ininal’ın yeni CEO’su Hakan Gonca oldu

Türkiye’nin yeni nesil ödeme platformu ininal’ın üst yönetim kadrosunda yeni bir atama gerçekleşti. ininal’ın yeni CEO’su Hakan Gonca oldu.

ininal’ın yeni CEO’su Hakan Gonca oldu

ininal’ın Chief Executive Officer’ı, şirkette Chief Operating Officer (COO) görevini yürüten Hakan Gonca oldu.

Hakan Gonca Kimdir?

ininal’ın yeni CEO’su Gonca, ininal’ın yüksek hedefleri ve vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürecek. Lisans eğitimini Northwestern Üniversitesi Elektrik Mühendisliği alanında tamamlayan Gonca, Oxford Üniversitesi Said Business School’da İşletme dalında yüksek lisans (MBA) yaptı. Gonca, kariyerine Chicago’da Accenture’da danışmanlık yaparak başladı. Ardından Türkiye’de Milestone Capital Partners’da girişim yatırımları bölümünde yöneticilik yaptı. 2016’da Multinet Up bünyesine geçen Gonca, Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Müdürü olarak şirketin yeni yatırımları, kurumsal girişimleri ve stratejik projelerinden sorumluydu. 2018’den bu yana Operasyon ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı olarak ininal’ın stratejik projelerinden ve kart/müşteri operasyonlarından sorumlu olarak çalışan Gonca, Multinet ve Gürsoy Grup’un kurduğu Yes Club girişiminin Genel Müdürlüğü görevini de yürüterek, yeni ürünün pazara çıkması üzerine çalıştı.

Ozan Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş.’den geldi. Şirket Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) 250 bin TL bağış yaptığını sizlere duyurmuştum.

  1 Yorum

  1. Pingback: FinTech alanında haftanın gündemi 2 - Fundalina

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir