Instagram Hikaye Arşivi ve Hikayelerde Öne Çıkanlar

Instagram, Instagram Hikaye Arşivi ve Hikayelerde Öne Çıkanlar özelliklerini kullanıma sunduğunu açıkladı. Instagram’ın duyurduğu bu özellikler 2013’ten bu yana Instagram profillerinde yapılan en büyük güncellemeler arasında yer alıyor.

Instagram Hikaye Arşivi ve Hikayelerde Öne Çıkanlar

Hikaye Arşivi ve Hikayelerde Öne Çıkanlar özellikleri ile kullanıcılar, hikayelerinde paylaştıkları en sevdikleri anlarını kaydedebilecek ve profillerinde gösterebilme şansı bulacak.

Instagram’ın duyurduğu bu özellikler 2013’ten bu yana Instagram profillerinde yapılan en büyük güncellemeler arasında yer alıyor.

 

Instagram Hikaye Arşivi Nasıl Kullanılır?

Arşivinizdeki öykülere erişmek için profilinizdeki Arşiv simgesine dokunun. Buradan, Mesajlar Arşivi ile yeni Öyküler Arşivi arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz. Hikayeler Arşivinizde hikayeleriniz, en alttaki ızgarada görünür. Her günün ilk öyküsü, siz ekranınızı kaydırırken arşivinizde gezinmenize yardımcı olacak bir tarih göstergesi ile sunulur.

Hikayelerinizi ilemek için arşivinizdeki herhangi bir hikayeye dokunun. Buradan hikayenizi ekleyebilir, posta yoluyla paylaşabilir veya profilinizdeki bir vurguya ek yapabilirsiniz.

Arşivlenen hikayelerinizi yalnızca siz görebilirsiniz ve profil ayarlarınızda otomatik arşivlemeyi istediğiniz zaman kapatabilirsiniz.

 

 

Instagram Hikayelerde Öne Çıkanlar Nasıl Kullanılır?

Instagram Hikayeler özelliğini geçen yıl kullanıma sundu. O zamandan bugüne Instagram hikayelerinizi 24 saatten fazla sürdürebilmenin kolay bir yolu yoktu. Artık paylaştığınız hikayeleri vurgulayıp profilinizde gruplayarak paylaşımlarınızı ve kendinizi daha kolay bir şekilde ifade edebilirsiniz.

Hikayelerde öne çıkan bilgiler, profilinizde biyografinizin altında yeni bir bölümde görünür. Bir vurgu oluşturmak için en soldaki “Yeni” çevreye dokunabilirsiniz. Buradan, arşivinizdeki hikayeleri seçebilir, vurgu için bir kapak seçebilir ve çalışmanıza bir isim verebilirsiniz. İşiniz bittiğinde vurgulamanız, profilinizde birisi kendine dokunursa bağımsız bir hikaye olarak oynayan bir daire şeklinde görünecektir.

 

Instagram Hikayeler Nedir?

2013 yılında tanıtılan Snapchat’in geçici paylaşım özelliği çok tutulmuş, özellikle gençlerin ve bazı markaların büyük ilgisini çekmişti. Dün gelen güncelleme ile kullanmaya başladığımız Instagram Stories mevcut Instagram özelliklerinin yanında kullanıcılar için tam bir renklilik sağlamış durumda. Şimdi gelin hem kişisel hem de kurumsal hesaplar için bu özellik ne anlama geliyor ve nasıl kullanılabilir birlikte görelim.

 

 

Instagram Hikayeler Nasıl Çalışır?

Stories hem iOS hem de Android kullanıcılarının kullanımına sunuldu. Bazı kullanıcılar ise hala bu güncellemeden etkilenmedi ve bir kaç hafta içerisinde herkesin bu özelliği kullanması bekleniyor. Instagram Stories’i kullanabilmek için Instagram uygulamasını güncellemeniz yeterli oluyor.

 

Instagram Hikayeler Özelliğini Kullanmanın 4 Farklı yolunu öğrenmek için, aşağıdaki yazımı okumanızı öneririm.

 

Instagram Hikayelerini Kullanmanın 4 Farklı Yolu

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir