Siyah Giyen Adamlar: Global Tehdit Filmi

Siyah Giyen Adamlar: Global Tehdit Filmi – Men in Black: International filmi bugün vizyonda. Film hakkında merak edilenler ve yorumum yazımda sizi bekliyor.

Siyah Giyen Adamlar: Global Tehdit Filmi

Dünya evrenini pisliklerden koruyan Siyah Giyen Adamlar yedi yıl aradan sonra geri döndü.
İç içe yaşadığımız uzaylıları sadece ayrıcalıklı bir kesimin bildiği, uzaylılardan alınan teknoloji ile hem dünya düzenini koruyan hem de uzaylıları koruyarak bir denge oluşturan gizli teşkilatı ve elbette ajanlarının hikayesini anlatan seri benim favorilerim arasındadır.

 

 

Tekrar izlemekten bıkmayacağınız kadar renkli, esprili ve hareketli bir akışa sahip olan Siyah Giyen Adamlar serisinde bu defa kadro farklı ama tadı aynı.

 

Aşağıda daha önceki yıllarda izlediğimiz filmleri bulabilirsiniz.

Seriyi ilk defa izleyecek olanlara bu filmleri izleme listelerine almalarını öneririm. Tümünü sinemada büyük bir keyifle izledim.
Seride herkes Will Smith’i sever ama bireysel olarak Tommy Lee Jones’a ayrı bir hayranlığım olduğunu da eklemek isterim.

  • Siyah Giyen Adamlar – Men in black “1997”
  • Siyah Giyen Adamlar 2 – Men in black 2 “2002”
  • Siyah Giyen Adamlar 3 – Men in black 3 “2012”

Siyah Giyen Adamlar: Global Tehdit Filmi Konusu

İlk sahnede 2016 yılına Paris Eiffel kulesine gidiyoruz.
Kainatın en büyü kötüsü Kovan ile tanışıyoruz. Ajanlarımız Ajan H (Chris Hemsworh) ve Ajan High T (Liam Neeson) bir yolunu bularak bu belanın altından kalkıyorlar ancak biz neler olup bittiğinden habersiz izlemeye devam ediyoruz.

Ardından bu defa 20 yıl öncesine gidiyor, anne ve babası ile birlikte yaşayan küçük Molly’nin uzaylılarla ilk tanışmasına şahit oluyoruz. Siyah Giyen Adamların ailesinin neuralyzer ile hafızasının silinmesine şahit olan ve bundan şans eseri kurtulan Molly, o günü aklından hiç çıkaramıyor, bir gün Siyah Giyen Adamlardan biri olmaya and içiyor.

Yıllar yıllar geçiyor Molly (Tessa Thompson) büyüyor.

Hep bir siyah giyen adam olma hayali ile tutuşan Molly, bu uğurda NASA’nın sistemine sızmayı başarıyor. Üstelik, en tepedeki ajan olan Ajan O’yu (Emma Thompson) hayalini gerçekleştirmek için de ikna ediyor.

Antremanları başarıyla geçen Molly, ilk görev olarak Londra ofisine yönlendiriliyor. Burada High T (Liam Neeson) ile ve ekiple tanışan Molly, kendini benimsetmek konusunda çabalamaya başlıyor. Bu çabalarında önce engel, sonra destek olan ve onu yanına alan ajan ise Ajan H’den başkası değil.

Tüm bunlar olurken Marakesh’e yeni bir uzaylı ırkı iniş yapıyor. Gördükleri insan bedenlerini adeta emerek tüketen bu ırk, bölgenin kraliçesine ulaşmanın yolunu da buluyor. Kraliçeye Vungus’ı yok etmek için dünyaya geldiklerini söyleyip, destek arıyorlar.

Çok geçmeden Vungus (Kayvan Novak) ile tanışıyoruz.

Ajan H’nin adeta kankası olan Vungus, Jababian Kraliyet ailesinin saygın ve çok yakışıklı bir üyesi. Üstelik daha ilk görüşte Molly’den hoşlanıyor. Ajanlarımız hem eğlenelim hem de Vungus’tan bilgi alalım derken yeni uzaylı ırkının saldırısına uğruyor. Korumak zorunda oldukları Vungus son nefesini vermeden önce Molly’nin eline bir taş bırakıp, kulağına siyah giyen adamlarda bir sorun olduğunu fısıldıyor. Yeni ajanımız kafasında soru işaretleri ile daha ilk görevde bir kaosun içine sürüklenirken olaylar gelişiyor.

 

Siyah Giyen Adamlar: Global Tehdit Filmi Oyuncuları

Italian Job, Hızlı ve Öfkeli 8 gibi aksiyon filmleri ile tanıdığımız F. Gary Gray’in yönetmen koltuğunda olduğu filmin senaryosu Matt Holloway ile Art Marcum’a teslim edilmiş. Dev oyuncu kadrosu ile büyüleyen filmde Ajan H rolüyle Chris Hemsworh, Ajan High T rolüyle Liam Neeson, Ajan O rolüyle tadından yenmeyen Emma Thompson ve elbette Molly – Agent M rolüyle Tessa Thompson’ı izliyoruz. Son Thor filminde kimyaları tutan Chris Hemsworh ve Tessa Thompson yine keyifle izlenen bir ikili olmuş. Film Molly’nin bir siyah giyen adama dönüşme hikayesini anlatıyor. Tıpkı Will Smith’in ajan oluşunun hikayesi gibi net, detaylarla dolu ve eğlenceli akışı sürdürülmüş. Önceki filmlere göndermeleri izlemek ve yine önceki filmlerde göremediğimiz pek çok detayı izleme şansı bulmak çok özel ve değerli geldi.

Minik Pawny ve yakışıklı Vungus

Bildik renkli uzaylı karakterlerine eklenen yenileri de keza dört dörtlük idi. Yeni uzaylı ırkının enerjisi (son dönemde izlediğim en iyi dansçı ikili) ve hareketleri, minik Pawny ve elbette Vungus şahane karakterler. İnsan bu renkliliğin ve yaratıcılığın dışında daha da fazlasını izlemek istiyor.
Filmin makyaj ve efektleri başarılı, müzikleri de tatlı bir nostalji yaratıyor. Ben her açıdan filmi başarılı buldum ve sonrası için heyecanlandım. Özetle bir Siyah Giyen Adamlar filminden bekleyebileceklerinizin tümünü karşılıyor. Reza rolüyle izlediğimiz Rebecca Ferguson’a da bayıldım ama en çok Chris Hemsworh’u beğendim. Oynadığı her karaktere derinlik ve neşe katıyor. Belki farklı bir oyunculuk sergilemiyor ama bakışı yeter. Tessa Thompson’a ise meh diyorum, olsa da olurdu olmasada bana göre…

Özetle, filmin aldığı notları – eleştirileri görmezden gelin. Mısır patlamalarınızı hazırlayın, eğlence tüm gaz devam ediyor ve ben bir sonraki filmi heyecan ve sabırsızlıkla bekliyorum.

Şimdiden hepinize iyi seyirler dilerim.

 

Siyah Giyen Adamlar: Global Tehdit Filmi Fragmanı

 

Siyah Giyen Adamlar: Global Tehdit Filmi Yorumu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir