Pek Yakında! İzlenesi Filmler…

Fundalina.com’dan yine siz bilim-kurgu, fantastik, aksiyon ve macera sevenlere büyük hizmet! Önümüzdeki dönem gösterime girecek, ancak bir çoğu yapım aşamasında olan filmleri sizler için derledim. Bakalım en çok hangi film sizi heyecanlandıracak.

Dredd – 2012

Bildiğimiz klasik hikayenin yeniden yorumu. Judge Dredd geleceğin şehirlerinden birinde hem yargıç, hem jüri, hem de infazcı göreviyle yaşayan bir polistir. Başrollerde Karl Urban ve Olivia Thirlby var.

Upside Down – 2012

Başrolünde Kirsten Dunst‘ın yer aldığı Upside Down, bir adamın alternatif evrende, kaybettiği çocukluk aşkını aramasını konu alıyor.

Resident Evil: Retribution 2012

Alice’in şeytani şirket Umbrella’ya karşı savaşı bu bölümde de sürüyor, daha güçlü ve etkiliyici efektler ile birlikte tabii ki 3D seçeneğiyle! Başrollerde Milla JovovichSienna Guillory ve Michelle Rodriguez var.

The Hobbit: An Unexpected Journey 2012

Peter Jackson’dan Yüzüklerin Efendisi dünyasına geri dönüş. Aralık ayında vizyonda olması beklenen Hobbit’in devam filmi, ertesi yıl aynı dönemde The Hobbit: There and Back Again adıyla gösterime girecek.

Elysium – 2013

District 9 gibi çok iyi bir yapıtla gönüllerimizi fetheden Neill Blomkamp‘ın yeni bilim kurgu filmi. Filmin başrollerinde Matt Damon ve Jodie Foster var. Filmin konusu hakkında çok fazla detay olmasa da yine bir uzaylı-dünyalı problemi ve sosyo-psikolojik / politik etkilerine değineceği sanılıyor. Öte yandan yönetmenin, bu filmin ardınan District 9’un devam filmini çekmesi bekleniyor.

After Earth – 2013

Belkide Hollywood piyasasındaki son şansını değerlendiren M. Night Shyamalan‘ın yeni filmi. Başrolde Will SmithIsabelle Fuhrman gibi isimler var. Konusu ise, düşen bir uçaktan canlı kurtulmayı başaran baba-oğulun kendilerini bir başka gezegende bulmaları üzerine kurgulanmış.

Gravity – 2013

Hubble uzay teleskobunu tamir etmek üzere görevli bir astronotun, kazara uzayda tek başına kalması ve dünya’ya dönme çabasını anlatan filmin başrollerinde Sandra Bullock ve George Clooney yer alıyor.

Pacific Rim – 2013

Uzaylı saldırısına uğrayan dünyamızı, dev robot koruyucular ile savunmamızı anlatan Pacific Rim kadrsounda Prometheus’ta iyi bir oyunculuk sergileyen  Idris Elba ve Charlie Hunnam yer alıyor.

R.I.P.D. – 2013

Öldükten sonra da yaşamaya devam eden (Undead) kişilerden oluşturulan bir polis gücünün, kendilerini öldürenleri bulup cezalandırmaları üzerine kurgulanan ilginç konulu bu filmin kadrosu da hiç fena değil! Ryan ReynoldsKevin Bacon ve Jeff Bridges başrollerde.

Man of Steel – 2013

Efsanevi Superman serisi bu bölümle devam ediyor. Çelik Adamı bu kez Henry Cavill canlandırıyor, kadroda Russell Crowe da var. Konusunu tahmin etmek kolay, Superman bir kez daha dünyayı kurtarır!

World War Z – 2013

Max Brooks’un çok bilinen kitabından uyarlanan filmin başrollerinde  Brad PittMireille Enos yer alıyor. Konusu ise Birleşmiş Milletler’in dünyayı yok etmek üzere olan Zombie’ler ile zamana karşı savaşı.

Robopocalypse – 2013

Steven Spielberg’in bizzat yönetmen koltuğuna oturduğu yeni bir bilim kurgu filmi. Daniel Wilson’ın aynı adlı eserinden uyarlanan film, robotların yükselişi sonrası felakete uğrayan dünyayı resmediyor.

Ender’s Game 2013

70 yıl boyunca süren korkunç bir uzaylı-dünyalı savaşının ardından bu savaşa son verecek mucizevi bir çocuğun hikayesinin anlatıldığı filmin oyuncuları  Harrison FordAbigail Breslin ve Ben Kingsley gibi iddialı isimlerden oluşuyor.

Mad Max: Fury Road

Vizyon tarihi henüz belirlenmeyen filmin yönetmeni George Miller. Başrolde ise sıkı isimler Charlize TheronTom Hardy var. Filmin konusu hakkında detaylı bir bilgi olmamakla birlikte,gelen bilgilere bakılırsa klasik Mad Max dünyasında geçen bir devam filmi olacağı kesin gibi.

Paradise Lost

Alex Proyas’ın yönetmenliğinde gerçekleşecek filmin vizyon tarihi belli değil. Film, Mikail ve Şeytan arasında meleklerin savaşını, fantastik bir şekilde anlatacak.

  1 Yorum

  1. Pingback: 2019 Yılının Bilim Kurgu Filmleri - Fundalina

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir