Instagram Canlı Odalar Özelliğini Kullanıma Sundu

Instagram, dört kişiye kadar konuşmacının birlikte canlı yayın yapmasını mümkün kılan Instagram Canlı Odalar özelliğini kullanıma sundu.

Birden fazla konukla canlı yayın yapmayı mümkün kılan bu yeni özellik üzerinden destek rozetleri ve alışveriş gibi ek özelikler de yapılabilecek. Önümüzdeki günlerde moderatör kontrol desteği ve yeni ses özelliklerinin de ekleneceği Instagram Canlı Odalar (Live Rooms) şu an etap etap kullanıma sunulmuş durumda.

Instagram Canlı Odalar (Live Rooms) Özelliğini Kullanıma Sundu

Birden fazla konukla canlı yayın yapmayı mümkün kılan Live Rooms, içerik oluşturuculara bir iş kurmaları ve para kazanmaları için daha fazla yol sunuyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, takip ettikleri hesaplara destek olmak için rozet satın alabiliyor veya verilen bağlantılar üzerinden alışveriş yapabiliyor olacak. Canlı yayında bağış toplamak gibi interaktif etkinliklere de imkan veren bu yeni özellik, etap etap kullanma açılan özellik için uygulamanıza gelen güncellemeleri kaçırmayın. 

Instagram’ın bu ürününe önümüzdeki aylarda moderatör kontrolleri (filtre kullanma, yorum filtreleri uygulama, bildirim gönderme ve engelleme gibi bir dizi özellik) ve ses özelliklerini de ekleyeceğini belirtmekte fayda var. 

Instagram Canlı Odalar (Live Rooms) Nasıl Çalışıyor? 

Güncelleme ile birlikte gelecek bu yeni özelliği kullanmak için;

Bir Canlı Oda başlatmak için ekranınıza sola kaydırarak Canlı Kamera seçeneğini seçin. 

Ardından yayınıza bir başlık ekleyin ve misafirlerinizi eklemek için “Odalar” simgesine dokunun. 

Sizinle yayına katılma isteyen kişileri ekranınızdan seçin ve yayınınızı başlatın.

Canlı Oda etkinliği başlattığınızda ve davetli eklediğinizde ekranın üst kısmında kalacağınızı da belirtmekte fayda var. Bir yayıncı olarak, canlı yayınınıza aynı anda veya birer birer üç misafir ekleme şansınız bulunuyor. 

Instagram Canlı Odalar hakkında daha fazla bilgi için Instagram’ın blog sayfasını buradan ziyaret edebilirsiniz.

Instagram Profesyonel Pano Kullanıma Sunuldu 

Instagram Ocak ayının son haftasında işletme ve içerik üreticisi hesapları için Profesyonel Pano özelliğini kullanıma sunmuştu. Konuyla ilgili habere aşağıdaki yazımdan ulaşabilirsiniz.

Instagram, işletme ve içerik üreticisi hesapları için kullanıma sunulan Profesyonel Pano, performans ölçümü, profesyonel araçları keşfetme ve kullanma ve eğitici bilgilere erişme için merkezi bir konum görevi görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir