Eylül 2019 Filmleri 

Eylül 2019 Filmleri için hazır mısınız?
Gelin Eylül ayında vizyona girecek filmlere birlikte bakalım, ajandamızı ayarlayalım.

Eylül 2019 Filmleri 

İşte gösterim tarihleri, fragmanları ve konuları ile birlikte Eylül 2019 Filmleri.

Eylül 2019 Filmleri 1. Hafta

6 Eylül 2019 Cuma gününden itibaren izlemeye başladığımız filmler aşağıda.

O Bölüm 2 Filmi – It: Chapter Two

Stephen King’in ölümsüz eseri “O” bir döneme damga vurmuş ve belleklerimize kazınmıştı. Romanla aynı adı taşıyan 1990 yılı yapımı televizyon dizisi ise beklentileri karşılayamamıştı. Aradan bunca yıl geçmesine rağmen ise bu kült roman, etkisini ve eşsizliğini hala koruyor. İlk bölümünü Eylül 2017’de izlediğimiz O Filmi – IT movie, beklentileri karşılamış ve devamı konusunda merakımızı canlı tutmayı başarmıştı. Aralarında Bill’in de bulunduğu 4 gencin (27 yıl sonra) 40’lı yaşlardaki hali ile tanışacağımız bu devam filminde hem Pennywise’ın kim olduğunu öğrenecek hem de gizemi tamamen çözmüş olacağız (umarım).

İlk filmi hatırlamak isteyenler aşağıdaki yazımı okuyabilir.

O Bölüm 2 Filmi Konusu
Ezikler Kulübü tarafından yenilgiye uğratılmasından yirmi yedi yıl sonra, Pennywise, Derry kasabasını yeniden dehşete düşürmek üzere geri döner. Artık birer yetişkin olan Ezikler Kulübü üyeleri çoktan kendi yollarına gitmiştirler. Fakat yeniden insanlar ortadan kaybolmaya başlarlar. Bunun üzerine, kulübün kasabada kalmış tek üyesi olan Mike diğerlerini oraya çağırır. Geçmişin deneyimlerinden dolayı yıpranmış olan kulüp üyelerinin Pennywise’ı bu kez sonsuza dek ortadan kaldırabilmek için kendi en derin korkularıyla yüzleşmeleri gerekecektir. Bu girişimleriyle, her zamankinden daha da ölümcül olan, şekil değiştirici palyaçonun doğrudan yoluna çıkarlar.

İlki filmi de yöneten Andy Muschietti’yi yönetmen kadrosunda izleyeceğimiz filmin oyuncu kadrosunda Bill Skarsgard, Jessica Chastain, James McAvoy, Bill Hader, Troy James, Jay Ryan ve Isaiah Mustafa bulunuyor. Merakla bekliyoruz.

O Bölüm 2 Filmi Fragmanı

Uslu Çocuklar Filmi – Good Boys

Seth Rogen ve Evan Goldberg’in yapımcılığını üstlendiği, The Office dizisinin yazar ve yapımcıları Gene Stupnitsky ile Lee Eisenberg’in senaryosunu kaleme aldığı komedi türündeki Good Boys’un yönetmeni Gene Stupnitsky. Filmin oyuncu kadrosunda ise Jacob Tremblay, Keith L. Williams, Brady Noon ve Molly Gordon’u izleyeceğiz.

Uslu Çocuklar Filmi Konusu
12 yaşındaki Max (Room/Jacob Tremblay),ilk öpüşme partisine davet edildikten sonra nasıl öpüşeceğini bilmediği için panikler. Bunun üzerine Max ile onun en yakın arkadaşları Thor (Brady Noon, HBO/ Boardwalk Empire) ve Lucas (Keith L. Williams, Fox/The Last Man On Earth), Max’in dokunması yasak olan babasına ait drone’u, sevişen genç komşularını görüntülemek için kullanmaya karar verirler.

Fakat işler garip bir şekilde ters gidince, drone imha edilir. Max’in babası eve dönmeden önce drone’u yerine koyabilmek için çaresizce okulu kıran çocuklar, içerisinde kazara uyuşturucu çaldıkları, paintball oynadıkları, polisten ve dehşet verici genç kızlardan kaçtıkları (Life of the Party/ Molly Gordon ve Ocean’s Eight/ Midori Francis), uzun ve heyecan verici olmasının yanı sıra kötü kararların da olduğu bir maceraya atılırlar.

Good Boys Filmi Fragmanı

Düzenbazlar Kulübü Filmi – Billionaire Boys Club

1980’lerde Amerika’yı sarsan gerçek bir hikayeye dayanan film, bir grup Harvard mezununun kurduğu dolandırıcılık sistemini ve rayından çıkan olayları anlatıyor. Dram Biyografi türündeki filmin yönetmeni James Cox. Oyuncu kadrosunda ise Ansel Elgort, Taron Everton, Emma Roberts ve Suki Waterhouse’u izleyeceğiz.

Düzenbazlar Kulübü Filmi Konusu
Borsada çalışan Joe Hunt ve eski okul arkadaşı Dean Karny, şehrin en varlıklı yatırımcılarından Ron Levin’in çılgın fikirleriyle BBC adlı bir saadet zinciri kurarlar. Ancak gerçekte kimin dolandırıldığı, kimin kime oyun oynadığı belli değildir. Şehrin jet sosyetesinden, devasa şirketlerden BBC’ye yatırım teklifleri yağmakta; insanlar emeklilik günleri, çocuklarının eğitimi için yaptıkları birikimleri bu esrarengiz zincire teslim etmektedir. Genç milyarderlerin dizginsiz hırsı ile şirketleri kısa sürede Los Angeles’ın yıldızı haline gelince, FBI’ın radarına girmeleri de çok sürmeyecektir.

Düzenbazlar Kulübü Filmi Fragmanı

Bozkır, Serseriler, Cin-si Bozuk, 45 25 #KusursuzCinayet ve El-Deccur bu hafta vizyona girecek yerli yapımlar arasında.

Eylül 2019 Filmleri 2. Hafta

13 Eylül 2019 Cuma gününden itibaren izlemeye başladığımız filmler aşağıda.

Cehennem Gecesi Filmi – Burn

Mike Gan’in yazıp yönettiği gerilim türündeki filmin oyuncu kadrosunda Tilda Cobham-Hervey, Suki Waterhouse, Josh Hutcherson ve Harry Shum Jr.’ı izleyeceğiz.

Cehennem Gecesi Filmi Konusu
Yalnız ve dengesiz bir kadın olan benzin istasyonu görevlisi Melinda, kendine aşırı güvenli ve dışa dönük bir kişilik olan iş arkadaşı Sheila’nın gölgesinde kalmaktan bıkıp usanmıştır. Nakit paraya acil ihtiyaç duyan Billy benzin istasyonunu soymaya karar verir. Melinda soyguncu ile bir bağlantı kurma fırsatı yakalar ancak bundan kimin zarar göreceği ise hiç umurunda değildir.

Cehennem Gecesi Filmi Fragmanı

Ölümcül Temas Filmi – 3 Lives

Juliane Block’un yönettiği gerilim türündeki filmin oyuncu kadrosunda Mahiri Calvey, Anatole Taubman, Maja-Celine Probst ve Victor Alfieri’yi izleyeceğiz.

Ölümcül Temas Filmi Konusu
Film kendisini kaçıranlardan kurtulmasına yardım eden insanlardan birinin 15 yıl önce kendisine saldırıda bulunan kişi olduğunu fark eden Emma’nın gizemli hikayesini anlatıyor.

Ölümcül Temas Filmi Fragmanı

Hustlers Filmi

Lorene Scarfaria’nın yönettiği komedi dram türündeki filmin oyuncu kadrosunda Jennifer Lopez, Constance Wu, Julia Stiles ve Keke Palmer’ı izleyeceğiz.

Hustlers Filmi Konusu
New York Dergisi’ndeki makaleden ilham alan Hustlers, Wall Street müşterilerine şantaj yapmak için bir araya gelen eski bir striptiz kulübü çalışanlarının hikayesini konu alıyor.

Hustlers Filmi Fragmanı

Kız Kardeşler ve Cin Azabı bu hafta vizyona girecek yerli yapımlar arasında.

Eylül 2019 Filmleri 3. Hafta

20 Eylül 2019 Cuma gününden itibaren izlemeye başladığımız filmler aşağıda.

Yıldızlara Doğru Filmi – Ad Astra

James Gray’in yönettiği bilim kurgu gerilim türündeki film, yılın en merak edilenlerinden biri. Oyuncu kadrosunda Brad Pitt, Tommy Lee Jones, Ruth Negga ve Liv Tyler’ı izleyeceğiz.

Yıldızlara Doğru Filmi Konusu

Yıldızlara Doğru, Roy McBride isimli bir astronotun 20 yıl önce uzayda hayat aramak için çıktığı görevde kaybolan babasını galakside aramaya başlamasını ve gezegenimizdeki hayatı tehdit eden bir gizemi çözmek için güneş sisteminin dışına yaptığı yolculuğu konu ediniyor. Bu yolculuk, insanoğlunun doğasını ve kozmostaki yerimizi açığa çıkarıyor.

Ad Astra Filmi Fragmanı

Rambo: Son Kan Filmi – Rambo: Last Blood

Sylvester Stallone’nin beşinci kez ünlü karaktere hayat verdiği aksiyon macera türündeki Rambo: Last Blood, inzivaya çekilmiş olan ve izole bir hayat süren John Rambo’nun, eski bir ahbabının torunun kaybolmasından sorumlu insan kaçakçısı çeteyi durdurma çabasını anlatıyor. Filmin yönetmeni Adrian Grunberg. Stallone’ye Paz Vega ve Sheila Shah eşlik ediyor.

Rambo: Son Kan Filmi Konusu
Rambo’nun 5. filminde, eski bir asker olan John Rambo’yu Arizona’daki bir çiftlikte yaşarken yoğun bir şekilde Travma Sonrası Stres Bozukluğu ile baş etmeye çalışırken buluyoruz. Bulabildiği her yerde gündelik iş bulmaya çalışan ve hayatını idame ettirmeye çalışan Rambo, beladan uzak durmaya çabalamaktadır. Ancak günün birinde arkadaşı ve emlak müdürü Maria’dan aldığı haber bu durumu değiştirir. Maria’nın torunu bir parti için Meksika sınırını geçtikten sonra kaybolmuştur. Bu yüzden John, gençleri bulmak için sınırın güneyini dolaşır. Bu görev, Rambo’nun bir insan kaçakçılığı çetesini ortaya çıkarmasıyla birlikte oldukça tehlikeli bir hal alır. Rambo adaleti sağlamak için üvey kız kardeşi de kaçırılan bir gazeteci ile birlikte çalışmaya başlar. Rambo kaçırılan kızları kurtarmak ve acımasız bir suç liderini dize getirmek için bütün yeteneklerini kullanmak zorundadır.

Rambo: Son Kan Filmi Fragmanı

Elektrik Savaşları Filmi – The Current War

Alfonso Gomez-Rejon’un yönetmen koltuğunda olduğu biyografi türündeki filmde Benedict Cumberbatch’in Thomas Edison’a, Michael Shannon George Westinghouse’a ve Nicholas Hoult Nikola Tesla’ya hayat veriyor. Film 1880’lerde Amerika’da elektriğin yaygın dağıtımı için doğru akımı (DC) uygulamak isteyen Thomas Edison ile Avrupa’da denediği alternatif akımı (AC) Amerika’ya da getirmek isteyen George Westinghouse arasındaki “akım savaşları”nı ve günümüzde bile bir tartışma konusu olarak popülerliğini koruyan Edison-Tesla mücadelesini konu ediniyor.

Elektrik Savaşları Filmi Konusu
Thomas Edison, George Westinghouse ve Nikola Tesla… Endüstriyel çağın en büyük mucitlerinden üç kahraman. 19. yüzyıl sonlarında elektrik sistemi üzerine, adeta bir savaşı andıran kıyasıya bir rekabete girişirler. Entrikalarla dolu süreçte rakiplerini alt eden isim, 1893 Dünya Fuarı’nı aydınlatacak akım türünün patent sahibi olacaktır. Kazanan tarihin akışını, dünyanın kaderini değiştirecektir.

Elektrik Savaşları Filmi Fragmanı

Bağlılık Aslı, Annem, Görülmüştür ve Kin bu hafta vizyona girecek yerli yapımlar arasında.

Eylül 2019 Filmleri 4. Hafta

27 Eylül 2019 Cuma gününden itibaren izlemeye başladığımız filmler aşağıda.

Saka Kuşu Filmi – The Goldfinch

John Crowley’in yönetmen koltuğunda olduğu dram türündeki filmde Ansel Elgort, Niceole Kidman, Finn Wolfhard ve Sarah Paulson’u izleyeceğiz.

Saka Kuşu Filmi Konusu
Film, annesinin öldürüldüğü müzeden paha biçilemez bir sanat eseri çalan bir çocuğun hikayesini konu ediyor.
13 yaşındaki Theodore Decker’ın hayatı, annesinin Metropolitan Müzesi’ne düzenlenen bir terörist saldırısında öldürülmesinin ardından alt üst olur. Theodore, tüm bu karmaşanın ortasında The Goldfinch adı verilen paha biçilemez bir sanat eserini çalar. Theodore’un annesinin bombalanma sonucu öldürüldüğü o günden geriye elinde kalan tek somut şey The Goldfinch’tir. Kafesine zincirlenmiş bir Saka Kuşu portresi olan The Goldfinch, Theodore’un hayatını yeniden inşa etme sürecinde önemli bir yer edinecektir.

Saka Kuşu Filmi Fragmanı

Ip Man 4: Final Filmi – Yip Man 4

Wilson Yip’in yönettiği ve oyuncu kadrosunda Danny Chan, Scott Adkins, Donnie Yen ile Bruce Lee’yi izleyeceğimiz aksiyon dram türündeki film serinin vedası niteliğinde.

Ip Man 4:Final Konusu
Dövüş sanatını kötüye kullananlara karşı savaş açan Ip Man güç, ustalık ve tevazuyu birleştirerek bir çok öğrenci yetişirmiş, yaşayan en büyük ustadır. Bruce Lee ile Ip Man 3′teki karşılaşmalarının ardından büyük bir merak uyandıran ikilinin arasında yaşanacaklar son bölümde tüm sorulara cevap verecek. Sadece dövüş sanatlarıyla değil, yaşam felsefesiyle de tüm dünyayı etkileyen Ip Man’in vedası bir sinema şölenine dönüşüyor.

Ip Man 4: Final Filmi Fragmanı

Fırıncın Karısı, Hür Köle, Sir-Ayet 2 ve Araf 3: Cinler Kitabı bu hafta vizyona girecek yerli yapımlar arasında.

Ağustos 2019’da hangi filmleri izlediğimizi hatırlamak isterseniz aşağıdaki yazımı da okumanızı öneririm.

Şimdiden hepimize iyi seyirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir