Thor : Karanlık Dünya

Marvel’in sevilen karakterlerinden Thor, “Karanlık Dünya & The Dark World” ile kötülerle mücadelesine kaldığı yerden devam ediyor.

İlk filmden hatırlayacağınız gibi babası tarafından güçleri elinden alınan kahramanımız, dünyaya sürgün edilmiş ama büyük mücadeleler sonucunda kendisini yenilmez yapan çekicini tekrar kullanmaya ve Asgard’a geri dönmeye hak kazanmıştı.

 

thor2

Dün vizyona giren filmde, evrende düzeni sağlamaya çalışan yakışıklı Thor (Chris Hemsworth), bu defa Malekith (Christopher Eccleston) tarafından yönetilen eski bir kabileyle (Dark Elves) savaşıyor. Evreni tekrar karanlığa gömmeye çalışan bu kabile, Asgard’a saldırıyor. İlk filmde Buz Devleri ile işbirliği yapan ve hükümdarlığı ele geçirmeye çalışan Loki (Tom Hiddleston) ise, Asgard zindanlarında kitap okumakla meşgul.

 

dark_elves_thor2

Thor’un dünyadaki sevgilisi Jane Foster (Natalie Portman)’ın merakı nedeniyle, Malekith’in intikamını tamamlayacak güç ortaya çıkıyor ve tehdit bütün evrene sıçrıyor

Thor, Dünyayı ve dokuz diyarı; “Odin ve Asgard’ın bile kaşı koyamadığı” Dark Elves’lerden kurtarabilmek için çekicini eline alıyor. Bu savaşa kardeşini de dahil edince, düşmana karşı güçleri de birleşiyor.

 

thor8

Bu defa filmde daha karanlık bir evren izliyoruz. Loki ve Thor arasındaki sıcak gelişme ve göndermeli diyaloglar, hem filme eğlence katıyor hem de karakterleri daha iyi kavramamıza sebep oluyor.

 

Oyunculuklar ise bildik… Natalie Portman ve Chris Hemsworth’un enerjileri tutmuyor. Thor’u Chris Hemsworth’un dışında birinin oynadığını hayal edemiyorum. İlk filmde hepimizi kendine hayran bırakan Loki rolüyle Tom Hiddleston bu defa da çok rol çalıyor ve ışıl ışıl parlıyor. Kötü adamımız Malekith rolüyle Christopher Eccleston ise belki tanınmaz halde göründüğü için oldukça silik kalmış. Yönetmen koltuğunda ise Game of Thrones ve The Sopranos’tan tanıdığımız Alan Taylor bulunuyor.

 

Malekith_thor2

Thor : Karanlık Dünya 3D olarak vizyona girdi. Filmin geneline yayılan özel efektler ise zaman zaman animasyon izliyormuş hissi uyandırıyor. İlki kadar ilgi çekici olmasa bile keyifle izlenen, heyecan verici bir film olmuş.

 

thor4

Bu arada her Marvel filminde olduğu gibi, film bitiminde hemen çıkmayın 🙂 jenerik bitişi ile birlikte bizi iki sürpriz sahne bekliyor.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir