May Siber Teknoloji ile Tanışın

Gelin sizi May Siber Teknoloji ile tanıştırayım.

Türk mühendisler tarafından geliştirilen yazılımları ile 200’den fazla kurumsal müşteriye ve 500.000’den fazla son kullanıcıya hizmet veren teknoloji şirketi hakkında merak edilenleri yazımda bulabilirsiniz.

Bu yıl 20. yılını kutlayan ve geçtiğimiz günlerde yönetimi değişen Bilişim Medyası Derneği ve Milli, Güvenilir ve Üstün Teknolojiye sahip ürünleriyle dikkat çeken May Siber Teknoloji’nin iftar davetindeydik.

BMD yeni döneminde bilişim ve teknoloji sektöründe bulunan markalar ile daha sıkı ilişkiler içerisine girme hedefiyle biz BMD üyelerini ve teknoloji alanında öncü firmaları bir araya getirmeye devam ediyor.

İftar vesilesi ile tanıştığımız May Siber Teknoloji’nin yöneticilerinden, şirket vizyonlarını, hizmet alanlarını ve hedeflerini öğrenme fırsatı bulduk. İftar davetine dair aldığım notları ve May Siber Teknoloji hakkında merak edilenleri aşağıda bulabilirsiniz.

 

May Siber Teknoloji

May Siber Teknoloji

 

May Siber Teknoloji

May Siber Teknoloji, 2012-2015 yılları arasında yakından takip ettiğim “Deloitte Fast50” listesinde yer almış, 2014 yılında son üç yılın ortalama büyüme oranına göre “Deloitte Teknoloji Özel Ödülüne” layık görülmüştü. Şirket, Bilişim 500 listesinde ise “Güvenlik Yazılım Üreticisi” kategorisinde birinci sırada yer alıyor.

Şirket, geniş ürün yelpazesi ile farklı sektörlere vermekte olduğu hizmetlerle en fazla tercih edilen siber güvenlik şirketlerinden biri konumunda. Özellikle finans sektöründe sunmuş olduğu çözümlerle, global rakiplerine göre de ciddi farklılıkları ile tercih edilen bir şirket. May Siber Teknoloji’nin milli güvenliğe göstermiş olduğu hassasiyet ile tamamı Türk mühendisler tarafından geliştirilen yazılımları bugün 200’den fazla kurumsal müşteriye ve 500.000’den fazla son kullanıcıya hizmet sunuyor. Özel sektörün yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarının %60+ gibi önemli bir kısmına Bilgi Güvenliği ve Yönetim yazılımları, danışmanlığı gibi alanlarda da hizmet veriyor.

 

May Siber Teknoloji

May Siber Teknoloji

 

May Siber Teknoloji Ürün ve Çözümleri

Şirketin Danışmanlık ve Eğitim hizmetlerinin yanı sıra 6 ürünleri bulunuyor.

Bunlar;

  • Firmaların bilgi sistemlerinde ve bilişim ağlarında, çeşitli sistemlerin ürettiği olay kayıtlarının toplanarak merkezileştirilmesi ve olay araştırmalarında kullanılabilmesi amacıyla tasarlanan ScopVISION.
  • Organizasyonların ağlarına dahil olmaya çalışan dış cihazlar için ağ katılma politikalarını uygulayan, dahil olan cihazlara ajan kurulumu yapılmadan ve 802.1x bağımlılığı olmadan politika kurallarına göre cihazların ağa bağlanmalarına izin veren ya da ağa dahil olmalarını engelleyen ScopNET.
  • Hizmet süreçlerini sadeleştiren, aynı zamanda son kullanıcı ile etkin iletişimin artmasını ve hizmet hatalarının ticari etkilerini minimum düzeye indirilmesine imkan tanıyan ScopDESK.
  • BT altyapısının yönetiminde risk oluşturacak olumsuz bir durumda gerçek zamanlı uyarılar veren, müdahale ve çözüm süresini kısaltarak işletim maliyetlerini azaltan ScopMON.
  • Uluslararası veri koruma şirketi Digital Guardian işbirliği ile hayata geçirilen Digital Guardian DLP Platformu.

 

May Siber Teknoloji şirketine başarılar diliyorum.

Yerel sermaye ve yerel beyin gücü ile geliştirilen şirketin hedefi, uluslararası bir başarı hikayesi haline dönüşmek ve büyük bir Türk Markası inşa etmek. Münih, Almanya ofisi ile Avrupa’da bilişim güvenliği alanında aktif bir rol alan May Siber Teknoloji, global pazarda büyümeyi öncelikli hedef olarak kendisine belirlemiş. Bu hedef doğrultusunda yatırımlarına ve çalışmalarına hız vererek dünya markası olma yolunda sağlam adımlarla ilerliyor. Yatırımlarının önemli bir kısmını ise AR-GE, nitelikli personel istihdamı ve yeni teknolojilere yönlendiriyor. Güçlü teknolojik altyapısı, vizyonu ve profesyonel insan kaynağı ile hizmet kalitesini sürekli geliştirmeyi hedefleyen May Siber Teknoloji şirketine başarılar diliyorum.

May Siber Teknoloji Başkanı Mehmet Ali YALÇINDAĞ ile yapılan video röportaja aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bilişim Medyası Derneği ve May Siber Teknoloji’nin iftar davetine katılanları ve konuşmalardan kısa notları aşağıda bulabilirsiniz.

Bilişim Medyası Derneği (BMD) Başkanı Musa SAVAŞ, bilişim ve teknoloji medyasının, markaların vazgeçilmesi olduğundan ve mutlaka gerekli destek ile yatırımların sektöre yansıtılması gerektiğinden bahsetti. 20 yıllık geçmişi olan Bilişim Medyası Derneği’nin yeni gelişmeler ışığında değişime açık olduğuna da değindi.

May Siber Teknoloji Genel Müdürü İlkem ÖZAR, bilişim ve teknoloji medyasının öneminin farkında olduklarını, göreve geldikleri andan itibaren May Siber Teknoloji’nin de tüm desteğiyle bilişim ve teknoloji medyasıyla sıcak ilişkilerin kurulması adına çalışmalara başladıklarını, bu çalışmaların ilk örneğini de, Türkiye’nin bilişim ve teknoloji alanındaki gelişimine önemli katkıları bulunan ve 20. yılını kutlayan Bilişim Medyası Derneği (BMD) ile bir araya gelerek gösterdiklerini söyledi.

 

MilliGüvenilir ve Üstün Teknolojiye sahip ürünleriyle MAY Siber Teknoloji’nin ülkemiz için katma değer oluşturmaya devam ettiğinden, amaçlarının yazılım pazarında global bir oyuncu olmak olmak istediğinden bahsetti. Teknolojiyi aktif olarak kullananların ve çocukların bilgi güvenliğini sağlamak için Bilişim Medyası Derneği ile ortak çalışmalara imza atmaya da hazır olduklarını belirtti.

BMD’de Yeni Dönem!

Bilişim Medyası Derneği (BMD) Genel Sekreteri Arda MERİÇ ise, BMD olarak yeni dönemde, bilişim ve teknoloji sektöründe yer alan markalar ile sıkı ilişkiler kurduklarını ve BMD üyelerinin bu birlikteliklerinden en geniş kapsamda fayda sağlaması için çaba gösterdiklerini dile getirdi.

 

May Siber Teknoloji

May Siber Teknoloji

 

Gerçekleştirilen buluşmaya;

Bilişim Medyası Derneği (BMD) Yönetim Kurulu Üyeleri;
Musa SAVAŞ (Başkan), Cem KIVIRCIK (Başkan Yardımcısı), Arda MERİÇ (Genel Sekreter), Ceyhun MISIRLIOĞLU (Sayman), Hasan GENÇ (Kurul Üyesi),

Bilişim Medyası Derneği (BMD) Dış İlişkiler;
Hande ARPALIGİL

Bilişim Medyası Derneği (BMD) Üyeleri;
Ahmet MIZRAK, Funda GÜLEÇ YALÇIN, İsa ÖZGÜLLER, Ürün DİRİER

May Siber Teknoloji Yöneticileri;
İlkem ÖZAR (Genel Müdür), Alper ERBAŞI (Satıştan Sorumlu GM Yardımcısı), Çağlayan NUR (Pazarlamadan Sorumlu GM Yardımcısı) katıldı.

 

20 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilen olağanüstü genel kurul toplantısı sonrası Bilişim Medyası Derneği yeni yönetim kurulu üyelerinin açıklandığını sizlere duyurmuştum. Uzun zamandır derneğin üyesi olmaya çalışıyordum ve yeni yönetimle birlikte nihayet ben de Bilişim Medyası Derneği üyesi olabildim. Katkı ve destekleri için değerli büyüğüm Cem KIVIRCIK ve Arda MERİÇ’e teşekkür ederim.

 

Bilişim Medyası Derneği’nde Yeni Dönem Başlıyor

 

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

  1 Yorum

  1. Avatar ilker çay   •  

    Türkiye de böyle siber teknoloji firmalarının olması gerçekten umut verici, artık beyin göçü gibi durumların ortadan kalkması gerekiyor. Umarım bu gibi firmalar daha da artarak devam eder, harika yazı için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir