Tam Gaz Filmi Baby Driver

Tam Gaz Filmi – Baby Driver yarın vizyonda. Müzik ve mizahın iç içe geçtiği, dev oyuncu kadrosu ile dikkat çeken filmle ilgili merak edilenleri ve yorumum yazımda sizi bekliyor.

Tam Gaz Filmi

Keyifli bir izlence sunan filmi, efsane müzikleri sebebiyle iyi bir ses sistemi olan sinema salonunda izlemenizi öneririm. Filmin soundtrack’ini yazımın hemen altında bulabilirsiniz.

Şimdi gelelim “Tam Gaz” filminin konusuna.

 

Tam Gaz Filmi Konusu

Baby (Ansel Elgort), bir suç dehası olan Doc’un (Kevin Spacey) emrinde çalışan kadrolu sürücüdür. Büyük çapta soygun planlarını hayata geçiren Doc için soygun ekipleri daima değişir, Baby’i ise sabittir ve onu uğuru olarak görür.
Baby, yetenekli bir sürücü olmasına rağmen yaptığı bu işi gönüllükle yapmaz. Henüz bir çocukken geçirdiği trafik kazasında anne ve babasını kaybetmiş, hayatta kalmasına rağmen bu kaza sonucu kalıcı bir işitme sorunu yaşamıştır. Kulağından gelen sesi bastırmak için sürekli müzik dinler, soygun zamanlarında sürüş temposunu ise hazırladığı bu müziklere göre uydurur. Müzik onun hayata uyum sağlamasını ve ayakta kalmasını kolaylaştırır.


Başarılı bir soygun sonrası Baby, ekip üyelerinin takdirini kazanır ve buradan ayrılır. Dox’tan aldığı bir tomar parayı evinin zeminine saklar. Evinde onun bakımını üstlenen işitme engelli Joseph (CJ Jones) ile birlikte yaşamaktadır.
Her zaman kahve içtiği mekanda şarkı mırıldanan Debora’ya (Lily James) rastlar, aralarında bir çekim yaşanır. Derken Doc tekrar arar, bu onun son soygunu olacaktır. Baby’nin Doc ile ilişkisinin gizemini de öğreniriz. Baby, henüz çocukken Doc’un arabasını soyar ve hayatı karşılığında onun için çalışmaya söz verir. Yapılan anlaşma bu soygun ile nihayet son bulacaktır. Öte yandan bu son soygunun üyeleri daha öncekiler gibi değildir. Acımasız bir gangster olan Bats (Jamie Foxx) Baby’i endişelendirir ve  işler iyice karışır. Aksiyonun dozu artar, olaylar gelişir.

 

 

Tam Gaz Filmi Oyuncuları

Edgar Wright’ın yazıp yönettiği filmin göz kamaştıran bir oyuncu kadrosu var. Wright en son komedi aksiyon türündeki “Dünyanın Sonu” filmini yönetmişti. Dört senelik ara yönetmenliğine çok şey katmış.

Baby rolünde izlediğimiz Ansel Elgort ise adeta döktürüyor. Uyumsuz Serisinde Caleb rolüyle hatırladığımız Elgort genç yaşına rağmen çok başarılı bir aktör.

Buddy rolüyle Jon Hamm, Darling rolüyle Eliza Gonzales, Debora rolüyle Lily James, Doc rolüyle Kevin Spacey ve Bats rolüyle Jamie Foxx filmin diğer önemli oyuncuları. Efsane isimlerden oluşan bu oyuncu kadrosunu bir arada izlemek ayrıca keyif veriyor.

Kevin Spacey’i Francis Underwood rolü ile öyle benimsedik ki, aslında bu tür aksiyon filmlerinin unutulmaz oyuncularından biri olduğunu pek hatırlamıyoruz. Umarım onu bu türde filmlerde daha çok izleriz. Ansel Elgort için de benzer beklenti içerisindeyim. Daha önce izlediğim sıradan oyunculuğunu bu cool rolüyle bir üst seviyeye çıkarmış.

Jon Hamm ve Jamie Foxx ise oyunculuk konusunda adeta ders veriyor. Filmde en çok Buddy rolünde devleşen Jon Hamm’ı beğendim.

 

 

Film eşsiz müzikleri kadar iyi işlenmiş karakterler ve olay döngüsü ile de öne çıkıyor. Oldukça yüksek bir tempoda izlediğimiz film, keyifli ve bir o kadar da eğlenceli geliyor. Yapım 113 dakikalık süresi boyunca romantizmden aksiyona, gerilimden drama sürüklüyor. Bu açıdan ince işlenmiş bir film olduğunu söylemek mümkün. Öte yandan (en azından benim izlemeyi umduğum) baştan sona tam bir soygun sahnesi izlemiyoruz ve hatta araba takip sahneleri daha önce gördüklerimiz kadar etkili de değil. Buna rağmen başarılı oyunculukların etkisi, yönetmenin hikayeyi müzikle karması ile birlikte izlence olarak yeni bir tat yakalıyorsunuz.

Ben filmden her yaşta izleyicinin keyif alacağını düşünüyorum. Oyunculuklar ve müzikler için ise tekrar izlemeyi planlıyorum.

Şimdiden hepinize iyi seyirler dilerim.

Tam Gaz Filmi Fragmanı

Tam Gaz Filmi Müzikleri

Baby Driver Filmi Soundtrack’i

 

Tam gaz Filmi IMDB

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir