Sosyal Medyanın En İyileri Ödüllerine Kavuştu

Bir parçası olmaktan gurur duyduğum MediaTrend, bu yıl üçüncü defa gerçekleşen Social Me­dia Awards Turkey 2019’da en iyi Kurumsal Blog kategorisinde birinci oldu.

Social Me­dia Awards Turkey 2019’da Teknolojinin A Takımını bir araya getiren MediaTrend, en iyi Kurumsal Blog kategorisinde birinci oldu.

Yazarları arasında bulunduğum ve bir parçası olmaktan gurur duyduğum MediaTrend Bloğun başarısının bu değerli ödülle taçlandırılmasından dolayı çok mutluyum. MediaMarkt çatısı altında yıllardır emek verdiğimiz içeriklerimizi, bu yeni dünyada sizlere rehber olabilecek şekilde kaleme alıyoruz. Sektöre değer katan her çaba ve çalışma çok özel. Bu vesile ile MediaTrend’de yazan tüm arkadaşlarımı kutluyor, desteklerini esirgemeyen MediaMarkt ailesine teşekkür ediyorum.

Türkiye’nin en kapsamlı sosyal medya ödülleri hakkında merak edilenleri okumaya lütfen devam edin.

Türkiye’nin en kapsamlı sosyal medya ödülleri Social Media Awards Turkey 2019 kazananları belli oldu.

Sosyal Medyanın En İyileri Ödüllerine Kavuştu

Kazananlar 3 Mayıs’ta Raffles İstanbul’da düzenlenen görkemli bir törenle ödüllerine kavuştu. Haluk Levent, Cem Yılmaz, Enis Arıkan, Serenay Sarıkaya ve birçok sosyal medya fenomenin de ödüle layık görüldüğü gecede Veri Ödülleri’nde Grand Prix’nin sahibi Madame Coco olurken Jüri Ödülleri’nde ise Grand Prix’yi kazanan proje Çelik Motor ve Havas İstanbul’un hayata geçirdiği “KaputaVur” çalışması oldu. En iyi Case video ödülü Akbank ve TBWA\Istanbul’un hayata geçirdiği “28. Akbank Caz Festivali” adlı projeye verildi.

Marketing Türkiye ve Bo­omSonar iş birliğiyle ha­yata geçirilen, marka ve ajansların sosyal medya performanslarını objektif verilere dayalı olarak ölçen ilk v tek ya­rışma Social Media Awards Turkey’nin üçüncüsü 3 Mayıs’ta Raffles İstanbul’da düzenlendi.
Deloitte Türkiye’nin uzman­lığıyla katkıda bulunduğu yarışmaya bu yıl rekor bir başvuru yapıldı. Social Media Awards Turkey’in değerlendirmeye aldığı proje sayısında bir önceki yıla oranla yüzde 24’lük bir artış yaşandı. Yarışmanın ödül törenine sektörün önde gelen marka ve ajans temsilcilerinin yanı sıra, Social Media Awards Turkey jüri üyeleri, dernek başkanları ve sosyal medyayı en iyi kulla­nan ünlüler ve sosyal medya fenomenleri de katılım gösterdi.

Social Media Awards Turkey 2019 Bölümler ve Ödüller

Ayrıca yarışmada 16 ayrı kategoride sosyal medyayı en iyi kullanan ünlüler ve feno­menler de ödüllendirildi. Başvuruları de­ğerlendiren jüride PR, medya satın alma, sosyal medya ve dijital ajans temsilcileriy­le fikir önderleri, akademisyenler ve der­nek yöneticileri yer aldı.
Bu sene üçüncüsü düzenlenen Social Me­dia Awards Turkey 2019’da 1 Mart 2018- 12 Mart 2019 tarihleri arasında dijitalde yayınlanan çalışmalar katıldı. Yarışmanın ödüllendirme sistemiyse Jüri Ödülleri, BoomSonar’ın “Sosyal Medya Marka En­deksi” olan SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri ve Grand Prix olmak üzere üç bö­lümden oluştu. Veri Ödülleri’nde sıralama yapılırken SocialBrands’in 30’dan fazla veri temelli kriter kullanan algoritması temel alındı. Tüm bölümlerde en başarılı işler Altın, Gümüş ve Bronz Ödüllerin sa­hibi oldu.

 

Digital Age Dergisi Haziran Sayısı için “Türkiye’de Kurumsal Blogların Karnesi” ele almıştım.

Türkiye’nin Kurumsal Blogları

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir