Ağustos 2019 Filmleri

Ağustos 2019 Filmleri için hazır mısınız?
Gelin Ağustos ayında vizyona girecek filmlere birlikte bakalım, ajandamızı ayarlayalım.

Ağustos 2019 Filmleri

İşte gösterim tarihleri, fragmanları ve konuları ile birlikte Ağustos 2019 Filmleri.

Ağustos 2019 Filmleri 1. Hafta

2 Ağustos 2019 Çarşamba gününden itibaren izlemeye başladığımız filmler aşağıda.

Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw Filmi – Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Hızlı ve Öfkeli serisi, tüm dünyada neredeyse 5 milyon dolar hasılat yapan sekiz filmden sonra şimdi de Dwayne Johnson ve Jason Statham’ın, Luke Hobbs ve Deckard Shaw rollerini yeniden canlandırdığı, seriden bağımsız ilk filmleri olan Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw’u sunuyor.
Yönetmenliğini David Leitch’in (Deadpool 2) yaptığı, senaryosunu Hızlı ve Öfkeli hikayesinin mimari Chris Morgan olan ve Morgan ile Drew Pearce’ın (Mission: Impossible-Rogue Nation, Iron Man 3) yazdığı filmin yapımcıları Johnson, Statham, Morgan ve Hiram Garcia. İdari Yapımcılar; Dany Garcia, Kelly McCormick, Ethan Smith, Ainsley Davies ve Steven Chasman.

Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw Filmi Konusu
Amerika’nın Diplomatik Güvenlik Hizmetlerinin sadık bir ajanı olan iri kıyım kanun adamı Hobbs ile eski bir İngiliz askeri elit ajanı olan ve kanunları hiçe sayan serseri Shaw (Statham), 2015 yılındaki Hızlı ve Öfkeli 7’deki ilk karşılaşmalarından beri şiddetli kavgalar ve ağız dalaşlarıyla birbirlerini yenmeye çalışmışlardır.

Ama siber genetik ile güçlendirilmiş anarşist Brixton (Idris Elba) insanlığı sonsuza dek değiştirebilecek kötü bir biyolojik tehdidin kontrolünü ele geçirdiğinde; aynı zamanda Shaw’un kız kardeşi olan korkusuz bir hain MI6 ajanıyla (The Crown’dan Vanessa Kirby) birlik olduğunda bu iki ezeli düşmanın kendilerinden daha kötü olabilecek tek adamı yenmek için birlikte çalışmaları gerekecektir.

Hobbs ve Shaw, Los Angeles’tan Londra’ya, Çernobil’in zehirli çöplüğünden Samoa’nın verimli güzelliğine kadar evrenin dört bir yanına aksiyon taşırken Hızlı ve Öfkeli evreninde yepyeni bir kapıyı açıyor.

Yüzleşme Filmi – Grace a Dieu – By The Grace of God

François Ozon’un yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Melvil Poupaud, Denis Menochet, Swann Arlaud ile Eric Caravaca’ı izleyeceğiz.

Yüzleşme Filmi Konusu
Gerçek bir olaydan esinlenen film, çocukluklarında kendilerini taciz eden rahibin hala çocuklarla çalıştığını ve kiliseden uyarı bile almadığını öğrenen üç yetişkinin suskunluklarına son vermesini anlatıyor.

Luis ve Uzaylı Dostları Animasyonu – Luis and the Aliens

Animasyonu Christoph Lauenstein, Wolfgang Lauenstein ve Sean McCormack yönetiyor.

Luis ve Uzaylı Dostları Animasyonu Konusu
Luis, 12 yaşında, arkadaşı olmayan bir çocuktur. Babası oğluyla ilgilenememektedir. Luis’in en büyük hayali uzayda başka yaşamların da olduğunu kanıtlayabilmektir ve bu yüzden bütün geceyi teleskobu başında geçirmektedir. Bir gün evinin yakınlarına bir uzay gemisi iner ve 3 küçük uzaylı çıkagelir.

Ağustos 2019 Filmleri 2. Hafta

9 Ağustos 2019 Cuma gününden itibaren izlemeye başladığımız filmler aşağıda.

Sadık Bir Adam Filmi – A Faithful Man

Louis Garrel’in yönettiği ve Laetitia Casta, Lily Rose Depp, Joseph Engel ile Louis Garrel’in oyuncu kadrosunda bulunduğu film romantik komedi türünde.

Sadık Bir Adam Filmi Konusu
Bir çiftin ilişkisi, kadının adamı, adamın en yakın arkadaşı için terk etmesi ve arkadaşı ölünce de adama geri dönmesiyle komplike bir hal alır. Abel, ayrıldıktan sekiz yıl sonra eski sevgilisi Marianne’la Paul’ün cenazesinde karşılaşır. Abel, bu kederli anı değerlendirmeyi düşünür. Paul öldüğüne göre Marianne’la yeniden birlikte olabilecektir. Tabii önünde tanıdık engeller vardır. 

Kanlı Efsane Filmi – Blood Myth

Sean Brown ile Luke Gosling’in yönettiği, oyuncu kadrosunda Jonathan Mc Clean, Anna Dawson, Hannah Chalmers ile Matt Ray Brown’ı izleyeceğimiz film korku türünde.

Kanlı Efsane Filmi Konusu
Bir gazeteci efsaneye göre şeytani bir grubun yönettiği tehlikeli, asırlık, uğursuz olduğuna inanılan soruşturmanın içine çekilir. Bu araştırma bazı şeytani güçleri gün yüzüne çıkarır.

Siccin 6 Filmi

Alper Mestçi’nin yönettiği ve oyuncu kadrosunda Merve Ateş, Adnan Koç, Dilara Büyükbayraktar ile Fatih Murat Teke’nin bulunduğu film, korku türünde.

Siccin 6 Filmi Konusu
Siccin 6, ailevi sorunlarla boğuşurken kendisini bir anda tuhaf olayların içerisinde bulan Yaşar, karanlık bir geçmişe sahip olan kızı Efsun ve kendisine bahşedilen melekeleri sorgulayan Orhan’ın hikayesini anlatıyor.

Ağustos 2019 Filmleri 3. Hafta

16 Ağustos 2019 Cuma gününden itibaren izlemeye başladığımız filmler aşağıda.

Gece Kuşu Filmi – Late Night

Nisha Ganatra’nın yönettiği ve oyuncu kadrosunda Emma Thompson, Mindy Kaling, Max Casella, Hugh Dancy, John Lithgow, Denis O’Hare, Reid Scott ile Amy Ryan’ı izleyeceğimiz film komedi drama türünde.

Gece Kuşu Filmi Konusu
30 yılı aşan söyleşi programında değişiklik yapmadığı takdirde şöhretini kaybedeceğini anlayan Katherine Newberry (Emma Thompson), program yazarlarından kendisini tekrar komik ve güncel göstermelerini ister. Film, Katherine’in hayranı olan Molly’nin (Mindy Kaling) ise kendini göstermek ve idolünün kariyerini eski haline getirmek için neler yaptığını anlatıyor.


Alcatraz Filmi

Andrew Jones’in yönettiği ve oyuncu kadrosunda Gareth Lawrence, Derek Nelson, Mark Homer ile Lee Bane’in bulunduğu film, aksiyon komedi türünde.

Alcatraz Filmi Konusu

Alcatraz, silahlı bir soyguncunun ve bir gangsterin önderlik ettiği bir grup mahkumun, aldatıcı Alcatraz Adası’ndan kaçmaya çalışmasının hikayesini anlatıyor.

Ağustos 2019 Filmleri 4. Hafta

23 Ağustos 2019 Cuma gününden itibaren izlemeye başladığımız filmler aşağıda.

Bir Zamanlar Hollywood’da Filmi – Once Upon a Time in Hollywood

Quentin Tarantino’nun yönettiği ve oyuncu kadrosunda Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie ile Luke Perry’i lzleyeceğimiz film, dram gerilim türünde.

Bir Zamanlar Hollywood’da Filmi Konusu
Quentin Tarantino, 1969 yılının Los Angeles’ini ziyaret ediyor. TV yıldızı Rick Dalton ve O’nun dublörlüğünü yapmakta olan Cliff Booth, artık tanımakta zorlandıkları film endüstrisinde, yollarına devam etmeye çalışmaktadırlar. Quentin Tarantino, bu dokuzuncu filminde geniş bir oyuncu kadrosuyla ve farklı hikayelerle, Hollywood’un altın çağının son günlerine, saygı ve sevgi duruşunda bulunuyor.

Kod Adı: Angel Filmi – Angel Has Fallan

Ric Roman Waugh’un yönettiği ve oyuncu kadrosunda Gerard Butler, Morgan Freeman, Piper Perabo ile Lance Reddick’i izleyeceğimiz film, aksiyon gerilim türünde.

Kod Adı: Angel Filmi Konusu
Gizli Servis üyesi ve Başkan Koruması olan Mike Banning’i, Başkan Allan Trumball’un hayatını tehdit eden bir hava saldırısı sonucunda hayatını ve kariyer seçimlerini sorgulamaya başlarken görüyoruz. Karalama kampanyasının hedefi haline gelen ve Başkana suikast düzenleme teşebbüsüyle suçlanan Banning, gerçek tehdidi ortaya çıkarmaya çalışırken kendi ajansından ve FBI’dan kaçınmak zorunda kalıyor.

Ağustos 2019 Filmleri 5. Hafta

30 Ağustos 2019 Cuma gününden itibaren izlemeye başladığımız filmler aşağıda.

Abigail: Sınırların Ötesinde Filmi – Abigail

Aleksandr Boguslavskiy’nin yönettiği ve senaryosunu Dmitriy Zhigalov ile birlikte yazdığı fantastik türdeki filmin oyuncu kadrosunda Tinatin Dalakishvili, Eddie Marsan ile Rinal Mukhametov’u izleyeceğiz.

Abigail: Sınırların Ötesinde Filmi Konusu
Salgın bir hastalık yüzünden sınırları kapatılmış bir ülkede yaşayan Abigail henüz 6 yaşındayken, o hastalığa yakalanan babası yetkililer tarafından götürülür. Abby özel güçleri olduğunu ve aslında yaşadığı o şehrin de sihirlerle dolu olduğunu anladığı gün aslında o salgın hastalığın sadece özel güçleri olan insanları götürmek için bir bahane olduğunu fark eder ve babasını aramaya koyulur.

Elveda Oğlum Filmi – Di jiu tian chang -So Long, My Son

Xiaoshuai Wang’un yazıp yönettiği dram türündeki filmin oyuncu kadrosunda Liya Ai, Jiang Du, Zhao-Yan Guo-Zhang ile Jingjing Li’yi izleyeceğiz.

Elveda Oğlum Filmi Konusu
30 yıllık bir süreci anlatan film, Çin’in tek çocuk politikasının yıkıcı etkilerini derinden yaşayan bir çifti izliyor. Ülkenin ekonomik büyümesinin ardından gelen toplumsal dönüşümünü de gözlemleyen film sevgi, arkadaşlık, çocuk sahibi olmak, keder, affetme gibi kavramlara da değiniyor.

Temmuz ayında izleyeceğimiz filmleri bloğumda oluşan teknik sebeplerden ötürü yazamamıştım. Nihayet sahalara döndüm 🎩 Haziran 2019 filmlerini görmek için aşağıdaki yazımı okuyabilirsiniz.

Şimdiden hepimize iyi seyirler dilerim.

  1 Yorum

  1. Pingback: Eylül 2019 Filmleri  - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir