Sosyal Medya Hayatımızda Ne Kadar Önemli?

Teknolojinin hızla geliştiği dünyada, hemen her işimizi internet ortamında halledebilir hale geldik. Bunun için tasarlanmış bilgisayar, cep telefonu ve tabletlerimiz, hayatımızın vazgeçilmez ögeleri. Özellikle son dönemlerde internetten alışveriş yapmak bir hayli yaygınlaştı. Market ya da giyim alışverişlerimizi tek tık ile gerçekleştirebiliyoruz.

Online alışveriş sistemlerini genel olarak kendi siteleri üzerinden firmalar, sosyal medya platformlarının nimetlerinden yararlanmaya başladı. Çünkü artık internet sitelerine oranla, kullanıcılar alışveriş için daha çok sosyal medya platformlarını tercih ediyor. Bunun nedeni elbette ki sosyal medya platformlarının aktif kullanıcı sayılarının günden güne artıyor olması.

Sosyal medya platformlarının firmalara sağladığı fayda inkar edilemez. Daha önce firmalara ulaşmakta zorluk çeken müşteriler, sosyal medya platformları aracılığı ile kolaylıkla iletişime geçebiliyor ve bekledikleri ilgiye ulaşabiliyor. Ancak sosyal medya platformuna sahip olmak bir firma için yeterli değildir. O sosyal medya hesabı markayı temsil ettiği için çok iyi yönetilmeli ve müşterinin gözünde doğru imaj oluşturmayı başarmalıdır. Bu nedenle sosyal medya yönetimi bir markanın temsilinde en önemli faktörlerin başında gelir.

Sosyal medyanın yanlış kullanımı müşteri kaybı, prestij düşüşü gibi üzücü sonuçlara neden olabiliyor. Bu bağlamda, alanında uzman kişiler tarafından markanın temsil edilmesi büyük önem taşıyor. Sosyal medya platformlarının alışverişlerde yaygınlaşması ile profesyonel sosyal medya yönetimi hizmetleri de eşit oranda yaygınlaştı.
Profesyonel Sosyal Medya Yönetiminin Faydaları
Her konuda uzman kişilerin görevini layığıyla yaptığı gibi, sosyal medya yönetiminde de alanında uzman kişiler ile çalışılması, markanın kazancını büyük oranda etkilemektedir. Sosyal medya yöneticisinin markaya faydası; en az alanında uzman bir doktorun hastasına sağladığı fayda kadardır. Bu nedenle küçümsenemeyecek bir öneme sahiptir.
Genel itibarı ile profesyonel bir sosyal medya yönetimi çalışması sonucu, markanın hedef kitlesi giderek büyür buna bağlı olarak; satışlar ve müşteri portföyü giderek artar. Aynı zamanda markanın sahip olduğu imajı tam anlamıyla yansıtması sağlanır ve bu sayede müşteri memnuniyeti en üst seviyeye taşınır.

Türkiye’ de ilk kez yasal olarak sosyal medya hizmetleri alanında kurumsal bir firma yaratan Crovu, uzman kişilerden meydana getirdiği ekibi ile markalara ve bireysel sosyal medya kullanıcılarına, sosyal medya yönetimi hizmeti sunmaya başladı. Crovu sayesinde bir çok marka büyük satış rakamlarına ulaşmayı başardı.

Crovu Nasıl Çalışır

Crovu firmasının tüm çalışanları, alanında iyi eğitim görmüş ve uzman kişilerden oluşur. Bir markanın temsil edilmesinde sosyal medya platformunda hazırlanan profil en önemli etkendir. Bu nedenle Crovu, ilk etapta etkili bir marka profili oluşturur. Bununla birlikte görsellerin de sosyal medyada etkisi tartışılamayacak derecede büyüktür. Markanın daha etkili bir satış gerçekleştirmesi için çalışan Crovu, her markanın sosyal medya platformu için grafik – tasarım ekibi ile özel görseller tasarlar ve sosyal medya hesabında bulunan takipçilerin aktif olduğu saatleri göz önünde bulundurarak paylaşım yapar. Böylelikle ulaşılan kişi sayısı giderek artar.
Sosyal medya yönetiminde bir diğer önemli kural ise müşteri memnuniyetini sağlamaktır. Bunun için en önemli kural sosyal medya hesabına müşteriler tarafından gönderilen mesaj ve yorumlara hızlı verilmesidir. Crovu, yönetimini üstlendiği sosyal medya hesaplarına yöneltilen soruları hızlı şekilde cevaplar ve müşteri memnuniyetini en iyi şekilde sağlar.
Crovu, özel pazarlama stratejilerine sahiptir. Bu özelliği ile farklı pazarlama yöntemlerini marka sosyal medya hesaplarında uygulayarak, satışların artmasında etki sağlar.
Tüm Crovu müşterileri, sunulan hizmetleri yönetici panelinden takip edebilir ve şirketinin durumunu kolaylıkla gözlemleyebilir. Bununla birlikte herhangi bir durum ile ilgili 7/24 destek alabilir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir