keyif alabileceğiniz film, 83 dakika süreli ve gülümsetiyor. 

Şimdiden hepinize iyi seyirler.

Patron Gibi Filmi Fragmanı

  1 Yorum

  1. Pingback: Şubat 2020 Filmleri - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir