Şirinler : Kayıp Köy Filmi

Şirinler : Kayıp Köy Filmi – Smurfs: The Lost Village bu cuma vizyona giriyor. Filmle ilgili merak edilenler ve yorumum yazımda sizi bekliyor.

Şirinlemeye hazır mısınız?

Şirinler : Kayıp Köy Filmi 

Şirinler’in yeni macerasında ekip yine bir görev uğruna yollara koyuluyor. Bu defa ön planda olan kahramanlarımız Şirine, Gözlüklü, Güçlü ve Sakar Şirinden oluşuyor. Özellikle çocukları mutlu edecek bu renkli animasyonun konusunda gelince.

 

 

Şirinler: Kayıp Köy Filmi Konusu

Filmimizin açılışında Şirinler Köyü sakinlerini yakından tanıyoruz. Şirinler köyünde her şirinin bir özelliği var ve bu özelliklerine göre bir isim alıyorlar. Kameralarımız Şirine’yi gösterdiğinde ise kız olmasının dışında öne çıkan bir özelliğinin bulunmadığını görüyoruz.

Yıllar önce büyücü Gargamel tarafından bir kil topağından oluşturulan Şirine, Gargamel’in Şirinleri bulmak konusunda yaptığı bir büyü sonucunda hayata gelmiştir. Şirin Baba tarafından bulunan ve yeni bir büyü ile hem sarı saçlara kavuşan hem de iyi huylu bir şirin olan Şirine, köyün en gözde şirinlerinden biridir.
Bir gün gözlüklü bilgin yeni bir icat yapar. Şirinlerin en önemli özelliklerini gösteren bu icatı şirin de denemek ister. Ancak bu cihaz Şirine’nin en önemli özelliğini ortaya koyamaz ve Şirine gerçek bir şirin olmadığı duygusuyla çok üzülür.

 


Bu duruma içerleyen güçlü, gözlüklü ve sakar şirinler, Şirine’nin moralini düzeltmek ister ve hep birlikte şirin surf’ü yapmak için ormanın derinliklerine giderler. Eğlenceli geçen anlardan sonra Şirine ormanda farklı bir gözle karşılaşır ve onun düşürdüğü Şirin şapkasını yanına alır. Gargamel tarafından farkedilen ekibimiz onun kötü ellerine düşmekten kurtulamaz.

 


Gargamel çok çeşitli abuk malzemelere ek, donunda taşıdığı peynirden oluşan sihirli bir formül geliştirmiştir. Bu formül şirinleri donduran bir etki göstermektedir. Gargamel şirinenin elindeki şapkayı bulur ve büyüsünü denemek üzere ormandaki diğer şirinin peşinde düşmeye karar verir.
Ekibimiz bir şekilde Gargamel’in elinden kurtulur ve olanları Şirin Baba’ya anlatmaya çalışır. Şirin Baba uzun süredir ortalardan kayıp olan şirinlere kızgındır ve onları dinlemez, hepsine ceza verir.
Ev hapsi cezası alan ekibimiz, ormandaki diğer şirini Gargamel konusunda uyarmak için yollara düşer ve şaşırtıcı sürprizlerle karşılaşacakları olaylar gelişir.

 

 

Şirinler 3 Kayıp Köy Filmi Yapım Ekibi

Yönetmenliğini Kelly Asbury’nin yaptığı animasyonun senaryosunu Karey Kirkpatrick ve Chris Poche birlikte yazmış. Eğleceli müziklerde ise Christopher Lennertz’in imzası var. Asbury son dönemde izlediğimiz hemen her animasyonun farklı departmanlarında rastladığımız bir isim. Tecrübesiyle bu animasyonu tüm çocukları mutlu edecek bir yapım halinde getirmeyi başarmış.

Şirinler: Kayıp Köy animasyonu 89 dakikalık süresi boyunca keyifle izleniyor. Fosforlu tavşan, masajçı tırtıl gibi gülümseten karakterlerde animasyona neşe katıyor. Ben animasyonu Türkçe dublajlı izledim, seslendirmeler ise oldukça başarılıydı. Gargamel ve kedisi Azman çok daha sevimli ve ürkütücülükten uzak sunulmuş. Bu açıdan her yaş çocuk grubu bu yapımı rahatlıkla izleyebilir.
Şimdiden hepinize iyi seyirler dilerim.

Şirinler: Kayıp Köy IMDB

 

Şirinler: Kayıp Köy Filmi Fragmanı

Şirinler: Kayıp Köy Filmi Karakterleri

Şirin Baba Kimdir?

Şirin Baba, Şirinlerin lideridir ve kırmızı kıyafetleri ile beyaz sakalı sayesinde diğer şirinlerden ayrılır. Kötü bir durum söz konusu olduğunda Şirin Köyü’ndeki herkes Şirin Baba’ya danışır. Şirin Baba, büyü ve iksir yapımında başarılıdır.
Şirine Kimdir?

Şirine, Şirin Köyü’ndeki sarışın kızdır. Şirine, yüksek topuklu ayakkabılar ile etekli elbise giyer ve saçları sarıdır. Olaylar karşısında diğer Şirinlerden daha hassas ve duyarlıdır. Pek çok Şirin, Şirine’ye aşıktır. Şirine, aslında Gargamel tarafından Şirinleri yok etmek için bir kil topağından yaratılmıştır. Şirin Baba bir büyü yaparak Şirine’nin iyi bir Şirin olmasını sağlamıştır.
Gözlüklü Şirin Kimdir?

Gözlüklü Şirin, araştırmacıdır ve genelikle yanlış ürünler ortaya koyar. Buna rağmen kendisini Şirin Köyü’nün en zeki Şirini olarak görür. Saçma fikirlerinden, başarıya ulaşmayan icatlarından dolayı diğer Şirinler tarafından köyden atıldığı sık sık görülür.
Güçlü Şirin Kimdir?

Güçlü Şirin, en güçlü şirindir. Kolunda kalp şeklinde bir dövmesi bulunur. Ağırlık kaldırıp, düzenli spor yapan bir şirindir.
Sakar Şirin Kimdir?

Sakar Şirin, yaptığı her işleri sakarlığıyla bozan, dikkatsiz bir Şirindir. Kaya koleksiyonu yapar ama sakarlığı yüzünden bu kayalarıyla da pek çok kez başına dert açar.
Gargamel Kimdir?

Gargamel, şirinlerin baş düşmanı bir büyücüdür. Büyü yetenekleri çok kısıtlıdır, daha çok bir simyacıdır. Gargamel genellikle Şirinlerden çorba yapıp karnını doyurmak ya da Şirinleri büyüyle altına dönüştürmek için uğraşır. Siyah, eski ve yamalı bir cüppe giyer. Dişleri dökülmüştür. Çatısı samanlardan oluşan bakımsız bir kulübede, pirelerin ısırdığı kedisi Azman’la birlikte yaşar.
Azman Kimdir?

Azman, Gargamel’in kedisidir. Gargamel ona sevgi göstermese de, daima sahibinin yanındadır. Azman’ın en önemli amacı Şirinleri yemektir ama asla başarılı olamamıştır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir