Eylül 2018 Filmleri

Last updated on Eylül 25th, 2018 at 07:51 pm

Eylül 2018 Filmleri için hazır mısınız?

Gelin Eylül ayında vizyona girecek filmlere birlikte bakalım, ajandamızı ayarlayalım.

Eylül 2018 Filmleri

İşte gösterim tarihleri, konuları ve fragmanları ile Eylül 2018 Filmleri.

Eylül 2018 Filmleri 1. Hafta

İşte 7 Eylül Cuma günü izlemeye başlayacağımız filmler.

Alfa Kurt Filmi – Alpha

Albert Hughes’un yönettiği Macera Dram türündeki filmin oyuncu kadrosunda Kodi Smit McPhee, Johannes Haukur Johannesson, Natassia Malthe ve Leonor Varela’yı izleyeceğiz.

Alfa Kurt Filmi Konusu

Avrupa’da 20.000 yıl öncesindeyiz. Kabilesinin önde gelenleriyle ilk avına çıkan genç bir adam yaralanır ve ölüme terk edilir. Kendine geldiğinde yalnızdır ve acımasız vahşi doğada hayatta kalmayı öğrenmek zorundadır. Sürüsünden ayrı düşmüş bir kurt ile birbirlerine güvenmeyi öğrenmelidirler. Sayısız tehlike atlatarak, kış gelmeden evin yolunu bulabilmek için adam ve kurt alışılmadık bir dostluk kurarlar.

Alfa Kurt Filmi Fragmanı

Arı Maya 2 Animasyonu – Maya The Bee: The Money Games

Arı Maya’nın eğlenceli serüvenleri nihayet bir seriye dönüştü. Neal Cleary’nin yönettiği animasyon tüm yaşta izleyenlerini bekliyor.

Arı Maya 2 Fragmanı

 

Komplo Filmi – Backstabbing For Beginners

Per Fly’ın yönettiği bu tarihi gerilim filminin oyuncu kadrosunda Theo James, Ben Kingsley, Jacqueline Bisset, Belçim Bilgin ve Rachel Wilson’ı izleyeceğiz.

Komplo Filmi Konusu

Yüksek hedef ve ideallere sahip olan Michael, merhum babasının izinden giderek, 24 yaşında Birleşmiş Milletler temsilcisi olarak çalışmaya başlamıştır. Hayatı boyunca hep bir diplomat olmak istemiş olan Michael’ın hayali, dünyayı daha güzel bir yer haline getirmek ve ülkeler arasındaki barışı güçlendirmektir. Michael’ın yeni görevi, Birleşmiş Milletler‘in, Yemek İçin Yağ adlı programına bağış toplamaktır.

Komplo Filmi Fragmanı

 

Mile 22 Filmi – Mile 22

Peter Berg’in yönettiği aksiyon gerilim türündeki filmin oyuncu kadrosunda Mark Wahlberg, Lauren Cohan, Iko Uwais ve Ronda Rousey’i izleyeceğiz.

Mile 22 Filmi Konusu

James Silva devlet tarafından yok sayılan bir adamdır. O ve başında olduğu ekip, CIA’in en değerli, en müdahale edilemez ve hakkında çok az kişinin bilgisi olduğu bir ekiptir. 6 şehire yayılan bir zararı önlemek için gizli bilgilere sahip olan bir kaynak ortaya çıktığında, iş Silva’nın ekibine düşer. Silva’nın görevi çok gizli taktik komuta ekibiyle birlikte, bilgilere sahip olan adamı güvenli bölgeye ulaştırmak ardından da gizlediği bilgileri öğrenmektir. Ancak bu bilgilere ulaşmak isteyen tek taraf onlar değildir. Bilgileri elde etmek isteyen kimliği belirsiz bir ekip, Silva’nın ekibi ile ölümcül bir mücadeleye başlar.

Mile 22 Filmi Fragmanı

Transit Filmi – Transit 

Christian Petzold’un yönettiği dram türündeki filmin oyuncu kadrosunda Franz Rogowski, Paula Beer, Godehard Giese ve Lilien Batman’ı izleyeceğiz.

Transit Filmi Konusu

Alman askerleri Paris’in hemen dışındadır. Gerog, Weidel adlı bir yazarın eşyalarını ulaştırmak için yola çıkar ve Marsilya’ya ulaşır. Fakat şehre geldiğinde Weidel’in işkence korkusundan intihar ettiğini öğrenir. Artık eşyaları ona kalmıştır. Bunların içinde bir roman taslağı, bazı mektuplar ve Meksika Elçiliği’nin vize güvencesi vardır. Sadece ayrılacaklarını kanıtlayabilenler bir liman kentinde bulunabilir ve bu da potansiyel bir ülkeden giriş iznidir. Georg, koşullar gereği Weidel’in kimliğine bürünür. Şehirden ayrılmak için onay beklediği sırada birçok mülteci ile ilişki kuran Georg’un, gizemli Marie ile tanışınca tüm planları değişir.

Transit Filmi Fragmanı

Yerli yapımlar “Keloğlan”, “Zifir-i Azap”, “Baba Neredesin Kayboldum” bu hafta vizyona giriyor.

 

Eylül 2018 Filmleri 2. Hafta

İşte 14 Eylül Cuma günü izlemeye başlayacağımız filmler.

 

Küçük Bir Rica Filmi – A Simple Favor

Paul Feig’in yönettiği polisiye gerilim türündeki filmde Anna Kendrick, Blake Lively, Henry Golding ve Jean Smart’ı izleyeceğiz.

Küçük Bir Rica Filmi Konusu

Stephanie (Anna Kendrick), hayatını Youtube’ta paylaştığı çeşitli videolardan kazanan vlogger bir annedir. Bir gün, en yakın arkadaşı Emily (Blake Lively) aniden ortadan kaybolur. Stephanie mevcut tüm enerjisini Emily’ye ne olduğunu öğrenmeye harcarken, Emily’nin kocası Sean (Henry Golding) da şaşırtmacalar, ihanetler, sırlar ve bu sırların açığa çıkmasıyla, aşk, sadakat, cinayet ve intikamla dolu bu hikayede ona yardım etmeye oldukça kararlıdır.

Küçük Bir Rica Filmi Fragmanı

Canavar Filmi – Beast

Michael Pierce’ın yönettiği gerilim türündeki filmde Geraldine James, Johnny Flynn ve Jessi Buckly’i izleyeceğiz.

Canavar Filmi Konusu

27 yaşında genç bir kadın olan Moll, hala ailesi ile birlikte küçük bir adada yaşıyor olmaktan çok sıkılmıştır. Ailesinin baskıcı tavırlarından artık iyice usanan Moll, onlardan kurtulmanın hayalini kurar. Özgür ruhlu biri olan Pascal ile tanıştığında Moll için yepyeni bir dünyanın kapıları açılır. Pascal ile birlikte ilk defa yaşadığını hisseden genç kadın artık gözünü karartır ve ailesinin yanından ayrılır. Sevdiği adamın yanına taşınan Moll, onunla birlikte yeni bir hayata başlar. Fakat Pascal bir dizi cinayetin baş şüphelisi olarak tutuklandığında her şey bambaşka bir hal alır.

Canavar Filmi Fragmanı

Predator Filmi – The Predator

Predator serisinin 4. halkası olan (aslında 87 yılında izlemeye başladığımız seri toplam 5 filmden oluşuyor) yapımın yönetmen koltuğunda Shane Black bulunuyor. Aksiyon bilim kurgu türündeki filmin dev oyuncu kadrosunda Alfie Allen, Yvonne Strahovski, Boyd Holbrook, Olivia Munn, Trevante Rhodes, Keegan-Michael Key, Thomas Jane, Jacob Tremblay, Edward James Olmos ve Sterling K. Brown’ı izleyeceğiz.

Predator Filmi Konusu

Eski bir Ordu Korucusu ve Özel Kuvvetler askerinin Meksika’daki ücretli bir görevde, bir Predator olduğunu öğrendiği gizemli bir uzaylı ile karşılaşır. Yaratıkların teknolojisinin bir kısmını ABD’ye geri gönderir; orada, oğlu Rory onları kontrol etmek için kullanılan dili çözer. Bu da onu, Predatorlardan gelen ciddi bir tehdide maruz bırakır. Hükümetin, gördüğü şeyi ortaya çıkarmasını engellemenin bir yolu olarak psikiyatrik değerlendirme için sınırlanmış olan Quinn, “Deliler” adı verilen bir grup eski askerle oğlunu kurtarmak için kaçar ve daha büyük bir komployu keşfeder.

Predator Filmi Fragmanı

Western Filmi

Valeska Grisebach yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği dram türündeki filmin oyuncu kadrosunda Meinhard Neumann, Reinhardt Wetrek, Syuleyman Alilov Letifov ve Veneta Fragnova’yı izleyeceğiz.

Western Filmi Konusu

Bir grup Alman inşaat işçisi, Bulgar kırsalındaki uzak bir bölgede zorunlu olarak çalışmaktadır. Evlerinde uzakta, yabancı topraklarda çalışmak erkeklerin macera duygularını harekete geçirir. Fakat ülkede bilmedikleri bil dilin konuşulması ve kültürel farklılıklar nedeniyle kendi önyargıları ile karşı karşıya kalırlar.

Western Filmi Fragmanı

Yerli yapımlar “Baba 1.51, “İçimdeki Hazine”, Misafir”, “Organik Aşk” bu hafta vizyona giriyor.

 

Eylül 2018 Filmleri

 

Eylül 2018 Filmleri 3. Hafta

İşte 21 Eylül Cuma günü izlemeye başlayacağımız filmler.

 

Kapımdaki Aşk Filmi – Home Again

Hallie Meyers Shyer’in yönettiği romantik komedi türündeki filmde Reese Witherspoon, Michael Sheen, Candice Bergen ve Pico Alexander’ı izleyeceğiz.

Kapımdaki Aşk Filmi Konusu

Kocasından ayrılan Alice Kinney, iki kızıyla yeni bir başlangıç yapmak için memleketine geri dönmeye karar verir. 40. yaş gününü kutlarken, genç film yapımcıları Harry, George ve Teddy ile tanışır. Alice kısa bir süre evinde kalmalarını kabûl eder ancak çok geçmeden sıkıntılar baş gösterir. Alice ve Harry arasında bir aşk filizlenirken, eski kocası elinde valizle ortaya çıkınca işler içinden karmakarışık bir hal alır.

Kapımdaki Aşk Filmi Fragmanı

 

Dehşetin Yüzü Filmi – The Nun

Corin Hardy’nin yönettiği korku türündeki filmin oyuncu kadrosunda Demian Bichir, Taissa Farmiga, Jonas Bloquet ve Charlotte Hope’u izleyeceğiz.

Dehşetin Yüzü Filmi Konusu

Romanya’nın ücra köşesindeki bir manastırda, bir rahibe kendi hayatına kıydığında, geçmişi sorunlu bir rahip ve genç bir rahibe adayı, Vatikan tarafından olayı araştırmaları için bu bölgeye gönderilir. Sadece hayatlarını değil, inançlarını ve ruhlarını da riske atarak gelen bu ikili, ilk kez Korku Seansı’nda bizi dehşete düşüren aynı şeytani rahibeye karşı, bir savaş alanına dönüşen manastırda mücadele verirler.

Dehşetin Yüzü Filmi Fragmanı

Radiogram Filmi – Radiogramme

Rouzie Hassanova’nın yönetmen koltuğunda bulunduğu dram türündeki filmin oyuncu kadrosunda Alexander Hadjiangelov, Yana Titova ve  Aleksandar Aleksiev’i izleyeceğiz.

Radiogram Filmi Konusu

Gerçek bir hikayeden esinlenilen film 1971 yılında geçiyor. Bulgaristan komünist rejimin etkisi altındadır. İnsanların ezildiği bu dönemde dini ifadeler ve batı kaynaklı müzik gibi birçok şey ulusal tehdit olarak kabul edilir. BBC, Deutsche Welle, Özgür Avrupa Radyosu ülkede yasaklananlar arasındadır. Bu zorlu koşullarda Rodop Dağları’nda yaşayan bir baba rock’n’roll delisi olan küçük oğluna yeni bir radyo almak ister. Fakat bunun için 100 kilometre yürüyerek şehre gitmesi gerekir. Oğlunun isteğini yerine getirmeye karar veren baba her şeyi göze alarak zorlu bir yolculuğa çıkar.

Radiogram Filmi Fragmanı

Evdeki Büyülü Saat Filmi – The House With a Clock in it’s Walls

Eli Roth’un yönetmen koltuğunda olduğu bu fantastik tüdeki filmin oyuncu kadrosunda Jack Black, Cate Blanchett ve Owen Vaccaro’yı izleyeceğiz.

Evdeki Büyülü Saat Filmi Konusu

Lewis Barnavelt, ailesinin ölümünün ardından gizemli amcası Jonathan’ın yanına Michigan’a gönderilir. Amcasını tanımaya çalışan Lewis, kısa sürede onun bir büyücü olduğunu keşfeder ve büyülü bir dünyaya adımını atar. Bu güç sadece iyi insanların elinde değildir. Kötü bir büyücü olan Isaac Izard, kıyametten sonra neler olacağını merak etmektedir. Bunun için de kıyamete neden olmak ister. Lewis, Isaac Izard’ın bu isteğini öğrenmiştir. Isaac amacını gerçekleştirmek için kara büyülü bir saat yapar. Saat var olduğu surece ilerleyecek ve kıyamet gününe gün sayacaktır. Saati Jonathan’ın evine saklayan Isaac zaman dolmadan önce ölür. Lewis ve amcası Jonathan zaman dolmadan ve saat Isaac’ın karısı Selena’nın eline geçmeden onu bulmak zorundadır.

Evdeki Büyülü Saat Filmi Fragmanı

Yerli yapımlar “Bücür”, “Güvercin”, “Göç Yolu”, Sorma Neden” bu hafta vizyona giriyor.

 

Eylül 2018 Filmleri 4. Hafta

İşte 27 Eylül Cuma günü izlemeye başlayacağımız filmler.

Cesur Savaşçılar Filmi – Redbad

Roel Reine’nin yönettiği macera türündeki filmin oyuncu kadrosunda Gus Naber, Jonathan Banks, Loes Haverkort ve Soren Malling’i izleyeceğiz.

Cesur Savaşçılar Filmi Konusu

Redbad, halkı Frizlerin kanlı kurban törenlerinden hiç hoşnut değildir. Sevgilisi Fenne’nin tanrılara kurban edilmek üzere seçildiğini öğrenince, Dorestad halkının Kralı olan babası Algidis’e karşı çıkar. Kurban töreni sırasında, Frankler Frisia’ya saldırır ve Kral Aldigisl’i öldürürler. Redbad’in amcası Eibert, yenilgiyi Redbad’in geleneklere karşı gelmesine bağlar öldürülmesi için emir verir. Redbad ülkesinden uzaklaşır ancak geri dönecektir.

Cesur Savaşçılar Filmi Fragmanı

Karanlıkla Karşı Karşıya Filmi – BlacKkKlansman

Spike Lee’nin yönettiği biyografik komedi türündeki filmde John David Washington, Alec Baldwin, Adam Driver ve Jasper Paakkönen’i izleyeceğiz.

Karanlıkla Karşı Karşıya Filmi Konusu

Film, Ku Klux Klan sorununun çok farklı bir boyutunu beyaz perdeye taşıyor. Ron Stallworth, Colorado’da yaşayan Afro-Amerikan bir polis memurudur. Ortağı Flip Zimmerman ile birlikte çalışmaktadır. İkili Ku Klux Klan’ı durdurmak için mücadele vermektedir. Ron, örgütün şehri ele geçirme girişimlerini engellemek için örgütün içine sızar. Yerel Ku Klux Klan’ına başarıyla sızmakla kalmayan Ron, yerel bölümün de başına geçmeyi başarır. Peki Afro-Amerikan bir polis memuru, beyaz üstünlüğünü savunan bir örgütün içinde kimliğini gizli tutmayı nasıl başaracaktır?

Karanlıkla Karşı Karşıya Filmi Fragmanı

Down a Dark Hole Filmi

Rodrigo Cortés’in yönetmen koltuğunda olduğu fantastik gerilim türündeki filmin oyuncu kadrosunda AnnaSophia RobbIsabelle Fuhrman ve Victoria Moroles’i izleyeceğiz.

Down a Dark Hole Filmi Konusu

Katherine ‘Kit’ Gordy problemli davranışları olan genç bir kızdır. Bu sebeple de özel bir yatılı okul olan Blackwood Okulu’na gönderilir. Bu gizemli okul eksantrik müdüre Madam Duret tarafından yönetilmektedir. Okulun labirent vari koridorlarında yollarını bulmaya çalışan Kit ve sınıf arkadaşları, okulda kaldıkları süre içinde müdürelerinin özel güçlerini ve Blackwood Malikanesi’nin asırlardır doğaüstü bir sırrı sakladığını keşfederler.

Down a Dark Hole Filmi Fragmanı

Kayıp Aranıyor Filmi – Searching

Aneesh Chaganty’nin yönettiği gerilim dram türündeki filmin oyuncu kadrosunda John Cho, Debra Messing, Joseph Lee ve Michelle La’yı izleyeceğiz.

Kayıp Aranıyor Filmi Konusu

David Kim’in 16 yaşındaki kızının kaybolmasının ardından, yerel bir soruşturma başlatılır ve davaya bir dedektif atanır. 37 saat sonra bile hâlâ tek bir ipucu bulunamamıştır. David kimsenin bakmadığı kızının dizüstü bilgisayarına bakmaya karar verir. Her gün iletişim için kullandığımız teknolojik aletlerle anlatılan bu gerilim hikayesinde, kızı sonsuza dek yok olmadan önce, David O’nun dijital ayak izlerini takip etmek ve O’nu bulmak zorundadır.

Kayıp Aranıyor Filmi Fragmanı

Küçük Ayak Animasyonu – Smallfoot

Karey Kirkpatrick ile Jason Reisig’in yönettiği animasyon “Koca Ayak” efsanesini tepetaklak ediyor.

Küçük Ayak Animasyonu Konusu

Küçük Ayak tüm dünyada bilinen bir efsaneyi yerle bir ederek sinemalara geliyor. Parlak ve genç Yeti, varolmadığına inandığı bir şey, yani “bir insan” bulduğunda “Küçük Ayak”, Koca Ayak efsanesini tepetaklak ediyor. Bu “Küçük Ayak” haberi küçük yeti topluluğunu, kendi karlı ve soğuk köylerinden başka bir hayatın olup olmadığını araştırmak için eğlenceli, cümbüşlü ve çok neşeli büyük bir keşfe çıkaracaktır.

Küçük Ayak Animasyonu Fragmanı

Yerli yapımlar “İyi Oyun”, “Göktaşı”, “Halef” bu hafta vizyona giriyor.

 

Şimdiden hepimize iyi seyirler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir