Haziran 2017 Filmleri

Haziran 2017 Filmlerini izlemeye hazır mısınız?

Gelin bu ay vizyona girecek filmlere birlikte bakalım, ajandamızı ayarlayalım.

İşte Haziran ayında izleyeceğimiz filmler.

Haziran ayında uzun zamandır izlemeyi beklediğimiz filmlere kavuşuyoruz.

Haziran 2017 Filmleri

Wonder Woman Filmi

Wonder Woman, çizgi roman aleminde 76. yılını kutlarken bu yapımla birlikte taçlanıyor. Karakterin yaratıcısı William Marston 1947 yılında ne yazık ki vefat etmiş ve yarattığı karakterin sadece 6 yılına tanıklık edebilmişti. Marston, superman’le başlayan ve erkeklerden oluşan süper kahraman furyasında, Wonder Woman’ı kaleme alarak “kurtarılmayı bekleyen güçsüz kadınlar” imajına kafa tutmuş önemli bir isimdi. O yıllar kadınların iş hayatına yeni yeni katıldığı ve kadın-erkek eşitliğinin henüz yeni konuşulmaya başlandığı bir dönemdi. Bu açıdan da hikayenin dönemi yansıtması, ilham ve güç veren bir karakter olarak da Wonder Woman’ın kurgulanması ayrıca değerlidir. Amazon prensesi Diana rolüyle Gal Gadot’u izlediğimiz filmle ilgili detaylara ve yorumuma aşağıdaki yazımdan ulaşabilirsiniz.

Wonder Woman Filmi

 

 

Sahil Güvenlik Filmi

Filmimiz Batman’dan daha iri ve daha esmer süper kahraman cankurtaran Mitch Buchannon’ın (Dwayne Johnson) hayat kurtardığı sahne ile başlıyor. Mitch adeta yaşayan bir efsane ve bu bölgede yaşayanlar tarafından büyük saygı görüyor. Mich’in hakim olduğu sahil uyuşturucu izleriyle dolu ve bu durum onu ve ekibini sorumluluk alanını daha da genişleterek karaya doğru çekiyor.

Filmin renkli bir oyuncu kadrosu var. Aksiyon filmlerinin en başarılı isimlerinden Dwayne Johnson’a, Zac Efron eşlik ediyor. Efron eğlenceli ve iyi bir oyuncu. Filme hatırı sayılır şekilde katkı sağlamış. Johnson filmi çok da ciddiye almış görünmüyor, bu açıdan Efron’un en çok öne çıkan oyuncu olduğunu söylemek mümkün.

Filmle ilgili detaylara ve yorumuma aşağıdaki yazımdan ulaşabilirsiniz.

Sahil Güvenlik Filmi

 

 

Kaptan Düşükdon : Destansı İlk Film

DreamWorks Animation, en çok satan yazar ve illüstratör Dav Pilkey’nin çok sevdiği kitap serisi Kaptan Düşükdon’dan yola çıkılarak yapılan komik ve deli dolu animasyon filmi, KAPTAN DÜŞÜKDON’u sunuyor. Film iki yaratıcı ve muzip dördüncü sınıfa giden arkadaş arasındaki dostluğa odaklanıyor. Bu iki arkadaş kazara, kötü müdürlerini kendi yarattıkları beceriksiz bir süper kahraman olan Kaptan Düşükdon’a çeviriyor. David Soren’in yönettiği filmin yıldızlarla dolu seslendirmesinde Kevin Hart, Ed Helms, Nick Kroll, Thomas Middleditch, Jordan Peele ve Kristen Schaal yer alıyor.

Filmle ilgili detaylara aşağıdaki yazımdan ulaşabilirsiniz.

Kaptan Düşükdon: Destansı İlk Film

 

 

Şeytanın Doğuşu Filmi

Nirpaş Bhogal’ın yönettiği ve Antonia Thomas, Jonathan Hyde ve Luccy Chappel’i izleyeceğimiz 86 dakikalık korku filminin konusuna gelince.

Charlie genç eşinin hamile olduğunu öğrendiğinde çok sevinir. Ancak bebek doğduktan sonra garip olaylar yaşamaya başlarlar. Ailelerinden uzakta yaşayan genç çift, bu garip bebeği idare edebilmek için onların yardımına ihtiyaç duyarlar. Çünkü bebekteki gariplikler aileden gelmektedir. Fakat bebekleri asla umdukları gibi normal bir çocuk olmayacaktır.

 

Bu hafta yerli yapımlar Nefrin, Bir Damla Aşk ve Bambaşka vizyona giriyor.

Haziran 2017 Filmleri, İkinci haftaya gelince.

Mumya Filmi

Fragmanı ile heyecan yaratan ekip aksiyon türündeki filmin yaratıcı ekibinin başında yönetmen/yapımcı Alex Kurtzman yer alıyor. Tom Cruise, Annabelle Wallis, Jake Johnson, Courtney B. Vance ve Oscar ödüllü Russell Crowe’un yer aldığı filmi merakla bekliyorum.

Filmin konusuna gelince;

Acımasız çölün derinliklerindeki bir lahitte gömülü olduğu düşünülen, hayatı haksız bir şekilde elinden alınmış antik prenses (Sofia Boutella, Kingsman: The Secret Service ve Star Trek Beyond), günümüze uyanır; yüzyıllardır içinde büyüyen kötülüğünü ve insanlığa meydan okuyan dehşetini de beraberinde getirir.

Ortadoğu’nun çöllerinden günümüz Londrasının altında gizlenmiş labirentlere uzanan Mumya, yeni bir tanrılar ve canavarlar dünyasını aralayan yaratıcı hikayesiyle şaşırtıcı bir şiddet ve heyecan sunuyor.

Bu hafta yerli yapımlar 11, Çünkü onu çok sevdim, Kedi, Neşeli Dalgalar:Dalgamanya, Salur Kazan: Zoraki Kahraman vizyona giriyor.

Ekim ayında izlediğimiz Dokuzuncu Hayat filmi de bu hafta tekrar gösterimde. Filmle ilgili yorumumu aşağıdaki yazımda görebilirsiniz.

Dokuzuncu Hayat Filmi

 

Haziran 2017 Filmleri için geçiyoruz üçüncü haftaya.

Hayalet Hikayesi Filmi – Personal Shopper

Yönetmenliğini ve senaristliğini Olivier Assayas’ın üstlendiği bu fantastik gerilim türündeki filmde Kristen Stewart, Lars Eidinger, Nora von Waldstätten’i izleyeceğiz.

Fiilmin konusuna gelince; 20’li yaşlarında, içine kapanık bir kadın olan Maureen, Paris’te ünlü bir modelin özel alışveriş danışmanlığını yapar. Kısa zaman önce ikiz erkek kardeşini kaybeden Maureen, yas sürecindedir. Bir gün cep telefonuna bir mesaj gelir. Gelen mesaj ikiz erkek kardeşindendir.

 

Sniper: Duvar

Bourne filmlerinin yapımcısı Doug Liman tarafından yönetilip Dwain Worrell tarafından yazılan gerilim türündeki filmin başrolünde ise Aaron Taylor-Johnson, John Cena ve Laith Nakli izleyecğiz.

Filmin konusuna gelince; Film, Irak’taki bir keskin nişancı tarafından tespit edilen iki askerin aralarındaki dağılmış bir duvarla başlıyor. Onların kavgası, ölümcül derecede nişancılık olduğu kadar, irade ve zeka savaşı haline gelecektir.

Arabalar 3

Pixar’ın sevilen serisi Arabalar’ın 3. devam halkası Arabalar 3’te yönetmen koltuğunda tekrar Brian Fee oturuyor. Şimşek McQueen’in yeni maceralarını göreceğimiz filmde sevimli arabayı kendisinden genç ve hızlı arabalar tarafından bozguna uğratılmış olarak görüyoruz. Şimşek pistlere geri dönmenin hayalini kurup kenara itildiğine içerlerken bir anda #95’in işinin henüz bitmediğini kanıtlamaya karar veriyor. Hevesli genç yarış teknisyeni Cruz Ramirez’in yardımına, kazanmak için bir plana, merhum Hudson Hornet’in verdiği ilhama ve birkaç beklenmedik numaraya ihtiyacı olan arabamız Piston Kupasının en büyük yarışında boy göstermeye hazırlanıyor.

 

 

Bu hafta yerli yapımlar Deccal 2 ve Sinyalciler vizyona giriyor.

Haziran 2017 Filmleri Dördüncü Haftaya gelince.

Kara Gün Filmi – Patriots Day

Başarılı film yapımcısı Peter Berg’in yönetmen koltuğunda oturduğu PATRIOTS  DAY, 2013 Boston Maratonu bombalı saldırısını ve sıradan insanların, sıra dışı zamanlarda gün yüzüne çıkan kahramanlıkları ile tüm dünyaya ilham vermelerini konu alıyor.

Korkunç terör eyleminden hemen sonra komiser TOMMY SAUNDERS (Mark Wahlberg), hayatta kalanlar ile birlikte bir sonraki olası patlamayı önlemek için zamanla yarışıyor.

Mark Wahlberg’e John Godman, Kevin Bacon ve J.K.Simmons gibi efsane isimlerin eşlik edeceği filmi merakla bekliyorum.

Transformers 5: Son Şövalye

Son Şövalye, Transformers serisinin özündeki efsaneleri paramparça ediyor ve kahraman olmanın anlamını yeninden tanımlıyor. İnsanlar ve Transformerlar savaşta, Optimus Prime gitmiş. Geleceğimizi kurtarmanın anahtarı geçmişin sırlarında ve Transformerların dünyadaki gizli geçmişinde yatıyor. Dünyamızı kurtarmak Cade Yeager (Mark Wahlberg); Bumblebee; bir İngiliz lordu (Sör Anthony Hopkins) ve bir Oxford profesöründen (Laura Haddock) oluşan beklenmedik bir ittifaka düşüyor.

 Herkesin hayatında fark yaratması istenen bir an gelir. Transformers 5: Son Şövalye’de avlananlar kahraman olacak. Kahramanlar kötüler olacak. Yalnızca bir dünya ayakta kalacak: ya onlarınki ya da bizimki.

Tam Gaz Filmi – Baby Driver

Edgar Wright imzalı aksiyon filmi Baby Driver’ın oyuncu kadrosunda Ansel Elgort, Kevin Spacey, Jon Hamm, Lily James, Eiza Gonzalez, Jon Bernthal ve Jamie Foxx bulunuyor.

Filmin konusunda gelince;

Baby, genç olmasına rağmen deneyimli ve çok yetenekli bir sürücüdür. Banka soyguncuları için sürücülük hizmeti veren Baby’nin bir banka soygununun ardından başı belaya girir. Kaçış için sürücülük yaptığı soygunda, bir suç lideri ile kesişir ve onun için çalışmak zorunda kalır. Ancak girdiği bu iş başarısız olmaya mahkum bir soygundur. İşler ters gittiğinde peşine düşen çok olur, olaylar gelişir.

 

Bu hafta yerli yapımlar Büyü 2, Korkacak Bi’şey Yok ve tekrar Recep İvedik 5 vizyona giriyor.

Son haftaya gelince.

Katliam Günü Filmi – The Windmill Massacre

Nick Jongerius’un ynetmen koltuğunda olduğu bu korku filminde Noah Taylor, Patrick Baladi ve Ben Batt’ı izleyeceğiz. 85 dakika süreli filmimizin konusuna gelince;

Jennifer, geçmişinden kurtulmaya çalışan Avusturalyalı bir kızdır. Bir gün bir turist grubu ile beraber Amsterdam’ın efsanevi yel değirmenlerini izlemek için bir tura katılır. Fakat otobüsün ıssız bir yerde kaza yapması sonucu Jennifer ve diğer yolcular burada sığınacak bir yer bulmak zorunda kalır. Mecburen terkedilmiş uğursuz bir yel değirmenine sığınırlar. Yolcular teker teker kaybolmaya başladığında Jennifer hepsinin ortak kaderi ve sırrı olduğunu fark edecektir…

 

 

Akıl Almaz Filmi – Inconceivable

Jonathan Baker’ın yönettiği gerilim filminde Nicolas Cage, Faye Dunaway ve Nicky Whelan’ı izleyeceğiz.

Filmin konusuna gelince;

Geçmişinden kaçan, gizemli genç bir kadın olan Katie, kızıyla beraber yeni bir kasabaya yerleşir. Burada kendisi gibi anne ve geniş bir aile sahibi olan Angela ile kısa sürede sıkı bir arkadaşlık kurar. Bir anda aralarından su sızmamaya başlayan Katie ve Angela’nın arkadaşlığı, Angela ile eşi Brian’ın Katie’ye dadılık ve misafir evinde yaşama teklifi ile yön değiştirir.

Katie’nin zaman içerisinde ortaya çıkan, Morganlar’ın kızlarına karşı olan takıntılı davranışları ve bitmek bilmeyen yalanları sonunda Angela ve Brian, tatlı Katie’nin ailelerini dağıtmaya uğraştığını farkeder.

Şimdiden hepimize iyi seyirler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir