Instagram İnternet Tüketimini Azaltıyor

Instagram internet tüketimini azaltacak özelliğini kullanıma sunduğunu duyurdu.
Konuyla ilgili açıklamayı yazımda bulabilirsiniz.

Instagram İnternet Tüketimini Azaltacak Özelliği Duyurdu

Instagram bugün, uygulama kullanılırken cep telefonları için internet tüketimini azaltacak bir özelliği kullanıma sunduğunu açıkladı.

Platform kullanılırken daha az hücresel veri kullanılmasını sağlayan bu özellik Android tabanlı cihazlar için geliştirildi. Instagram’ın internet tüketimini azaltacak özelliğini seçen kullanıcılar, hem daha az veri tüketecek, hem de içeriği daha kısa yüklenme süreleri ile görüntüleyebilecek.

Instagram’ın Yeni Özelliği Nasıl Çalışıyor?

Instagram, artık yüksek çözünürlüklü içeriklerin görüntülenmesi ve videoların önden yüklenmesi için üç seçenek sunacak.
Ayarlarda “Hesap” sekmesi altında “Hücresel Veri Kullanımı” başlığındaki bu özellik ile video ve yüksek çözünürlüklü görsellerin önden yüklenmesi engellenebilecek.
Bu özellik aktive edilerek Instagram’da yüksek çözünürlüklü içerikleri görüntülemek için “Hiçbir zaman”, “Yalnızca WiFi” ve “Hücresel Veri + WiFi” arasında seçim yapılabilecek.
Önümüzdeki günlerde dünya genelinde Android cihazlar için kullanıma sunulacak bu özellik ile Instagram, farklı internet hızları ve tüketim alışkanlıklarını göz önünde bulundurarak daha fazla insana kesintisiz bir Instagram deneyimi sunmayı hedefliyor.

 

Yeni Instagram Algoritmasında Neler Değişti?

Yeni algoritmik yapıyı kullanarak daha fazla kişiye nasıl ulaşabiliriz?

Yazımda yeni Instagram algoritmasının nasıl çalıştığı, nasıl uyum sağlayacağınız ve şehir efsanesine dönüşen “İşletme hesabı” olumsuzluklarını ve mevcut yapıda daha fazla kişiye ulaşmanız gerekenlerden bahsettim.

 

Yeni Instagram Algoritmasında Neler Değişti

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir