ANKER Nebula Apollo Taşınabilir Hoparlör ve Pico Projeksiyon Cihazı

Gelin sizi ANKER Nebula Apollo ile tanıştırayım.  Tüm akıllı cihazlarla uyumlu, taşınabilir WiFi Kablosuz Pico Projeksiyon Cihazı ve Hoparlör, işlevselliği ve kullanım kolaylığı ile öne çıkan, evinizi taçlandıracak teknolojik ürünlerin başında geliyor. 

İki hafta süreyle test etme şansı bulduğum Apollo’yu yanımdan (genellikle çatamdan) neredeyse hiç ayırmadım. Televizyon izlemek için yaşı küçük olan yeğenimle odasında çizgi film de izledim, kız kardeşime götürüp kızlar partisinde eski fotoğraflarımızı albüm haline getirip duvara yansıttım. Televizyon bulunmayan yatak odamızın tavanını sinema salonuna dönüştürdüm. Dersine girdiğim lisans öğrencilerine oldukça uzun bir sunum bile yaptım.

İki haftalık bu deneyim benim için hem keyifli hem de çok öğretici oldu. Deneyimlerimden yola çıkarak hazırladığım bu yazımda hem cihazın işlevselliğini ve teknolojisini hem de kullanım alanlarını aktarmaya çalıştım. Yazımın finalinde de sizler için kısa bir video hazırladım. 

Hazırsanız başlayalım. 

Nebula Apollo, HDMI, USB, Bluetooth ve Wi-Fi bağlantılarını kullanıyor. 

ANKER Nebula Apollo ile tanışın

Projeksiyon cihazları temel görüntü kaynaklarından gelen sinyalleri büyük ekrana yansıtan cihazlardır. Bu tür cihazları satın almadan önce odanın boyutu, projeksiyon perdesi gibi hesaplamaları yapmış olmanız, ardından ise; çözünürlük, ışık gücü-parlaklık, kontrast oranı gibi daha detay konular üzerinde düşünmeniz gerekiyor.  

Nebula Apollo Projeksiyon Cihazı; taşınabilir, derinliği ayarlanabilir, akıllı cihaz grubuna giriyor. Tüm akıllı cihazlarla uyumlu olan, bağlanma ve entegrasyon sorunu yaşatmayan Nebula Apollo, HDMI, USB, Bluetooth ve Wi-Fi bağlantılarını kullanıyor. 

ANKER Nebula ile; 

Bluetooth bağlantısı üzerimdem kulaklık, ses sistemi, media oynatıcı gibi cihazlarınızı Apollo ile eşleştirebilirsiniz. 

Görüntü ve sesi dijital olarak aktaran HDMI çıkışı üzerinden; uydu alıcı, oyun konsolu, notebook bilgisayar… gibi cihazlarla da Apollo’yu eşleştirerek ekran ihtiyacınızı ortadan kaldırabilirsiniz. 

USB cihazı ise hala yaygın kullanılan bir veri saklama aracı. Müzik, fotoğraf, video gibi multimedia dosyalarınızı cihazın çıkışı üzerinden kolayca yansıtabilirsiniz. 

Wi-Fi bağlantısı ise bu cihazı bambaşka bir konuma taşıyor. Netflix, Amazon Prime, BlueTV gibi stream servislerine, YouTube’a Apollo arayüzü üzerinden kolayca erişebilirsiniz. Bu arada cihaz bana test için gönderildiğinde tüm bu servisler yüklü gelmişti. Kullanıcı adımı ve şifremi girerek hesaplarımı aktif ederek sorunsuz bir şekilde kullanabildim. Arayüz kullanıcı dostu, en temel düzeydeki kullanıcı için bile çok basit ve pratik bir kullanım sunuyor. 

Bol bol sunum yaptığınız bir işiniz varsa Nebula Apollo’yu da çantanızın olmazsa olmazları arasına dahil edebilirsiniz.

ANKER Nebula Apollo’yu test ettiğim sürece neler yaptım? 

Apollo’yu test ettiğim sürece USB’lere fotoğraf, video gibi multimedia dosyalarımı yükleyerek kardeşlerime ve arkadaşlarıma minik sürprizler yaptım. Minik ev partilerinin gözdesi olmaya aday bir ürün olarak herkese de önerdim. Karaoke, guitar hero, konsol oyunları gibi grup aktivitelerini seviyorsanız bu minik cihaz keyfinize keyif katıyor. Televizyonla henüz tanışmamış olan yeğenimle çizgi film bile izledim. Cihazın dört saat boyunca kesintisiz görüntü yansıtılabildiğini ve ısınma sorunu yaşamadığımı da eklemeliyim. 

Darbelere dayanıklı dış malzemesi ve neredeyse bir kutu kola kadar olan boyutu sebebiyle kolayca taşınan, her koşulda kullanılabilen bu pratik cihaz, sağlıklı çalışabilmek için karanlık bir ortam ve düz bir zemin arıyor. Dolayısıyla tatile çıkarken (kamp, yazlık) yanınıza alabilir, arkadaşlarınıza ve televizyonu olmayan yan odanıza rahatlıkla götürebilirsiniz. Bol bol sunum yaptığınız bir işiniz varsa Nebula Apollo’yu da çantanızın olmazsa olmazları arasına dahil edebilirsiniz. Cihazın çözünürlüğü 854 x 480, bu çözünürlük ev kullanımı için ideal. Nebula Apollo’yu çoğunlukla gündüz kullandım, hatta sizin için hazırladığım videoyu da gündüz ışığında çektim. Buna rağmen görüntü netliği ve parlaklığı bana yetti de arttı bile. Şimdi bu konulara girmişken cihazın teknik özelliklerini de inceleyelim.

ANKER Nebula Apollo Teknik Özellikleri

Kutunun içerisinden; Nebula Apollo, güç adaptörü, uzaktan kumanda, hızlı başlangıç kılavuzu ve güvenlik talimatları çıkıyor. 

Android 7.1 işletim sistemi kullanan cihazın Projektör Modu ve Bluetooth Hoparlör Modu bulunuyor. Apollo, sadece 13 cm. yüksekliğinde ve 470 gram ağırlığında bir cihaz. Dört Çekirdekli A7 Akıllı Telefon Yonga seti kullanılan cihazda 1GB DDR3 ram bulunuyor. Fanı çok sessiz, ekranında ise DLP teknolojisi kullanılmış. DLP Teknolojisi yeni bir teknoloji ve bu sayede diğer projeksiyonlara göre hafif, daha az arızalanan ve dayanıklı ürünler tasarlanmasını mümkün kılıyor. DLP teknolojisinde görüntü net, çözünürlükler yüksek oluyor. Bu teknolojiye sahip ürünleri benzerlerine oranla daha uzun ömürlü kullanabiliyoruz. ANKER Nebula Apollo’nun evladiyelik bir diğer özelliği ise 30.000 saatlik lamba ömrü. Bu, cihazı 7*24 kullansanız bile 1.250 saat yansıtma sağlayacağı anlamına geliyor. Daha ne olsun öyle değil mi?

Çoklu bağlantıları, kolay kontrolü, genişletilebilir ses imkan ve minik boyutu ile tüm akıllı cihazlarınızda kullanabileceğiniz Apollo ile; film, dizi, televizyon programlarını izleyebilir, sunumlarınızı etkili bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz demiştim. Şimdi gelelim kullanımına. 

Cihazın hemen tepesinde touchpad görevi gören mouse gibi kullanabileceğiniz dokunmatik bir paneli bulunuyor.

ANKER Nebula Apollo Nasıl Kullanılır? 

En sevdiğim özelliklerden bir aktivasyonun basitliği  ve eşleştirmenin sorunsuz çalışması oldu. 

Medyanızı büyük ekrana yansıtmak için HDMI ve USB aygıtlarını Apollo’ya bağlayarak Airplay, Miracast veya Bluetooth ile kablosuz olarak izleyebilirsiniz.

Kutudan çıkan klasik kumandanın dışında cihazın hemen tepesinde touchpad görevi gören, parmağınızla kullanabileceğiniz dokunmatik bir paneli bulunuyor. Benim dokunmatik panellerle aram hiçbir zaman iyi olmamıştır. Daha pratik kullanım için ”Nebula Connect” uygulamasını indirebilirsiniz. Android ve iOS tabanlı cihazlarınıza indirebileceğiniz “Nebula Connect” uygulamasıyla cihazınızı doğrudan telefonunuzdan kontrol edebilirsiniz. Belki alışkanlık ama Nebula Connect uygulaması kumanda ve dokunmatik panelden çok daha pratik geldi. 

Apollo aynı zamanda bir hoparlör ama sesi yeterli gelmezse ve daha güçlü bir ses çıkışına ihtiyaç duyarsanız cihazı Bluetooth hoparlör veya kulaklıkla eşleştirebilirsiniz. Ben evdeki en basic kulaklıkla bile bu eşleştirmeyi sağlayabildim. Cihazın hemen yan tarafında odak ayarını manuel yapabileceğiniz çevirmeli bir düğme de bulunuyor. 

ANKER Nebula Apollo Taşınabilir Projeksiyon Cihazı, darbelere dayanıklı, tüm akıllı cihazlarla uyumulu, bluetooth’u destekleyen 13 cm. yüksekliğinde ve 470 gram ağırlığındaki minik ve teknolojik bir mucize. Temel bir ihtiyaç mı diye düşündüğünüzde belki ilk olarak aklınıza gelmiyor, kullandığınızda da işlevselliği ve pratikliği ile gönlünüzde yer ediyor. 

Ben cihazı henüz kendim için sipariş etmedim ama ilk fırsatta alınacaklar listeme de ekledim. Kız kardeşim ise yatak odasına almayı düşündüğü yeni televizyon yerine Apollo’yu tercih etti.

ANKER Nebula Apollo, evinizi taçlandıracak teknolojisi ile keyfinize keyfi katmaya gönüllü bir cihaz. ANKER ürünlerini ne kadar çok sevdiğimi sık sık tekrarlıyorum ama bu sevgiyi sonuna kadar hakediyorlar. İnovatif ve teknolojik ürünleri ulaşılabilir fiyatla satışa sunuyor ve hayatımızı kolaylaştırıyorlar. 

ANKER Nebula Apollo Ürün İnceleme Videosu

Aşağıda ANKER Nebula Apollo Taşınabilir Hoparlör ve Pico Projeksiyon Cihazı için çektiğim deneyim videosunu bulabilirsiniz. 

ANKER Nebula Apollo Ürün İnceleme Videosu

Hatırlayacağınız gibi yakın zaman önce, en büyük yardımcım Anker Eufy Robovac 11S ile sizleri tanıştırmış, öperek kullandığım bu robot süpürgeyi elimden geldiğince sizlere anlatmaya çalışmıştım. 

Fayda görmeniz dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir