Nisan 2018 Filmleri

Nisan 2018 Filmleri için hazır mısınız?

Gelin bu ay vizyona girecek filmlere birlikte bakalım, ajandamızı ayarlayalım.

Vizyon tarihleri, konuları ve fragmanları ile Nisan 2018 Filmleri bloğumda.

Nisan 2018 Filmleri 

Nisan 2018 Filmleri Birinci Hafta

Karanlık Sır Filmi – Marrowbone

Sergio G. Sanchez’in yönettiği gerilim türündeki filmde George MacKay, Anya Taylor Joy, Charlie Heaton ile Mia Goth’u izleyeceğiz.

Karanlık Sır Filmi Konusu

Jack, Billy, Jane ve Sam kardeşlerin büyük bir sırları vardır. 4 kardeş bir arada kalmaya devam edebilmek için annelerinin ölümünü herkesten saklamak zorunda kalmışlardır. Ancak bu şartla birlikte yaşamaya devam edebileceklerdir. Kardeşlerin hayatını zorlaştıran diğer etmen sakladıkları sırdan çok daha kötücüldür. Yaşadıkları malikanede şeytani bir varlık kardeşlere rahat vermemektedir.

 

Vatana Millete Can Feda Filmi

M. Çağatay Tosun’un yönetmen koltuğunda bulunduğu filmde Burak Özçivit ve Kerem Bürsin’i izleyeceğiz.

Vatana Millete Can Feda Filmi Konusu

Türk ordusu, 7 yıldır bir iç savaşın sürdüğü, dünyanın en tehlikeli bölgesine, yanında hiç bir müttefik devlet olmadan giriş yapar.

Bu esnada, Yüzbaşı Alparslan’ın (Burak Özçivit) komutasındaki 6 kişilik Özel Kuvvetler timi, Pilot Yüzbaşı Onur’un (Kerem Bürsin) da katılımıyla Türk ordusuna karşı kurulan büyük tuzağı ortaya çıkarır.

Vatan millet uğruna, bu tuzağı bozmak için yüzlerce teröriste karşı tek başına ölüm kalım mücadelesi veren tim için belki de asıl sınav, vicdanın sesini unutmamak ve insanlık dışı savaş koşullarında insan kalmayı bilmektir.

 

Louis & Luca: Büyük Peynir Yarışı Animasyonu – Louis & Luca The Big Cheese Race

Rasmus A. Siverstsen’in yönettiği ve Kari Ann Gronsund, Trond Hovik, Per Skjolsvik ile Kare Conradi’nin seslendirdiği animasyon küçükler için iyi bir seçenek olabilir.

Louis & Luca: Büyük Peynir Yarışı Animasyonu Konusu

Louis Magpie, memleketi ve komşu köyü arasında Geleneksel Peynir Yarışı’nı haber alır ve adeta büyülenir. Sonunda gerçek bir yarış şampiyonu olduğunu kanıtlamak için bir şans elde etmiştir! Bu coşkusuyla hemen harekete geçer, takımın zaferi için tüm evini ve arkadaşı mucit Alfie’nin muhteşem atölyesini bahse koyma konusunda tereddüt etmez. Şüphesiz, yerel peynir fabrikasının müdürü olan rakibi Clapton, bu fırsatı kaçırmak istemeyecektir! En iyi arkadaşı Luca the Hedgehog ve zeki Alfie takımdayken, Louis’in kazanacaklarından hiç şüphesi yoktur. Bununla birlikte, Clapton’un ekibinin tuhaf bir komedyen ve şiddetli bir goril tarafından desteklendiğini öğrenince kendine güveni biraz olsun kırılır

 

Eski Kocam(ız) Filmi – Forget About Nick 

Margarethe von Trotta’nın yönetmen koltuğunda olduğu komedi türündeki filmde, Katja Riemann, Ingrid Bolsø Berdal ve Haluk Bilginer’i izleyeceğiz.

Eski Kocam(ız) Filmi Konusu

İki kadın, iki farklı hayat. Biri aile odaklı, diğeri için kariyer her şeyden önemli. Bu iki kadının tek ortak noktaları ise eski kocaları. İş hayatında hızla yükselen Jade’i kocası Nick tarafından terk edilmenin acısını yaşarken eve geldiğinde büyük bir sürpriz ile karşılaşır. Nick’in yıllar önce terk ettiği Maria eve yerleşmeye gelmiştir. Nick iki eşinden de ayrılırken ikisine de aynı direyi bırakır. Birbirinden tamamen farklı bu iki kadın aynı evde yaşamaya çalışır. Başlarda oldukça çatışan Jade ve Maria, yeni hayatlarına alıştıkça birbirlerinden güç almaya başlarlar.

 

Yerli yapımlar “Eyvah Karım”, “Dua Et Kardeşiz”, “Antep Fıstığı”, “Karımı Gördünüz mü?”, “Kızım ve Ben” bu hafta vizyona giriyor.

 

Nisan 2018 Filmleri İkinci Hafta

Zamanın Sınırında Filmi – Rubezh – Frontier

Dmitry Tyurin’in yönettiği bu bilim kurgu – aksiyon tütündeki filmde Stanislav Duzhnikov, Christina Brodskaya, Alexander Korshunov ile Victor Dobronravov’ı izleyeceğiz.

Zamanın Sınırında Filmi Konusu

Maden ocağı işletmesinin sahibi Mikhail Shurov, hayatı ciddiye almayan genç bir işadamıdır. Önceliği her zaman çalışmak ve daha çok para kazanmak olan bu adamın, geçmişi düşünmek ya da geleceği önemsemek gibi bir tasası yoktur. Bir gün, Maden ocaklarından birinde, gönüllü arkeologlardan oluşan bir ekip, İkinci Dünya Savaşı dönemine ait ölü askerlerin kalıntıları ile dolu bir Sovyet sığınağını keşfeder.

Rampage: Büyük Yıkım Filmi – Rampage

Brad Peyton’un yönettiği aksiyon macera türündeki filmde, Dwayne Johnson, Naomie Harris, Malin Akerman ile Jake Lacy’i izleyeceğiz.

Rampage: Büyük Yıkım Filmi Konusu

Primatolog Davis Okoye doğumundan beri ilgilendiği ve sarsılmaz bir bağ kurduğu, zeki gümüş sırtlı gorili George’u herkesten uzak tutmuştur. Ama bir düzenbazın genetik deneyi bu tatlı maymunu hırçın ve devasa bir boyuta dönüştürür. Daha kötüsü benzer değişime uğramış yeni hayvanlar da vardır Okoye, bir panzehirle hem Dünya’yı, hem de George’u kurtarmak için mücadele edecektir.

Sessiz Bir Yer Filmi – A Quiet Place 

John Krasinski’nin yönettiği bu korku dram türündeki filmde Emily Blunt, John Krasinski ve Noah Jupe’u izleyeceğiz.

Sessiz Bir Yer Filmi Konusu

2 çocuklu bir aile, izole bir kırsalda sakin bir yaşam sürmektedir. Henüz büyüme çağlarında olan çocuklar da, ebeveynleri de hiçbir şekilde konuşmamakta, işaret diliyle anlaşmaktadır. Ancak bunun sebebi konuşamıyor olmaları değildir. Aile gıcırtı çıkaracak her türlü adımdan, ses yapacak her türlü hareketten uzak durmaktadır. Ancak günün birinde bu sakin hayat, küçük çocukların oyun oynarken bir lambayı devirmeleri ile tepetaklak olur. Durgun sessizliğin içinde çıkan bu ses, ailenin peşindeki varlığın dikkatini hemen çekecek ve aile sessizliklerini bozmanın bedelini ağır ödeyecektir.

Yerli yapımlar “Arada”, “Eğreti Gelin Ladik”, “Kardeşim için Der’a”, “Oflu Hoca Trakya’da” bu hafta vizyona giriyor.

 

Nisan 2018 Filmleri Üçüncü Hafta

 

Winchester Filmi

Spierig kardeşlerin yönetmen koltuğunda olduğu biyografi korku türündeki filmde Helen Mirren, Sarah Snook ve Finn Scicluna-O’Prey’i izleyeceğiz. Spierig kardeşler, Tom Vaughan ile birlikte filmin senaryosunu da yazmış.

Winchester Filmi Konusu

Winchester Tüfekleri servetinin varisi Sarah Winchester, San Francisco’nun 50 mil dışında, izole bir arazi üzerinde malikanesinin yapımına başlar ve onyıllardır, haftanın 7 günü, günün 24 saati boyunca tadilatlar durmaksızın devam eder. Nihayetinde Winchester Malikanesi devasa bir hale gelir. Dışarıdan bakıldığında çıkmaz koridorlar, karmaşık odalar, labirentler ve boş duvarlara açılan kapılarla tamamen bir kadının deliliği olarak algılanmaktadır. Ama Sarah bu devasa kaosu kendisi için kurmamıştır. Yeğenini ve başarılı doktor Eric Price’ı evine davet eden Sarah’nın bir planı vardır. İnşa ettirdiği bu karmakarışık yapı aslında evin içinde barınan yüzlerce intikamcı hayaletin kafasını karıştırmak için dizayn edilmiştir. Üstelik bu çıkışı neredeyse imkansız hapishanede bulunan hayaletlerden en tehlikelisin Winchester ailesi ile görülecek bir hesabı vardır

Köpek Adası Animasyonu – Isle of Dogs

Wes Anderson’ın yönettiği ve aynı zamanda senaristlerinden biri olduğunu animasyonun seslendirme sanatçıları arasında Bryan Cranston, Edward Norton, Bill Murray ile Jeff Goldblum bulunuyor.

Köpek Adası Animasyonu Konusu

Günün birinde Megasaki City’deki bütün köpeklerin şehirden uzaklaştırılmasına karar verilir. Bütün köpekler, evcil ya da değil, devasa çöp döküm alanına sürülür. Bu köpeklerin içinde 12 yaşındaki Atari Kobayashi’nin koruma köpeği Spots da vardır. Minyatür uçağına atlayan Atari, tek başına nehrin karşı tarafına geçer ve köpeğini aramaya koyulur. Orada, yeni arkadaş olmuş melez köpek sürüsünün de yardımıyla epik bir yolculuğa çıkar. Atari’nin köpeğini arayış yolculuğu, bölgenin kaderini ve geleceğini değiştirecektir

Yerli yapımlar “ Bütün Saadetler Mümkündür”, “Cici Babam”, “Horoz Bayramı”, “Sandık”, “Son Oyun”, “Vallahi Hortladı” bu hafta vizyona giriyor.

 

Nisan 2018 Filmleri Dördüncü Hafta

 

Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı Filmi – Bölüm 1 – Avengers: Infinity War

Joe Russo ve Anthony Russo’nun yönetmen koltuğunda olduğu filmi uzun zamandır heyecanla bekliyorduk.

Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Chris Evans, Scarlett Johansson, Chadwick Boseman, Scarlett Johansson ve Zoe Saldana’dan oluşan dev oyuncu kadrosunu izlemek ayrıca keyifli olacak. Josh Brolin ve Karen Gillan’da filmin oyuncu kadrosunda.

Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı Filmi Konusu

Kaptan Amerika ve Iron Man’in arasında yaşanan olayların ardından bölünen kahramanlarımız, birbirlerinden uzaklara savrulurlar. Hepsi kendi yandaşlarıyla dünyayı korumaya çalışmaktadır. Ancak dünyanın kaderi bir kez daha tehlikeye girer. Sınırsız bir güç kaynağı olan sonsuzluk taşlarının peşine düşen Thanos, dünyanın gördüğü en büyük tehdittir. İnsanlığın kaderi bir kez daha, insanlık için savaşmaya ant içmiş kahramanlarımız elindedir. Hiçbir süper kahramanın tek başına yenemeyeceği büyüklükteki bu tehdit için ekipler birleşmeli ve tehdide tüm güçleriyle karşı koymalıdır.

Lanetli Konak Filmi – The Lodgers

Brian O’Malley’nin yönetmen koltuğunda olduğu dram korku türündeki filmde, Charlotte Vega, David Bradley ve Moe Dunford’u izleyeceğiz.

Lanetli Konak Filmi Konusu

1920’de İrlanda’nın kırsal kesiminde yaşayan ikiz kardeşler Rachel ve Edward, evlerini değişik bir varlıkla paylaşmaktadır. Her gece ev şeytani bir varlığın etkisi altına girmektedir. Bu varlık ikizler üzerinde 3 kural dayatır; gece yarısında yatakta olmalılar, kapıdan içeri yabancı birini alamazlar ve eğer biri kaçmaya çalışırsa diğeri tehlikeye girer. Sorunlu bir eski asker olan Sean köye geldiğinde ise her şey değişecektir. Kısa sürede Sean ve Rachel birbirlerine aşık olur. Rachel aşkın gücüyle şeytani varlığın kurallarını çiğnemeye başlar. Fakat yaşananlar Rachel’ı kardeşi ile ölümcül bir yüzleşmeye getirecektir.

Bir Nefes Ötede Filmi – Just a Breath Away

Daniel Roby’nin yönettiği bilim kurgu türündeki filmde, Olga Kurylenko, Romain Duris, Fantine Harduin ile Michel Robin’i izleyeceğiz.

Bir Nefes Ötede Filmi Konusu

Mathieu’nun kızı Sarah 11 yaşındadır. Çocukken yakalandığı bir hastalık sebebiyle doğal ortamdan aldığı oksijen yetmemekte ve devamlı oksijen takviyesinin yapıldığı küçük cam bir odada yaşamak zorundadır. Doktorların ve ailesinin tüm çabasına rağmen hastalığına çözüm bulunamamıştır. Aniden Paris’te büyük bir deprem meydana gelir. Ölümcül bir sis yayılmakta, şehirdeki panik gittikçe büyümektedir.

Yerli yapımlar, “Ev Kira Semt Bizim”, “Kafir”, “Öğrenci Kafası: Soygun”, “Selfie”, “Tatlı Bela” ve “Taksim Hol’em” bu hafta vizyona giriyor.

 

Şimdiden hepimize iyi seyirler dilerim.

  1 Yorum

  1. Pingback: Mayıs 2018 Filmleri - Fundalina

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir