Gelin Sizi Toptalent.co ile Tanıştırayım

Toptalent.co ile yakınlaşmaya ne dersiniz?

Gelin sizi, genç profesyonellerin ve üniversiteden yeni mezun olanların kariyerlerini şekillendirme konusunda yol gösteren online kariyer platformu Toptalent.co ile tanıştırayım.

Geleceğinizi şekillendirmeye aday Toptalent.co ile ilgili merak edilenler yazımda sizi bekliyor.

Hatırlayacağınız üzere girişimlerin kendilerini ücretsiz tanıtma olanağı buldukları Çay Kahve İnsan platformundan daha önce de sizlere bahsetmiştim. Youtube üzerinden yayınlanan videolar ile insanlara değer üreten ve faydalı içerikler oluşturan Çay Kahve İnsan’ın İş ortakları arasına katıldım. Bu yazı dizisini hazırlarken amacım hem girişimleri size tanıtmak hem de bulundukları alanla ilgili detaylı bilgi verebilmek.
Toptalent.co, üniversite ve iş hayatı arasından önemli bir köprü vazifesi görüyor ve temel bir ihtiyaçtan yola çıkılarak hayata geçirilmiş. Dünyada örneklerini bolca görmemize rağmen, ülkemiz için önemli bir ilk.

Platformun kurucu ortakları Ahmet Yüce ve Mehmet Aksu.

toptalent-1

Toptalent.co Nedir?

Toptalent.co, genç profesyonel ve yeni mezunlara özel staj ve iş fırsatları sunan, MT/staj/yetenek programlarını tanıtan, gerçek iş vakalarıyla deneyim ve ödül kazandıran, networking buluşmalarıyla iş dünyasının profesyonelleriyle tanıştıran, koçluk hizmetleri ile kariyerlerine yön veren, iş hayatından haberler ve kariyer tavsiyeleri sunan platformda her şey yeteneklerin kariyerlerini şekillendirmeleri için tasarlanmış yenilikçi bir platform.
Toptalent.co iş hayatına girişte öğrenci ve yeni mezunların deneyim, rehberlik ve networking ihtiyacını karşılamayı amaçlıyor. Toptalent.co’da öğrenci ve yeni mezunlara özel iş ve staj ilanları, yetenek programları, networking buluşmaları ve iş hayatıyla ilgili haberler, kariyer tavsiyeleri ve kariyer koçluğu yer alıyor. Adaylar platforma ücretsiz üye olarak, yeteneklerini geliştiriyor, kendilerini gösteriyor ve hayalini kurdukları şirketlerde kariyer fırsatlarını değerlendiriyorlar. Öte yandan kariyerlerine yön vermek için kendilerine kariyer koçu ve mentor da bulabiliyorlar. Şirketler açısından da platform önemli. Çünkü burada bilgileri kayıtlı olan on binlerce yeteneğe hızlı bir şekilde ulaşarak, şirketlerine ilgi duyan yeteneklerle buluşarak erken iletişim kurma fırsatı buluyorlar.

toptalent-4

Toptalent.co Nasıl Çalışıyor?

Öğrenci ve yeni mezunlar Toptalent.co’ya ücretsiz üye oluyorlar. Üye girişi yaptıktan sonra, iş dünyasındaki son gelişmelerden, sade bir formatla hazırlanan ve görsellerle de desteklenen kariyer tavsiyelerine, ücretsiz mülakat ve cv eğitimlerine kadar ihtiyaç duyabilecekleri hemen her materyale ulaşabiliyorlar. İş ilanları, işe alım programları ve çalışmayı düşündüklere sektöre özel bilgi ve haberler yine platformun sunduğu hizmetler arasında bulunuyor.

Şirketler açısından ise platform keşfedilmeyi bekleyen yeni yeteneklerle dolu. Toptalent.co; deneyim, network ve rehberlik açığını gidererek öğrenci ve yeni mezunların iş bulmalarını kolaylaştırırken, şirketlerin de yetenek bulma ve gençlerle sürekli iletişimde kalma ihtiyacını karşılıyor.

toptalent-0

Toptalent.co’nun Hedefleri

 

Toptalent.co’nun iş hayatında başarıyı hedefleyenlerin ilk adresi olmayı hedefliyor. Bu hedeften hareketle platformun üç temel ayağı var:

İşverenler tarafında hedefleri, yeteneğe gerçekten ihtiyacı olan ve gençlerle iletişimde kalmanın önemini bilen tüm şirketleri platformda ağırlamak. Yetenekleri geliştirme konusunda uzman tüm partileri (soft skill eğitimi veren kurumları, dil okulları, MBA programları, kariyer koçları, mentörler, tecrübelerini paylaşmak isteyen beyaz yakalı profesyoneller…) sistemlerine dahil etmek isiyorlar.

Yetenekler tarafında hedefleri; kendisini geliştirmeye açık, istekli, iş hayatında başarıyı hedefleyen tüm kişileri platforma üye yapmak. Böylece kariyer odaklı bir ekosistem oluşturup burayı yaşayan, büyüyen organik bir yetenek platformuna dönüştürmeyi hedefliyorlar.

Ülke çapında hedefleri ise; Türkiye’nin her alanda yetenekler çıkarması, uzun vadede ülke ekonomisine katkı ve bulunduğumuz coğrafyada söz sahibi olabilmenin yolunu açmak.

toptalent-logo

 

Toptalent.co’ya yakınlaşmak için sosyal hesaplarını takip edebilirsiniz.

Toptalent.co Web

Toptalent.co Facebook

Toptalent.co Twitter
Toptalent.co’ya hedefleri doğrultusunda yaratacakları değer için teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum.

Fayda görmeniz dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir