Kaptan Düşükdon: Destansı İlk Film

Kaptan Düşükdon: Destansı İlk Film vizyonda. DreamWorks Animation’ın 35. Projesi olan film, Pilkey’nin en çok satan serisinin ilk dört kitabına dayanıyor. Her yaştan izleyiciyi eğlenceye çağıran filmle ilgili merak edilenleri okumaya lütfen devam edin.

Kaptan Düşükdon: Destansı İlk Film Konusu

Birbirine komşu olan ve aynı ilkokula giden iki dost Harold ve George, ders dışındaki tüm vakitlerini bir ağaç evde geçirir. Biri yazar diğeri ise çizer olan ikili bu ağaç evde çizgi roman üretir. En sevdikleri kahraman ise zekadan nasibini pek almamış, beyaz bir donu olan Kaptan Düşükdon isimli süper kahramandır. Şakacı olan ve bu yönleriyle sık sık başlarını derde sokan Harold ve George, bir gün yaptıkları bu şakalar sebebiyle okul müdürüne yakalanır. Bir şekilde okul müdürünü hipnotize edip Kaptan Düşükdon’a çeviren ikili, ilginç ve eğlenceli olayların yaşanmasına sebep olur, hikaye gelişir.

Eğlenceli olmanın yanısıra çizgi film yapma aşamalarını da anlatan bu animasyonu her yaş grubu için oldukça eğlenceli. Anismasyon 89 dakika süreli.

Kaptan Düşükdon: Destansı İlk Film Fragmanı 

Kaptan Düşükdon: Destansı İlk Film IMDB 

Captain Underpants: The First Epic Movie

Kaptan Düşükdon: Destansı İlk Film Yapım Notları 

DreamWorks Animation, en çok satan yazar ve illüstratör Dav Pilkey’nin kitap serisi Kaptan Düşükdon’dan yola çıkılarak yapılan bir animasyon filmi, KAPTAN DÜŞÜKDON’u sunuyor. Film iki yaratıcı ve muzip dördüncü sınıfa giden arkadaş arasındaki dostluğa odaklanıyor. Bu iki arkadaş kazara, kötü müdürlerini kendi yarattıkları beceriksiz bir süper kahraman olan Kaptan Düşükdon’a çeviriyor. David Soren’in yönettiği filmin yıldızlarla dolu seslendirmesinde Kevin Hart, Ed Helms, Nick Kroll, Thomas Middleditch, Jordan Peele ve Kristen Schaal yer alıyor.

Dav Pilkey’nin 12 kitap serisinin ilk kitabı 1997’de yayınlandı. Serisi 20 dile çevrildi ve dünya çapında 80 milyon sattı. Kitaplar, saatlerini ağaç evlerinde kendi tuhaf süper kahramanları Kaptan Düşükdon’un olduğu çizgi romanlarını yaratarak geçiren iki hayalperest, George Beard (Kevin Hart) ve Harold Hutchins’in (Thomas Middleditch) maceralarıyla ilgilidir. Sonra bir gün, kötü müdürleri iki arkadaşı ayrı sınıflara koymakla tehdit edince, yanlışlıkla onu hipnotize ederek Kaptan Düşükdon’a (Ed Helms) çevirirler.
DreamWorks Animation’ın 35. Projesi olan film, Pilkey’nin en çok satan serisinin ilk dört kitabına dayanıyor. Film, uzun süredir DreamWorks’ün birçok büyük yapımlarından Turbo ve iki Madagaskar’ın yönetmenliğini ve Shrek, Köpekbalığı Hikayesi, Orman Çetesi’nin hikaye sanatçılığını yapan David Soren’dir. Filmin yapımcısı Mark Swift projeye başlamadan çok önce serinin büyük hayranıydı. DreamWorks Animation’daki başarılı kariyeri boyunca Madagaskar 2, Madagaskar 3: Avrupa’nın En Çok Arananları ve Madagaskar Penguenleri’nin yapımcılığını üstlenmiş olan Swift: “İki büyük oğluma okurdum ve bazen iş yerinde uzun bir günün ardından gözlerimi açık tutmakta zorlanırdım” diyor. DreamWorks Animation, filmin geliştirme, senaryo, hikaye çizimi, düzen ve editöryel gibi ön uç çalışmalarının hepsini yaptı ve daha sonra Mikros Image Studio ile animasyonda işbirliği yaptı.

Yapımcı Mark Swift “Pilkey’nin kitapları dostluk şölenidir” diyor. “Kendi hayatınıza dönüp baktığınızda, vakit geçirmeyi sevdiğiniz, dünyaya sizin baktığınız gibi bakan arkadaşlarınızı bulmanız harika. Kitap serisi aynı zamanda yaratıcılığın kesintisiz bir şöleni. Kaptan Düşükdon çocukların kendi başlarına yarattığı bir kahraman ve ekranda gördüğümüz diğer süper kahramanlardan farklı. ”

Filmde George’u seslendiren popüler aktör ve komedyen Kevin Hart (Zor Biraderler, Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı), bu projenin parçası olmanın onu özellikle heyecanlandırdığını söylüyor. “Bu filmi gerçekten yapmak istedim, çünkü Kaptan Düşükdon çok büyük bir iş ve aynı zamanda çocuklarımın kendileriyle bağlantı kurabilecekleri bir film. Hem oğlum hem de kızım, bunu yapmak için dünyanın en havalı kişisi olduğumu düşündü “. Hart için, işin en eğlenceli yönlerinden biri, karakterinin ilerlemesine tanıklık etmekti. “George’un basit bir siyah-beyaz eskizden daha eksiksiz, renkli ve animasyon versiyonuna geçişine şahit olmak çok güzeldi. Seslendirdiğiniz karakterin yavaş yavaş hareket etmesini izlemek gerçekten özel bir deneyimdir. Animasyon sanatçılarının bu karakteri adım adım nasıl inşa ettiklerini ve George’un hayata dönüşüne tanık olmayı çok sevdim! ”

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir