Eçözüm Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Refik Sarıtepe Röportajı

Sektörde 20 yılı geride bırakan ve kendi öz kaynakları ile teknolojiler geliştiren Eçözüm’ün Genel Müdürü Refik Sarıtepe ile özel bir video röportaj yaptım.

Eçözüm Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Refik Sarıtepe Röportajı

Röportajın kısa bir özetini sizin için aşağıda derledim.

Eçözüm Genel Müdürü Refik SarıtepeSektördeki 20. yılını kutladığımız firmamız Eçözüm Bilgi Teknolojileri 130’u aşkın personeliyle finansal teknolojiler üretiyor. Şirket vizyonumuzda iki önemli dönüm noktası var. Bunlardan birincisi yaklaşık bundan 10 yıl önce gerçekleşti. Özellikle B2B tahsilatlar alanındaki online ihtiyacını fark ederek başlattığımız Netahsilat serüveni bugün hepimizin bildiği gibi çok güzel bir noktaya ulaştı. Yakın zamanda duyurduğumuz Netahsilat verilerinde de açıkça belirttiğimiz üzere 2020 yılında Netahsilat ekosistemi 37 Milyar TL’lik rekor bir işlem hacmine ulaştı. 

2020 yılında pandeminin etkisini tüm firmalar gibi bizde yoğun hissettik. Fakat hem teknoloji firması olduğumuz hem de zamanında yapmış olduğumuz doğru altyapı yatırımları ile çok hızlı bir şekilde pandemiye uyum sağladık. 2 günlük test sürecinden sonra Mart ayında, teşvik ettiğimiz ve yaygınlaştırmak istediğimiz evden çalışma modeline geçtik. Ekiplerimiz süreçlerini online ortamlardan yürütmeye başladılar. Müşterilerimiz ile yaptığımız ürün tanıtım toplantılarımızı, sunumlarımızı online olarak gerçekleştirmeye başladık.

Benzer şekilde bu dönemde firmaların uzaktan, kolayca hesap işlemlerini takip etme ve yönetmeye olan ihtiyacı açık bankacılık uygulamalarına olan ilgiyi de oldukça artırdı.

Eçözüm olarak açık bankacılık ürünlerinde hizmet verdiğimiz firma sayısı 2020 yılında %330’luk rekor bir artış gösterdi. Böylelikle açık bankacılığın kurumsal ağında ciddi bir farkındalık yaşandı ve ürünlerimiz ile müşteriler sahada buluşmuş oldu.

2021 yılında Netahsilat ekosisteminde 55 Milyar TL’lik ciro hedefine ulaşmayı planlıyoruz.

Netahsilat Online Tahsilat ürünümüz özellikle bayi yapısı olan firmaların online tahsilat süreçlerini kolaylaştıran ve yaklaşık 10 yıldır geliştirdiğimiz bir ürünümüz.

Sistemlerimize yeni dahil olacak sektörler ve firmaları da göz önüne alarak artan talepler neticesinde 2021 yılında Netahsilat ekosisteminde 55 Milyar TL’lik ciro hedefine ulaşmayı planlıyoruz.

Açık bankacılık tarafında ise hizmet sunulan firma sayısında %120’lik bir büyüme hedefine sahibiz. Yukarıda değindiğimiz yeni düzenlemeler ve gelişmeler çerçevesinde müşteri hedef kitlemizde de bir değişim hedefliyoruz. KOBİ’ler ve bireysel kullanıcılar önümüzdeki dönemde hedef kitlemiz arasında yer alıyor.

Diğer taraftan hizmet verdiğimiz sektör ve firma artışıyla birlikte çalışan sayımızda da artış sağlamayı ve uzaktan çalışmayı kurumsal hale getirip pandemi sonrasında da devam ettirmeyi hedefliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir