FinTech alanında haftanın gündemi 101

FinTech alanında haftanın gündemi 101 belli oldu. Finansal Teknolojiler alanında haftanın öne çıkan haberlerini sizin için derledim.

FinTech alanında haftanın gündemi 101

05 – 12 Eylül tarihleri arasında Finansal Teknolojiler alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını aşağıda bulabilirsiniz.

ParamTech ile Fintech Sektöründe Yeni Bir Dönem Başlıyor

Finansal teknoloji sektörüne öncülük eden Param, sektöre kazandırdığı yeniliklere bir yenisini daha ekledi. İlk elektronik para lisansını alan, Kredim girişimiyle Türkiye’deki ilk “Şimdi Al, Sonra Öde” modelini hayata geçiren, Eçözüm ile Netahsilat, NetEkstre gibi ürünleri sektörle buluşturan Param, son olarak ParamTech markasıyla tüm teknoloji çalışmalarını tek bir çatı altında topluyor. ParamTech, finansal teknoloji sektörünün gelişimine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Param UK ve Kredim (Şimdi Al, Sonra Öde) gibi yenilikçi ürünlerin hayata geçirilmesinde; ParamKart, ParamPOS, Processing, OpenBanking, Wallet gibi birçok finansal teknoloji ürününün de gelişiminde ve operasyonunda önemli bir rol alan Bahadır Aktan, Param’ın kendi markaları için geliştirdiği teknolojilerin, ParamTech çatısı altında fintech sektörünün hizmetine sunulmasına da liderlik edecek.

Midas, Borsa İstanbul işlemleri sunmaya başladı

Midas yatırım hesabı ile ABD borsaları ve Borsa İstanbul’a tek platform üzerinden yatırım yapma dönemi başladı! Türk ve Amerikan borsalarına yatırımı tek platformda birleştiren Midas, Borsa İstanbul yatırım işlemlerinde hesap işletim ücreti, saklama ücreti, hesap açılış ücreti, canlı veri ücreti, takas payı, rüçhan kullanımı gibi masrafların hiçbirini almayacak.

Ticket Restaurant Edenred’in yeni İnsan Kaynakları Direktörü İpek Baylav oldu

Edenred Türkiye’nin İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevine İpek Baylav getirildi. 

Baylav, yeni dönemde Edenred Türkiye’nin tüm insan kaynakları operasyonunun yönetilmesinden, şirketin “İdeal İnsan, İdeal Dünya ve İdeal Gelişim” felsefesine uygun kurumsal sosyal sorumluk projelerinin hayata geçirilmesinden, eşitlik ve çeşitlilik temelli kurum kültürünün devamlılığının sağlanmasından sorumlu olacak.

KOBIL İngiltere’de ofis açtı

KOBIL, 2021 yılında ABD’de San Diego ve Palo Alto’da açtığı ofislerin ardından şimdi de İngiltere’de ofis açarak globalde büyümesini sürdürüyor. KOBIL, Türkiye, Almanya, İsviçre ve ABD’nin ardından İngiltere’de ofisini açarak, faaliyetlerini artık beş ülkeye taşıyor.

Fimple, globalleşme adımlarını Londra’dan atacak

Finans fonksiyonlarının bulut sistemler üzerinden servis olarak sunulmasını sağlayan finans teknolojisi şirketi Fimple, globalleşme hedefleri doğrultusunda yurt dışı operasyonlarını Londra’da kurduğu şirket üzerinden yürütme kararı aldı.

Uzaktan müşteri ediniminde başvurular artıyor, başarılı müşteri açılış oranı düşüyor

Enqura’nın Ticari Faaliyetlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hasan Emre Özgür, Bankalar Birliğinin uzaktan müşteri edinimiyle ilgili yayımladığı son rakamlarla ilgili değerlendirmesini paylaştı.

Deniz Devrim Cengiz, Colendi Yönetim Kurulu Üyesi Oldu

Colendi Yönetim Kurulu’na yeni bir atama gerçekleşti. Türk Bankacılık Sektörünün Duayen İsmi Deniz Devrim Cengiz, Colendi Yönetim Kurulu Üyesi Oldu.

Colendi Yönetim Kurulu’na yeni bir atama gerçekleşti. Türkiye’de dijital bankacılık ve finansal teknoloji sektörünün gelişiminde önemli katkıları bulunan duayen bankacı Deniz Devrim Cengiz, Colendi’nin Yönetim Kurulu üyesi oldu. Deniz Devrim Cengiz, vizyoner bakış açısı ile Colendi’nin büyüme stratejilerine katkı sağlayacak.

Sanction Scanner, Gerçek Zamanlı Müşteri İşlem İzleme ürününü hayata geçirdi!

Sanction Scanner, Gerçek Zamanlı Müşteri İşlem İzleme ürününü hayata geçirerek firmalara müşterilerin işlemlerini anlık olarak izleyebilecekleri ve buna göre diğer aksiyonlarını belirleyebilecekleri, makine öğrenmesi destekli bir yazılım sunarak işlerini kolaylaştırdı.

Hepsiburada ile Türkiye’nin ilk akıllı ve kasasız mağaza deneyimi başlıyor!

Hepsiburada Smart by MIMEX akıllı mağaza konsepti, dünyanın en büyük bütçeli Ar-Ge ve inovasyon programlarından Ufuk 2020 kapsamında Avrupa Birliği Komisyonunun yaklaşık 2,2 milyon euro tutarındaki teşvikiyle hayata geçirildi.

İngilizce açılımı ‘Micro Market Experience (Mikro Market Deneyimi)’ olan proje, Hepsiburada’nın yanı sıra donanım, sensör, kamera sistemleri ve akıllı raf alanlarında faaliyet gösteren dört uluslararası şirketin ortaklığı ile geliştirildi. Tüm dünyada az sayıda örneği bulunan ‘al ve çık’ konseptli mağazalar, müşterilerine kolay, pratik ve hızlı bir alışveriş deneyimi sunuyor.

Hopi’nin Ürün ve Müşteri Deneyimi Direktörü Dicle Yücelen Oldu

Hopi, Ürün ve Müşteri Deneyimi Direktörlüğü görevine sektörün deneyimli isimlerinden Dicle Yücelen’i getirdi. 

Dijital dünya ekosistemindeki ürün ve kullanıcı deneyimi alanında uzun yıllar deneyime sahip isimlerden Dicle Yücelen, Hopi’nin yönetim kadrosuna dahil oldu. Yücelen, Hopi bünyesinde Ürün ve Müşteri Deneyimi Direktörü olarak görev yapacak.

Dicle Yücelen pazarlama teknolojileri alanındaki yetkinlikleri ile deneyim, tasarım, ürün yönetimi alanında Hopi’nin dijital dönüşüm yolculuğuna liderlik eden ekipte yer alacak.

FinTech alanında haftanın gündemi 100

29 Ağustos – 04 Eylül tarihleri arasında Finansal Teknolojiler alanında öne çıkan haberleri ve gündem başlıklarını hatırlamak isterseniz aşağıdaki derlememi okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.