Fintechtime Dergisi İlkbahar 2019 Sayısı Yayında

Fintechtime Dergisi İlkbahar 2019 Sayısı Yayında.

Bu sayıda, algoritmaların günlük hayatımıza etkisini ve sosyal mecraların algoritmik yapılarını inceledim.

Yazı İşleri Müdürlüğünü üstlendiğim Fintechtime Dergisi’nde aynı zamanda; Logsign CEO’su Veysel Ataytür, Cbot Kurucu ve CEO’su Mete Aktaş – Cbot Kurucu Ortağı ve CMO’su Çiler Ay, Paribu Kurucu Ortağı Yasin Oral, Verisoft Stratejik İletişim ve İnsan Kaynakları Direktörü Tülin Çakmak, Visa Güneydoğu Avrupa Bölge Genel Müdürü Berna Ülman, Paymes Kurucu Ortağı Şehlem Akbulut, İstanbul Startup Angels ve Startupfon’un Kurucusu Gülsüm Çıracı, TransferGo Türkiye Ülke Müdürü Senem Öztürk ve Colendi Kurucu Ortağı ve COO’su Mihriban Ersin Tekmen ile röportajlar da bulunuyor.

 

Fintechtime Dergisi İlkbahar 2019 Sayısı

Fintechtime dergisine Turkcell’in Dergisine Dergilik üzerinden ulaşabilir, Dergi Aboneliği sayfası üzerinden siparişinizi verebilirsiniz.

İlkbahar sayımızın açılışını Türkiye’deki finans teknolojileri sektörünün öne çıkan iki ismi Multinet Up Finansal Servislerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Baran Yıldırım ve ininal CEO’su Ömer Suner ile gerçekleştirdiğimiz röportaj ile yapıyoruz. Geleceğin finansal ekosistemine ışık tutan açıklamaların altını çizerek okuyacağınıza eminiz.

Ülkemizin en hızlı büyüyen teknoloji firmalarından olan Logsign’ın CEO’su Veysel Ataytür, Türkiye’de yapay zeka tabanlı ilk chatbot’ları geliştiren Cbot’un Kurucu ve CEO’su Mete Aktaş ile Cbot Kurucu Ortağı ve CMO’su Çiler Ay, Türkiye’nin ödenmiş sermayesi en yüksek kripto para platformu Paribu’nun kurucu ortağı Yasin Oral ile gerçekleştirdiğimiz röportajları dergimiz içerisinde bulabilirsiniz.

 

 

Dosya konularımız olan bankacılık sektörünün son on yılına ayna tutan “Dijital Bankalar”, robotik bilimini masaya yatırdığımız Kobay Zeka’nın yanı sıra, “FemTech’i Taçlandırma Yılı” ile sizlere sunacağımız yeniliklerin ilk müjdesini veriyoruz.

Gücünün ve potansiyelinin farkında olan, hayallerini hayata geçirerek yarınların başarı hikayelerine ilham veren kadınlar… Biz 2019’u FemTech’i Taçlandırma Yılı ilan ediyoruz. Kadın liderler, girişimler, yatırımcılar ve daha da fazlasına yer verdiğimiz dosya konumuzda; Visa Güneydoğu Avrupa Bölge Müdürü Berna Ülman, İstanbul Startup Angels ve Startupfon Kurucusu Gülsüm Çıracı, Paymes’in Pazarlama ve Büyümeden Sorumlu Kurucu Ortağı Şehlem Akbulut, TransferGo Türkiye Ülke Müdürü Senem Öztürk, Colendi Kurucu Ortağı ve COO’su Mihriban Ersin Tekmen, Verisoft Stratejik İletişim ve İnsan Kaynakları Direktörü Tülin Çakmak ile röportajlar geçekleştirdik.

Sektörün kalbinde yer alan ve bize destek veren kıymetli isimlerin köşe yazıları ve makalelerini de ilerleyen sayfalarda bulacaksınız.

 

Fintechtime Dergisi İlkbahar 2019 Sayısı Yayında

Fintechtime Dergisi İlkbahar 2019 Sayısı’nda, alanında birbirinden değerli isimlerin kaleme aldığı köşe yazısı ve makale de bulunuyor.

Fintechtime Dergisi İlkbahar 2019 Sayısı içerisinde yer alan köşe yazıları ve makalelere gelince;

 

Makaleler:

 • Mehmet Doğan – Kimliğin Sanal Dünyadaki ve Fintekteki Yeri
 • Sinem Cantürk – The Pulse of Fintech 2018
 • Funda Güleç̧ Yalçın – Algoritmalar İyi Gün Dostu mu?

 

Köşe Yazıları:

 • Aylin Bağman Alkan – Geleneksel Bankalar ve Neobankalar Birbirlerinden Neler Öğrenebilir?
 • Baran Köseoğlu – Öğrenen Makinelerin Fintek Üzerindeki Etkisi
 • Deren Pektaş̧ – Fintek Dünyasında Mobil ve Sosyal Medya Verilerinin Kullanımı
 • Akıncan Akülker – Fintek Uygulamalarında Ürün Yönetimi Neden Farklı?
 • Doğa Karaçallık – Bankacılıkta Bir Devir Sona Eriyor!
 • Eray Eren – Fintekin Geleceği: Merkezi Olmayan Finans
 • Fatih Coşkun – Bankacılık Neden ve Nasıl Değişecek?
 • Kudret Elçiboğa – 3D Secure 2.0
 • Şaban Küçük– Online Satışlarda Vergi Kolaylığı ve Esnaf Muaflığı
 • Cem Sünbül – Apple’ın Fiziksel Kart Hamlesinin Sırrı Ne?
 • Tolga Yücel – Treni Kaçırmadan Binebilmek için Hâlâ Şansımız Var mı?
 • Özlem Denizmen – Tasarruf, Tasarruf, Tasarruf
 • Güneş Ergun – Fintek ve Kadınlar

Dergilik Uygulaması

Tablet veya mobil cihazınızda kullanabileceğiniz uygulama dergi taşıma derdine son veriyor. iOS ve android cihazınız için ücretsiz indirebileceğiniz uygulama üzerinden Fintechtime Dergisi Sonbahar 2018 sayısına ulaşabilirsiniz.
iOS Cihazlar için Turkcell Dergilik Uygulaması
Android Cihazlar için Turkcell Dergilik Uygulaması

 

 

Algoritmalar İyi Gün Dostu mu?

Konu algoritma olunca aklımızdaki soruların artıyor. Yazımı bu sorulardan mütevellit biçimde hazırladım ve algoritmaların sosyal medya odağındaki etkisinden bahsetmeye çalıştım.

Algoritmalar sosyal bağları geliştirmek, zaman kazandırmak, standartlar oluşturmak ve popülerliği artırmak için tasarlandı. Algoritmik zaman çizelgeleri ise sosyal mecraları adeta ele geçirdi.

Peki algoritmalar başarıya ulaştı mı, yoksa yapay zekâ destekli algoritmaların oluşturduğu otomasyonun birer çarkı hâline mi geldik?

Aklınızdaki pek çok soruya cevap bulacağınız makalemi Fintechtime Dergisi İlkbahar 2019 Sayısı’nda bulabilirsiniz.

 

Fintechtime Dergisi Kış 2019 Sayısında neler vardı?” diye merak ediyorsanız aşağıdaki yazımı da okumanızı öneririm.

 

Fintechtime Dergisi Kış 2019 Sayısı Yayında

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

 

 

  1 Yorum

 1. Pingback: Acil İhtiyaç API Entegrasyonu - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir